Родители и деца

Бактерија во урина

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Бактерија во урина

Пишување by Peperutce on 18.12.09 14:22

Здраво... Денес добив резултати од уринокултура и имам бактерија Streptococcus agalictiae, grupa B. Сакам да прашам дали некој знае за бактеријата? Јас прв пат слушам..не знам ни како се добива па доколку знае некој неа пише. Thx
Peperutce
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 17063
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бактерија во урина

Пишување by Tifani on 18.12.09 14:41

Ja imase mm,mora da se leci po antibiogram,treba i partnerot da napravi urinokultura.
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бактерија во урина

Пишување by Peperutce on 18.12.09 14:48

Тифани докторот ми препиша амоксиклав, од вечер ке почнам да ги пијам. Мене ме интересира дали е штетна и дали се лечи лесно? Читам овде по постовите дека некои се лечат од бактерии со месеци :( Дали и оваа бактерија е таква? мт за колку време се излечи? Мн сум исплашена Фала на одговорот
Peperutce
Peperutce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 153
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 17063
Registration date : 2009-10-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бактерија во урина

Пишување by Tifani on 18.12.09 17:12

Iskreno da ti kazam deka taa bakterija e mnogu stetna ako ne se leci.Moze da ti napravi problemi ba bubrezite,na srceviot miokart na slezinkata.
No ne se plasi se leci so antibiotici i kupi si caj od bilna apteka toj sto e za eserija koli,toj caj go piese mm,mu pomina posle 4,5 meseci lecenje.
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бактерија во урина

Пишување by annaja on 19.09.15 18:22

Познавам девојче кое на 13 години ја излечи бактеријата со пиење Пролом вода,и тоа само таа вода за едно 5-6 месеци. Very Happy
annaja
annaja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 53
Локација : skopje
Расположение : tak-tak
Поени : 17158
Registration date : 2009-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бактерија во урина

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот