Родители и деца

Пофалете ги вашите дечиња

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sanja_Ivana on 04.12.09 11:57

Mnogu mi e smesna koga ke si ja zeme kuklata Ana i ke ja svrti da proveri dali e kakana, i ako e, odma vika mama auuuuu auuuu demek smrdi i mi ja nosi da smenime pelena, hahahahha.
Inaku sega ne mi dava jas da ja ranam, ako me vidi so lazice, odma mi go bara ona sama da si jade, a se lom se pravi.
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19008
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Damjana on 04.12.09 12:19

Sanja_Ivana напиша:Mnogu mi e smesna koga ke si ja zeme kuklata Ana i ke ja svrti da proveri dali e kakana, i ako e, odma vika mama auuuuu auuuu demek smrdi i mi ja nosi da smenime pelena, hahahahha.
Inaku sega ne mi dava jas da ja ranam, ako me vidi so lazice, odma mi go bara ona sama da si jade, a se lom se pravi.
wellcome Smile
site alista ni se so fleki, stolceto za hranenje non stop go ribame, kujnata e haos, isto i krevetot vo spalna koga jade tamu Smile
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18359
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Dzena on 04.12.09 12:23

Баш во моментов сме за фалење.... еве го седи на нокширче веќе 5 минути
avatar
Dzena
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 391
Age : 43
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 17022
Registration date : 2009-04-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sanja_Ivana on 04.12.09 12:25

Imam edno ogromno pvc ligavce, i go stavam toa ama problem e sto toa ne upiva i pak se i se rastekuva i pak lom, hahhaha , vo taa faza se sega, a bas se interesni.
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19008
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sanja_Ivana on 04.12.09 12:28

Bravo za Mihail Smile
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19008
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Biljana on 11.12.09 22:15

Sakam da ja pofalam Gorana, mojata gordost.
Na 4 godini ja nauci celata azbuka i sega veke pisuva bez problem.
Ovie denovi intenzivno uci da cita.
Za mene e ova golem uspeh.
Si gi sakam moite dve decinja.
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 38
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 17563
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by biljanag on 11.12.09 22:34

jane seta po cel krevet i se podiga na race i prsti za lazenje
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19892
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 12.12.09 0:08

devojki milena me iznenadi sinoka, do 23 30 ostanavme od radost Smile
Volsebni cevlicki ja saka mnogu od novoto super zvezda CD, i sinoka koga pocna dete da igra da ja imitira malata Luna od TV hahahaha pa koga pocna da povtoruva zborovi od pesnata da pee dete na cel glas, jas dosega vo vakvo izdanie ne sum ja videla....i mi vika mamo koga ke poasnam ke pejam i jas neli tamu
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20451
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by jasmina,mina on 12.12.09 0:15

ај да ја пофалам мојата ученичка! flower денес ја земам од училиште и ја чекам да си го спреми ранецот,туку наеднаш излета од училница и скока со тетратката во раце добила големо БРАВО!на еден голем диктат!и претходните два и се без грешка!леле колку беше среќна а и јас!Потоа додека ја чекав излезе наставничката и ми се обрати дека не и ја дава контролната задача по македонски(која им е прва досега)бидејќи не е фер за другите деца зошто неколку не се прегледани ама и за да има за што да се радува во понеделник бидејќи и била солидна без грешка !Денес добила ѕвезда и за читање бидејќи чита премногу убаво од 4 години ако не и порано!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19499
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ves on 12.12.09 0:28

Ние цела недела скокаме од среќа ! Макси ги става играчките во камион и ги вози тегнејќи го конопот .. Вика по сите дома , знае кој е кој и што му е по сродство !Кога го викам дојди кај мама -доаѓа , а од денес оди сосема самостојно и се топиме од милина со мм . Приоѓа , ги шири рачињата и силно гушка !!!!!!

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18817
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by jasmina,mina on 12.12.09 0:38

Ves напиша:Ние цела недела скокаме од среќа ! Макси ги става играчките во камион и ги вози тегнејќи го конопот .. Вика по сите дома , знае кој е кој и што му е по сродство !Кога го викам дојди кај мама -доаѓа , а од денес оди сосема самостојно и се топиме од милина со мм . Приоѓа , ги шири рачињата и силно гушка !!!!!!
Вес нема ништо помило од ова за кое пишуваш,ниедна среќа не е поголема од таа да си го гледаш детенцето како напредува од ден на ден!Браво за Макси срценцето!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19499
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ves on 12.12.09 1:19

Фала многу , многу ! Ама навистина немало поубаво нешто од тоа да го  гледаш своето   детенце како напредува ... А пак кога се ученици Smile можам да замислам Јасмина какво е чувството да ги гледаш како се горди и среќни на своите успеси ... Да прашам вам ви е попознато , зошто нема веќе петки , мислам оценки на училиште ко порано - несфатливо ми е вака ?

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18817
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Misticia on 13.12.09 14:17

Biljana напиша:Sakam da ja pofalam Gorana, mojata gordost.
Na 4 godini ja nauci celata azbuka i sega veke pisuva bez problem.
Ovie denovi intenzivno uci da cita.
Za mene e ova golem uspeh.
Si gi sakam moite dve decinja.

Браво срцка мала
Smile Јас читав по малку на 5, а на 7 бев прво одд, кога учеа другите букви јас читав зоки поки - ама штета што на мајка ми не и беше важно

а за Симона, да се пофалам
викам често оф мори мајко кога станувам и кога седнувам - потсвесно без мислење
и таа ме чула и сега вика оф мори мајко, и вчера се качува на столот пред компјутер и вика „оф мори мајко низаедна“ - со брат ми капнавме од смеење
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18488
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Biljana on 13.12.09 14:43

hahahaha hahahaha hahahaha
" of mori majko, majko nizaedna"
e navistina uspevas da me nasmees
ke vidis,zdravje koga ke i doneses doma bebce kolku ke go cuva
pametna e taa, srce e, ja gledam na slikata
ubavo detence imas "majko nizaedna"
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 38
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 17563
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sandra_Anja on 14.12.09 9:44

Vcera bevme na Vodno, mnogu bese ubavo. Anja presrekna trca, skoka vo snegot i mi vika mamo kakam cajce sega, da se poplam
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19247
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Nine on 14.12.09 10:20

I nie da se pofalime Vcera prv pat go stavivme Andrej vo dubace i bese mnogu interesen prvo neznaese so da pravit pa nie go turkavme da se vozi pa potoa pocna sam da mrda i odese nanazad Toj si gi precekuvase gostite za negovata vizita so dubaceto i site se iznasmeavme Bese mnogu sreken i radosen
avatar
Nine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 253
Age : 32
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 17571
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by jasmina,mina on 15.12.09 15:47

ај да си ја пофалам јас пак ,мојата сакана ученичка денес после диктатот од петокот со огромно БРАВО ,пак ми донесе две контролни задачи по Запознавање на околината и по Македонски јазик без грешка и на двете контролни стои со огромни букви БРАВО!(во наше време чиста 5)!Сега следува контролната по математика на која исто вели дека нема грешка!Многу сум среќна!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19499
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sandra_Anja on 16.12.09 10:41

za Ena, umnata devojka.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19247
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Mama Ane on 16.12.09 10:43

Многу ни се бистри дечињава, браво за Ена, и ние добивме 5 по англиски и ја пофалила пред цело одд..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20061
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Tifani on 17.12.09 16:46

Deneska bev na pazar koga se vrativ sto da vidam Filip usisava ,bas me iznenadi,ja iscistil dnevnata ubavo isto kako sto jas cistam.
Mu vikam lele fala dusicke moja isto kako kerkicka da si imam doma.
Mu bese malku na kejf sto go pofaliv
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 17607
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by jasmina,mina on 17.12.09 16:48

браво за Маца,Мама Ане! браво за Филип,срцкоо!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19499
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sandra_Anja on 18.12.09 14:08

Anja vcera doagjame od rabota i ona od prozor vika mamaaa, tateee, se raduva i mafta, srcka. Posle mi vika mamo aj da igame i pocnuva da pee pesnicki od gradinka sto gi ucele i mi vika mamo igaj kako Anja, ne taka:)SmileSmile
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19247
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by avanturistka on 18.12.09 14:38

Da si ja pofalam Mihaela ,pocnavme da gugame

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот