Родители и деца

Абразија

Go down

Абразија

Пишување by ZeleniCka on 13.03.09 0:17

Ме интересира дали знаете нешто за оваа мала операција? Дали имала некоја искуство? Колку што разбрав јас тоа е чистење на каналот од матката. Ме интересира дали е со локална анестезија, или целосна или како е? Фала многу однапред.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18640
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Абразија

Пишување by KATIC on 13.03.09 14:04

прв пат слушам за ваков израз ама ако се однесува на јајцеводи т.е. запушени јајцеводи ме интересира и мене . моите се запушени и треба да правам уште едно hsg па ако можам да куртулам од лапароскопија. денес ке одам кај гинекологот и ке ја прашам.
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18289
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот