Родители и деца

Пофалете ги вашите дечиња

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Mama Ane on 29.07.09 11:00

И ние малку да се пофалиме Smile почнавме на некои зборови кои почесто ги употребува да изговара правилно буква Р. Сонце мамино што убаво вика дека сестра му се вика МаРија, а тој БоРјан Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by beti.liz on 29.07.09 11:15

Maliot covek moj pocnal angliski da uci....uste salam ne zbori makedonski.....vika mamo znaes na angliski kako e zajko,mece ova ona i vika ,a pcela na angliski znaes kako e ...odgovaram ne ...a toj epa osa.Me iznasmea.
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 17251
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Mama Ane on 02.08.09 1:08

Да си ја пофалам и ќерка ми Smile за 1 недела прочита 2 лектири Smile дури и ми ги раскажа, една голема една мала. Ни останаа уште 5 Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by butterfly on 02.08.09 1:16

Да ви се пофалам и јас,Матеј почна по неколку чекори сам да оди,се надевам дека наскоро ќе прооди
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17443
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by jasmina,mina on 02.08.09 1:20

леле незнам дали е за фалење или е за жалење hihi ама Елеонора претерува колку чита,не прекинува.се што ќе и дојде до рака,кога ќе се задлабочи што вика свеки дури страв да те фати.ама најинтересно е што чита на глас ечи цела куќа,од Јован Јовановиќ Змај нашла некои таму па некоја книга за Егејците,а има и свој абиблиотека ама тое се препрочитано сто патиhihi

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19494
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Diana on 02.08.09 21:19

На една моја другарка,керка и,научила да ги кажува деновите во неделата и доага кај мене да се пофали,и почнува:Понеделник,Вторник,Среда,Четврток,Петок,Шесток..... hihi hihi Сум се пресмеала hahahaha
avatar
Diana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 691
Age : 33
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 17743
Registration date : 2009-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by winnie the pooh on 02.08.09 21:40

Andrejko moj pocna na glas da se smee koga go zakackas i zainteresirano sve gleda i faka,pufce moe najmilo
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18465
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by biljanag on 08.08.09 17:15

jane veka dve nedeli eve se vrti na stomace
drzi vo dvete race tropca i tropa
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by emilija nestorova on 08.08.09 17:18

Mia mnogu sakam da si ja pofalam sto mi rucka denovive i toa raznovidna,zdrava hrana,se sto ke i podgotvam.
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 37
Локација : Veles
Поени : 18195
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Dragana on 09.08.09 21:53

Eve da go pofalam Nikola pocna da broi do 10,inaku recisi site zborovi gi izgovara mnogu cisto.Ubavo si veli voda supa.A najsmesen mi e sto mengusata si ja vika џуша.koga ke go prasas kolku e saat toj veli dve.
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 31
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 18723
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by moja mama on 09.08.09 22:10

stefanija ima 11 meseci i eve proode odi so sto na saat
avatar
moja mama
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 642
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 16863
Registration date : 2009-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Biljana on 09.08.09 22:22

da si go pofalam sonceto na mama Gorana znae da broi do 20 na angliski i ne samo toa znae i da postavi nekolku prasanja i drugi raboti interesni i toa se na angliski inaku mnogu ubavo crta od dve godisna vozrast crta po nekolku crtezi na den

toa e zlatoto na mama
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 38
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 17558
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by TheSofani on 16.08.09 18:01

Mojata Sofija ima 1god. i 9 meseci i koga nesto ubavo ke napravi,sekogas dobiva pofalni zborovi od mene.Koga ke se izmocka vo noksirce ili koga ke go izede celoto jadenje i velam"bravo"i sl.A sega koga jas zaboravam da i recam taa samata me potsetuva i mi veli"RECI BRAVO i straka so racinata :bravo:

TheSofani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 39
Локација : PRILEP
Расположение : moze i podobro
Поени : 16412
Registration date : 2009-07-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ves on 17.08.09 23:22

Максимилијан деновиве почна да зборува и тоа одеднаш , Тата, адеее , кака , ќааќаа, баа,ало,многу е интересен колку брзо се менуваат бебињата после 7-8 месец . Се исправа покрај предмети , покрај нас , гушка и тапка по рамиња , го превртува камиончето ги тркала тркалата , мести внатре коцки -ко некој мал механичар е кога ќе се внесе во тоа не не приметува !!!!!
И си пие по 2 шишенца од 300мл. блендано овошје дневно , кај и да идеме он се вклопува и си поминуваме супер , срцко мал прекрасен е , се исправа со рачиња на оградицата од креветчето и се смешка кон нас чекајќи гушка наутро.Уште да заспива порано и ќе бидеме пресреќни!

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18812
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by avanturistka on 17.08.09 23:25

i mila da ja pofalam znae nekolku zbora na angliski,thank you,i love you, bye bye,sorry,i da broe do 5.umna taa na mama.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18560
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Dara on 17.08.09 23:35

Kolku mi e milo da vi gi citam postovite Smile ...se prisetuvam na denovite koga i jas se raduvav na sekoj nov naucen zbor,prvoto zapce,do kraj izedenata kasicka...Eve i jas da se pofalam za mojata veke "dadicka" za vasite srcenca..denovite pocna da si ja sreduva sobata(bez prethodni raspravii),pocesto e nasmeana,poveke slusa,cesto si potpevnuva..ednostavno promeneta e 100%vecerva bese "izlezena" do 10:30 na pica so drugarkite....more znam deka se raboti za simpatija...no promenata e mnogu pozitivna..na sega i rekov deka bi go cestela "drugarceto"koj e "vinoven" za nejzinata transformacija no za malku ke ja rasipev rabotata pa zatoa se povlekov Smile POZ...
avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 16928
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by okce on 17.08.09 23:47

I nie da se pofalime na golemo vikame tati,bab bab ,nan nan ,njam njam.Koga peeme pesnicki znae koe sto ide na red da napravi.Znae deka vo meseto na mama ima bebence go miluva go bacuva.Cao od damna vika kolku ke porasne kolku ne saka,pa se krieme so racinjata cucki milicki neka ni se zivi i zdravi i site da se izraduvaat na tie mili cucicki
avatar
okce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 232
Age : 42
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 19477
Registration date : 2007-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ves on 18.08.09 14:22

okce напиша:I nie da se pofalime na golemo vikame tati,bab bab ,nan nan ,njam njam.Koga peeme pesnicki znae koe sto ide na red da napravi.Znae deka vo meseto na mama ima bebence go miluva go bacuva.Cao od damna vika kolku ke porasne kolku ne saka,pa se krieme so racinjata cucki milicki neka ni se zivi i zdravi i site da se izraduvaat na tie mili cucicki

Ohooo , Well Done !!!! za nejzina vozrast toa e super , da vi kazam jas otkako sum si pokraj deteto ( bez rabota ) mnogu e poveselo i sekako ponapredno. Kako samo bese potisten koga pocnav da rabotam , cuvstvuvase deka brzam da go zalazam i da mu se skrijam .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18812
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Pipolino on 18.08.09 14:41

da go pofalam filip pocnal da vrti na onie kvizovine se impulsite mi gi potrosi
lele ke se ubijam
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by okce on 18.08.09 14:44

Da i jas sum bez rabota cel den so nea i si ucame sekoj den nesto novo i sekoj den tato go iznenaduvame so nesto novo koga ide od rabota.Pipolino напиша:da go pofalam filip pocnal da vrti na onie kvizovine se impulsite mi gi potrosi
lele ke se ubijam
E pa site vrtat ajde i on da proba srckicka ubava
avatar
okce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 232
Age : 42
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 19477
Registration date : 2007-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Pipolino on 18.08.09 14:47

pari ke dobiel 30 iljaDI VIKA MAMO TRIESET ILJADI
auuuuuuuuuu
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by okce on 18.08.09 14:54

Pipolino напиша:pari ke dobiel 30 iljaDI VIKA MAMO TRIESET ILJADI
auuuuuuuuuu
Znaci ne se sekiraj ke te caste kredit za mobilniot hihi
avatar
okce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 232
Age : 42
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 19477
Registration date : 2007-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Pipolino on 18.08.09 14:55

e gledas jas ne razmisluvav taka hihi
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Mama Vase on 18.08.09 15:09

moram jana javno da si ja pofalam(zatoa sto i vetiv)mi pomogna so raspakuvanje na alistata i torbite.site cisti partali gi nosese po sobite i gi redese.so se propratni gluposti i trakatanci.za pola saat se bese na svoe mesto.
sama da go pravev toa sigurno ke go pravev cel den
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18324
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by butterfly on 14.09.09 23:13

Да ви се пофалам !!! Матеј прооде,уште од пред неколку недели се пушташе по малку ама сега убаво оди, шатчето мамино Smile
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17443
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот