Родители и деца

Пофалби, критики и предлози!

Страна 28 of 29 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Next

Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Ves on 19.07.09 3:12

Ве молам и да не правиме хаос. Жал ми е и признавам дека деновиве сум под притисок од сосема друго нешто па не можев да се воздржам волку тука да поднесам,ама искрено не вреди за негативности да губиме толку позитивности.
МамаВасе, Обична, Гоца - и многу други ,па има толку убавина на форумов, некогаш ни најголемиот доктор или советник не помагаат колку што помага овој форум богат со толку ваши совети и предлози!затоа нека остане убав.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19547
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by obicna on 19.07.09 3:17

Super kazano Ves. Da gledame da ni zaviduvat od sto ni e ubavo u druzbata. Da sakat i drugi zeni i mazi da se registrirat, da ni se siri forumot.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20759
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by eva31 on 19.07.09 16:07

me interesira zosto postojano mi gi brisi admin postovite
avatar
eva31
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 246
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 17637
Registration date : 2009-05-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Simona's mom on 19.07.09 18:35

Ова прашање -Зошто некој ми ги брише постовите,не знам по кој пат се повторува и можеби треба во правилникот да стои дека постови повремено се бришат од разни причини а крајна цел е квалитетот на форумот.
Така можеби членовите нема премногу лично да го сфаќаат бришењето на нивни постови,и секогаш да се бара објаснување
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18933
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Ane on 19.07.09 20:33

Odgovor ima a koj saka ke go najde

Spamuvanje na forumot

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20394
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by eva31 on 19.07.09 22:52

blagodaram na vasite``ceneti``odgovori
avatar
eva31
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 246
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 17637
Registration date : 2009-05-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Emi on 19.07.09 23:02

Во случај да е избришана тема, членот ќе добие известување преку приватна порака, како и објаснување.

dali nekoj clen dobiva poraka koga mu se brise??? jas mislam ne

uhhhhhhhhh lana ama dobro mi dosla edna palacinka flower
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21181
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Ane on 19.07.09 23:04

nema potreba od ironija, ako ne mislis iskreno da se zablagodaris na nekoj koj se obiduva da ti pomogne, i toa za nesto koe si mozela so eden klik da go resis...

forumot so Izvestuvanja e za toa - da se najde odgovor na nekoe prasanje koe gi interesira clenovite. ama izgleda polesno e da se dojde ovde i da se kritikuva, otkolku da se citne od vreme na vreme tamu ili prvo tamu da se otvori, koga se bara informacija.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20394
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by The Administrator on 22.07.09 23:33

Emi напиша:
bravo za predlogot, i da forumov e previse bel

Emi напиша:ednas me izbrisale pak ili......?
sve mi e belo moderatorkiiiii, oci me bolat, mozete li barem nekoja boja da postavite tuka kaj sto pisuvame? ili toa samo administratorot moze da promeni? i nekako mi e sve razvleceno

Emi напиша:gore kaj sto pisuva roditeli i deca nekako e mnogu rastegnat naslovot ne bese taka, a na portalot nemozam ubavo da citam, a ova so boive ok, ke pocekame admin da smeni malku, epten e loso vaka

Emi напиша:
SonjuS* напиша:И јас се согласувам за бојата..може малку зелено или портокалово пример...
стварно ептен е бело

da ete moze Smile
ama koj da smeni
Neutral

за сите твои пораки одговорот е - не може сега....инаку доволно ќе беше една порака...знам да читам и разбирам што сакаш да ми кажеш

Ves напиша:Не да се замарам , назад ме враќа , ама Што не те убива , посилен те прави ,па ако продолжи онака дрско и намерно , ќе се покае што нашла каде да чепка.
Закани на форумот се забранети...во иднина ќе следуваат казни...

butterfly напиша:Ме интересира дали може во оваа тема да се пофали мислењето на некој член?Ваква друга тема немам сретнато па да си прашам ,зошто ако го направам тоа во друга тема ќе бидам оф топик и ќе ми го избришат постот.
Можност за пофалби на нечие мислење имаше...т.е опција за репутации позитивини или негативни...ама кога гракнавте како деца мали - те зошто е ова те кој ми дал позитивни поени, а кој негативни - ја снема опцијата....таа опција е за луѓе кои знаат да ја користат....

Simona's mom напиша:Ова прашање -Зошто некој ми ги брише постовите,не знам по кој пат се повторува и можеби треба во правилникот да стои дека постови повремено се бришат од разни причини а крајна цел е квалитетот на форумот.
Така можеби членовите нема премногу лично да го сфаќаат бришењето на нивни постови,и секогаш да се бара објаснување
Објаснување нема да добиете колку и да барате...Сто пати е кажано и ова е навистина ПОСЛЕДЕН пат - не се коментира за тоа што и како работат модераторите....
Emi напиша:Во случај да е избришана тема, членот ќе добие известување преку приватна порака, како и објаснување.

dali nekoj clen dobiva poraka koga mu se brise??? jas mislam ne

uhhhhhhhhh lana ama dobro mi dosla edna palacinka flower

Бидејќи гледам дека ти е потребно детално објаснување, секогаш, еве - известување се дава за ново отворена тема. а не за тема која е отворена пред недела, месец, година и повеќе....

а за палачинки и мене добро ќе ми дојдат...не е лошо сврти некоја ко права домаќинка и викни не...И да - беше отворена тема во која е објавена јавно приватна порака(секако видов дека пораката е објавена по иниситирање на членовите желни да дознаат што се случува)...Такво нешто е забрането....Следниот пат ќе следи казна.....И за тој што ќе објави и за тој што бара некој да објави нечија ПП

Ај поздрав

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20381
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by The Administrator on 25.07.09 12:23

Во врска со последните случувања на форумот.

Изминативе денови имаше овде расправија и јавна преписка меѓу некои членови и модератори. Она кое сакам да го кажам е следново

- Сите членови на форумот (тука спаѓаат и модератори и супермод) се должни да го почитуваат правилникот. БЕЗ ИСКЛУЧОК.
Тоа значи дека - членовите не смеат да коментираат за работа на модератори, да навредуваат и јавно да се расправаат со другите членови. Секој ваков настап во иднина ќе биде поинаку санкциониран.
Овде очигледно е дека членовите сакаат да им се почитуваат правилата - да им се јави за избришана тема, да не бидат навредувани и сл....а од друга страна тие да не го почитуваат правилникот. Сметаат дека им е дозволено - јавно да коментираат за работата на модераторите, да подбуцнуваат и иронично да коментираат, да се расправаат. Во темата Спамување одлично е напишано
Под прекршување на Правилникот се подразбира

- Поставување теми од типот „Зошто ми е избришана пораката?„ и слично. За такво нешто сигурно постоела добра причина. Воопшто забрането е јавно коментирање на работата на модераторите, било да се во прашање пофалби или критики. Доколку имате забелешка на некој член/модератор, контактирајте го администраторот преку приватна порака. Модераторот не е должен да го извести членот доколку пораката му е избришана. Во случај да е избришана тема (се мисли на новоотворена тема), членот ќе добие известување преку приватна порака, како и објаснување.

Овде не гледам дека било кој член ако нешто не му чини пишува ПП до модераторот или до администраторот, туку се пишува ЈАВНО.

Па драги мои членови ако сакате да бидете почитувани, почнете и вие така да се однесувате кон форумот и другите членови.
И секако користете ја опцијата Барај (со кирлица) за да видите дали има слична тема како таа што сакате да ја отворите.

- Модераторите се должни да дадат известување за избришана тема по ПП само ако темата е новоотворена (еве и тоа ќе пишам што значи - новоотворена тема е онаа која не е постара од една недела). Истото е наведено и во темата Спамување на форумот. За теми кои сте ги отвориле лани или пред месец дена и не очекувајте да добиете ПП.

Секое отстапување од Правилникот во иднина построго ќе се санкционира.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20381
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 26.07.09 0:32

И да - беше отворена тема во која е објавена јавно приватна порака(секако видов дека пораката е објавена по иниситирање на членовите желни да дознаат што се случува)...Такво нешто е забрането....Следниот пат ќе следи казна.....И за тој што ќе објави и за тој што бара некој да објави нечија ПП

Jas moram licno da se izvinam za insistiranjeto da se objavi porakata,no ni na kraj pamet deka toa e reperkusija na predhodno veke realizirana "zolcna " rasprava megu clenovi na forumot.Edno, sto neznaev deka e toa zabraneto,a drugo sto mislev deka taka ke bide staven" stop "za isprakanje na poraki so nedolicni sodrzini megju clenovi na forumov. :shame:
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20489
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Maja on 03.08.09 20:44

Сакав да прашам зошто темата „Дополнителна исхрана„ е заклучена и кај можам да пишувам во врска со ова?
Извинете ако е офтопик прашањево. :shame:
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19728
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Eci-Peci on 03.08.09 22:36

И јас се прашував истово, зошто е во архива, а е толку актуелно? Тоа беше првата тема што ја читав кога се зачленив Smile (но тогаш не беше се уште заклучена)

Eci-Peci
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 210
Age : 36
Локација : Македонија
Поени : 17911
Registration date : 2009-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Ilince on 03.08.09 22:39

i podtemi otvoreno...ovosje,zelncuk itn vo taa tema ima samo sema na ishrana i dovolno e
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19518
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Emilija on 04.08.09 10:06

Точно Илинче, разделена е темата на неколку подтеми според видот на намирниците. Многу се повторуваа прашањата и одговорите, затоа е така организирано сега.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19824
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Maja on 07.08.09 8:17

Ми се чини имаше тема „Зелена столица кај бебињата“, сега неможам да ја најдам...да не и е променето името?
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19728
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Ilince on 07.08.09 8:21

avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19518
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by bordan on 12.08.09 23:03

bordan напиша:Me interesira zosto brojot na postovite mi e namalen bea okolu 230 sega se 197?Zosto se brisenii koi postovi se izbrisani oti nemam nitu navredeno nekogo nitu pak imam nesto loso napisano?
Cekam odgovor? :mad:
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 40
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18995
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by bordan on 12.08.09 23:22

Ke cekam odgovor pa ako dobijam ok ako ne zdravje inaku sum luta mnoguuuu.Ne navrediv nikogo a ako imam nesto napisano loso za nekogo (sto ne e mozno )neka mi izvini.Vo prasanje se skoro 30-40 posta sto na nieden forum dosega mi se nema sluceno da mi brisat post a na mnogu sum zacleneta.Sakam da znam sto e rabotata.Moze sum dosadna ama koga sum vo pravo uporna sum
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 40
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18995
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Rocka on 12.08.09 23:27

Nema drug forum kako ovoj Very Happy:

Tuka redovno se brishat postovi od nepoznati prichini, demek, nemalo potreba toa da go pisuvame, pa da ne smeta, da ne pravat guzva ....

Znachi, ne deka si navredila nekoj, tuku si pishala nesto sto ne e vazno i nema potreba da postoi ... taka nekako .

Navikni se hihi
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19827
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Monika on 12.08.09 23:34

Според мене и мое мислење е дека е дадена “власт“ на одредени членови кои, нека ми извинат, ама врска немаат како да го водат или пак средуваат форумот, туку овде само си лечат комплекси.
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19628
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by ZeleniCka on 13.08.09 0:56

bordan напиша:Me interesira zosto brojot na postovite mi e namalen bea okolu 230 sega se 197?Zosto se brisenii koi postovi se izbrisani oti nemam nitu navredeno nekogo nitu pak imam nesto loso napisano?

Затоа што веројатно е избришана некоја тема во која биле твои постови.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19375
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Juni08_Andrea on 13.08.09 4:57

Izbrisani se poveke stari temi od Arhiva,pa zatoa vi se namaleni postovi.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20174
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Kat on 13.08.09 13:50Сосема случајно ве најдов и се мислев дали да се регистрирам ама форумов ви е супер и е многу интересен па сега сум само на него многу ми се допаѓа
avatar
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 237
Age : 48
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 17292
Registration date : 2009-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by The Administrator on 15.08.09 14:31

bordan напиша:
bordan напиша:Me interesira zosto brojot na postovite mi e namalen bea okolu 230 sega se 197?Zosto se brisenii koi postovi se izbrisani oti nemam nitu navredeno nekogo nitu pak imam nesto loso napisano?
Cekam odgovor? :mad:

bordan напиша:Ke cekam odgovor pa ako dobijam ok ako ne zdravje inaku sum luta mnoguuuu.Ne navrediv nikogo a ako imam nesto napisano loso za nekogo (sto ne e mozno )neka mi izvini.Vo prasanje se skoro 30-40 posta sto na nieden forum dosega mi se nema sluceno da mi brisat post a na mnogu sum zacleneta.Sakam da znam sto e rabotata.Moze sum dosadna ama koga sum vo pravo uporna sum

И сега? Треба да се исплашиме затоа што си лута или упорна?

Rocka напиша:Nema drug forum kako ovoj Very Happy:

Tuka redovno se brishat postovi od nepoznati prichini, demek, nemalo potreba toa da go pisuvame, pa da ne smeta, da ne pravat guzva ....

Znachi, ne deka si navredila nekoj, tuku si pishala nesto sto ne e vazno i nema potreba da postoi ... taka nekako .

Navikni se hihi

Да овој форум е таков каков е...Ако не ти се допаѓа, немој да доаѓаш никој со сила не те тера....Нема потреба да идеш и коментираш без врска...Или како што рече самиот - Навикни се!

Monika напиша:Според мене и мое мислење е дека е дадена “власт“ на одредени членови кои, нека ми извинат, ама врска немаат како да го водат или пак средуваат форумот, туку овде само си лечат комплекси.

Модераторите имаат право да го средуваат форумот како што мислат дека треба, се додека тоа не е на штета на форумот и членовите.
Кога ќе ти биде дадена тебе таа т.н власт, можеш да коментираш и советуваш како да се средува форумот...А ако имаш личен проблем со некој модератор постои ПП која можеш да ми ја пратиш и го кажеш проблемот.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20381
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалби, критики и предлози!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 29 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот