Родители и деца

Пофалете ги вашите дечиња

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by vecki on 14.09.09 23:19

bravo za matej sega cisti teren da moze da trca niz doma
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by jasmina,mina on 14.09.09 23:22

butterfly напиша:Да ви се пофалам !!! Матеј прооде,уште од пред неколку недели се пушташе по малку ама сега убаво оди, шатчето мамино Smile
леле срценце миличко :kis heart: ,па колку е убав немам зборови,сега богзнае колку е важен пеперутче!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19494
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Dzena on 15.09.09 0:24

Ај и јас да се пофалам. Михаил почна барем да седнува на нокширчето и да мочка. Уште сме со памперс ама барем го погледнува и седнува некако. Па полека ќе се убедуваме и за понатака и да го извадиме веќе тоа памперсот, мене ми здосади. :zdodevno:
avatar
Dzena
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 391
Age : 43
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 17017
Registration date : 2009-04-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Misticia on 19.09.09 23:14

симона кажува многу песнички, ги кажува и бројките ама не ги разбира - и тие и се веројатно научени како песна
вика брзо нокширот брзо - и после ја седнува куклата

инаку ви пишам тука за да не замарам со непотребни прашања кај советите
да ви се пофалам дека толку многу брзо трча и паѓа и цела е како од ратот
и кога после некоја поголема џумка како вчера ќе почне да се смее и да кажува тарзан бос јас по чорапи (а јас цела во паника леле глава искрши) - ми иде да ја дотепам - ама се држам.......... и така
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ves on 20.09.09 0:06

Сонцето наше почна сам со лазење да го прескокнува прагот кон тераса , излегува таму , се фаќа за оградата , стои исправен и им се смешка на дечињата кога одат на училиште .Сите му прават муабет , многу е дружељубив .
Научи кога викам Не,Не таму , Не тоа , да престанува со тоа што прави и да бега лазејќи hihi

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18812
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Misticia on 20.09.09 0:11

вес така бега дури за некој ден веројатно ќе чека да не го гледаш и ќе го прави истото намерно (мојата дури и ме лажеше да гледам на друга страна викаше ааа и покажуваше нешто, ако се свртев одма ја прави истата беља)

децава се закон
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ves on 20.09.09 0:16

Ха, ха , бистри се они , главички мали . Што ќе наумат тоа , барај најди пак си е таму кај му е интересно , му светат очињата Smile

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18812
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Kinky on 14.10.09 16:01

Најмилото мое од скоро ја кажува буквата Р и веќе ја користи кога зборува: наскоро, одмара, мотор, багер, доктор...
Само уште буквата Л не умее да ја изговори а гледам дека се обидува, вежба упорно да каже баЛони. Само во тоа зборче кажува Л. Милата моја бистра главичка
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Pipolino on 14.10.09 16:06

a moram filip da go pofalam so negoivte 5 ipol god pisuva cita (sea normalno si pravi greski i se buni)i znae sobiranje i odzemanje do 10 Smile
inaku resavame i sudoku onie sto se so slikicki i uspesni sme i vo toa
voglavno go ispofaliv
rosica plus ja resavame za eden saat , a pocnavme i tockickite da gi povrzuvame za krivi pravi linii
milo mi e sto on samiot si pojavi zelba sto nemase nikakov pritisok od nasa strana , e dali ke ostane vaka i vo skolo ostanuva vremeto da pokaze
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ostoun on 16.10.09 17:01

Да се пофалиме веќе 2 дена не пиеме млеко од цуцла туку од чаша со додаток. Цуцлата ја скрив па ќе видиме дали ќе ја побара
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 16345
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sandra_Anja on 26.10.09 14:35

Uf, ne sum si ja pofalila mojata moma:)
Veke sme golemi i si pravime muabet, za crvenkapa i Mickey Mouse najcesto, a kazuva vo gradinka so decinjata kako se bubuvaat. Sama si jade, pie, se brise posle jadenje i posle odi do toalet i go frla salfetceto vo solja:) Sama vika za mienje racinja, epten e srcka...
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Damjana on 26.10.09 14:42

Ме потсети за ова фрлањето на хартија ... Дамјана сама си ја фрла пелената Smile Кога ја менуваме, ја виткам убаво, ја пакувам и лепам со лепенките да нема никаде пристап до внатрешен дел и ја оставам така до кревет. Таа одма трча по неа (а мама ја влече за рака), ја зема и ја носи во корпа Smile и вика: та та та ... демек ептен какано Smile
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18354
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sandra_Anja on 26.10.09 14:45

Da, isto i so pelenite taka pravi, duri sama i si gi vadi. Ja se salam i i vikam ke pocnes i sama da si gi stavas:) Srcinja se epten, steta sto brzo pominuva ovoj period.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by winnie the pooh on 26.10.09 14:46

pufceto moe se obiduva da lazi,napreduvame se vlece na stomak so pomos na racete
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18465
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Kinky on 26.10.09 15:00

Друшко мој знае да покаже неколку букви
Пред некој ден му купив магнетна пиши-бриши пишувалка и му пишувам зборчиња кои сам ќе ми ги каже, а денес буква по буква го прашував и ги препознава: А, Б, Е, К, М, Т, Ш и О. Исто препознава каде пишува МАМА и ТАТО.
Бројките одамна ги знае и да изброи до 10 и назад и да ги покаже која е која напишани. Умното мамино детенце
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Arhangel on 26.10.09 15:10

A Mishot moj pred nekoj den prv pat kaza mama Very Happy ...Trca so dubakot po mene i vika ma ma ma ma ... Ljubovta moja...Stvarno e nepovtorlivo cuvstvo!
avatar
Arhangel
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 173
Age : 38
Локација : ohrid
Поени : 16494
Registration date : 2009-08-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Damjana on 26.10.09 15:27

Mene najmnogu me trogna koga za vikend se razbudi i sabajlecki onaka sonliva se ispravi vo krevetceto (a cela spremna da vika za da dojde baba oti mama e na rabota :() me vide i pocna tivko da povtoruva ... maaamaa, maaaammaa. Se izraduva dusice, koga se razbudi mama bese tuka. Ahhh sto ni e kratko porodilnoto :(


Последната промена е направена од Damjana на 26.10.09 15:40. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18354
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by beti.liz on 26.10.09 15:33

Marin veke znae da si go napise imeto negovoto i na brat mu a sega gi ucime i na mama i tato
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 17251
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mami29 on 26.10.09 15:54

Eve i jas da si go pofalam Teo. Od zavcera sam se krena na ogradata od krevetceto i pocna da odi. Vcera cel den odese taka, a ako go spustam place. Samo sto ke go stavam vo krevetce vednas se diga. Ja naucil fintata i samo se vezba sega
avatar
mami29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 350
Age : 38
Локација : Скопје
Поени : 18212
Registration date : 2008-09-26

http://www.nagradniigri.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mama on 26.10.09 16:08

Ajde i nie da se pofalime!
Momentalno gi ucime bukvite i dobro ni odi!Gi znaeme A,M,O i N!!!
jas mislev deka e malecok i nema da gi zapameti ama toj me iznenadi!Imame od onie kockite so bukvi,na koj sto im se vadat bukvite.i ke mu recam ajde donesi mi ja bukvata A i toj ke otide ke ja izvadi i ke mi ja dade!
Bravo za site umni decinja!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18810
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Damjana on 26.10.09 21:23

Vcera Damjana kako po obicaj trgna po mene, a na krevet bese. I ni 5, ni 6 - bum dolu, nemas vreme da se reagira. Sreka ne se povredi, ama jas seriozno pocnav da i objasnuvam kako se sleguva od krevet. Prvo da se zavrti na mese, pa da se spusti nadolu. Ne davase znaci deka nesto razvira i se otkazav po nekoe vreme.
Denes pak pocna da kenka da ja zemam dodeka se preoblekuvav i se iznervira - se prevrte i si sleze. Ostanav podzinata Smile Se' me sfatila ama ne sakala da pokaze deka znae vcera Smile
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18354
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by M A M I on 03.11.09 10:38

Jas da si ja pofalam mojata kuklicka,mnogu mi pomaga po doma..se ama bukvalno se,,bez jas da i recam,posebno sega koga se rodi brat e,mnogu mi e od pomos,a i edinstevna,.. .srcka e taa...
avatar
M A M I
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 376
Age : 38
Локација : doma
Поени : 16068
Registration date : 2009-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by kiki-riki on 03.11.09 11:06

да си ја пофалам Бисера, вчера после толку срамење го кажала првиот збор во градинка
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 16445
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sandra_Anja on 03.11.09 11:09

Anja zadovolna deka naucile nova pesnicka vo gradinka, pa ne redi i ni pokazuva kako igraat i peat. Pa i pod oko prati dali so vnimanie ja gledame
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Pipolino on 03.11.09 11:12

e sandra me potseti filip koga se spremaa za priredba moravme i jas i tatko mu so nego da vezbame doma pa on ni kazuvase sto da pravime hahaah
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот