Родители и деца

Пофалете ги вашите дечиња

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 02.06.08 17:59

Честитам Златица за првите самостални чекорчиња
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 02.06.08 18:04

Браво Адријан што си ја оставил мамичка да поспие
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 02.06.08 18:14

cestitki zlatica za prooduvanjeto na mila ,napravivte li nodzinja ili turte kako sto pravat bitolcani?

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Juni08_Andrea on 02.06.08 18:16

cestitki za malata Mila i nejzinite prvi cekori. :big hug:
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19439
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka on 03.06.08 10:30

Браво за Мила
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 18988
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by vecki on 03.06.08 23:26

браво девојчиња сека и кај не било турнато ќе се турне ќе има трчање цел ден
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by vesna83 on 04.06.08 20:11

marko proode na 13 meseci zbori nekade od 16 mes. a prvite zborovi mu bea mama i tato.nekogas me iznenaduva so nekoj raboti sto gi pravi,mnogu imitira ama so zbite slabo mu odi na 23 meseci ima samo 12 zaba.po kolku zabi imaat vasite deca? Smile
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 04.06.08 21:11

колку покасно ги изваде толку поарно,Георгина првото запче го извади на 6 месеци и отогаш мораше да се чисте и се друго,подобро е покасно и тие деца претежно имаат поздрави заби,колку покасно изваде млечни покасно ке изваде и стални заби подолго време ке му бидат,нормално со нега.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 04.06.08 21:13

Милена има 6 заба, а 4 ги извади во 6 месец.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by vecki on 04.06.08 23:46

maрија има 8 заба единиците ги извади на 11 месеци и сега 4 пред месец и тоа 4 четворки во два дена
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Mama Maja on 11.06.08 23:49

na Martin prvoto zapce mu izleze na pet ipol meseca,pred dve nedeli pocna da vika baba i mama
avatar
Mama Maja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18620
Registration date : 2008-05-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 12.06.08 0:01

Браво за Мартин, срце мало, ова моево прасенце вика мамамамама само кога плаче за нешто сеучте не ми се обраќа.
А кога и кажувам Топка-она вика КА, кога кажувам Копче-она пак КА, се и е КА хиихихихихх
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 12.06.08 22:24

е ние сме з апофалба два дена не носиме памперси и сега за сега е добра кажува,дури и спиеше без памперс и не се помоча ,се надевам ги оставивме готово.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 12.06.08 22:39

Честитам бравоооооооо
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 12.06.08 22:48

фала фала многу ,се надевам завршивме со памперсите

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by ZZ on 14.06.08 23:17

А ја морам да похвалим моје велико дете јер је завршио пети разред са свим петицама!
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 47
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19504
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ane on 14.06.08 23:38

браво за сите дечиња.
посебно за Лаки. flower

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19659
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by BaMbYnA on 16.06.08 4:38

napravivte li nodzinja ili turte kako sto pravat bitolcani?
izvini duso sto znaci ova ? jas ne go razbrav Smile sto e toa turte Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18706
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by biljanag on 16.06.08 11:19

тутре се мали лепчиња округли

кога прооде па и пред тоа сегде се утепав од барање на калапче од нога за да направам такви колачиња и не најдов

направив торта а вие?

најново кај иван за пофалба е што не се буни како порано за преоблекување памперс сега е мирен
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by STAR * on 16.06.08 11:37

Најнов напредок со син ми и дека почна да ми кажува кога е какан, ми вика бебето кака, а ја па мислам дека допрва ќе кака и трк по нокширот , кога го соблеков што ќе видам завршил работа, ама и тоа е напредок, срцка на мајка.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by eli on 16.06.08 11:38

:bravo: Браво за Адријан зајче мало паметно, сонценце на тете :kis heart:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19014
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by vesna83 on 16.06.08 11:44

denes marko seuste ne se izmockal vo gaki kazuva za vo noksir jas mislam so uste malku trud ke uspeeme
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 17.06.08 17:05

и ние сме за пофалба веке кажува ,по цел ден и цела нок сме без памперс,интересно е што наеднаш почна да кажува и дури и за навечер,браво за сите дечиња ,многу ни се паметни

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 19.06.08 15:53

Честитам Лаки
Браво за Адријан
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by ZZ on 24.06.08 10:37

ево и овде да похвалим моју цурицу..за кратко време смо успели да се решимо пелена и ја сам пресрећна због тога!!
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 47
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19504
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот