Родители и деца

Осип на градите

Go down

Осип на градите

Пишување by Lili on 09.03.09 9:35

Вчера забележав дека ми се нафрлани градите со некој осип.На друго место на телото не сум исфрлана,само на градите,па ако имала некоја сличен проблем ве молам пишете,се плашам да не се рашири па ако се породам како ке му давам на детето да цица!


Последната промена е направена од Lili на 09.03.09 9:38. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18573
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осип на градите

Пишување by Mama Ane on 09.03.09 9:37

не би требало да се секираш, можно е да е од жештина.. Јас не сум имала вакво нешто ама најчесто од топло се појавуваат вакви осипи. Ако ти е страв прашај си го докторот, ама сепак мислам дека нема место за паника
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20041
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осип на градите

Пишување by sneze on 09.03.09 9:41

Lili напиша:Вчера забележав дека ми се нафрлани градите со некој осип.На друго место на телото не сум исфрлана,само на градите,па ако имала некоја сличен проблем ве молам пишете,се плашам да не се рашири па ако се породам како ке му давам на детето да цица!
Душиче прашај го гин. , но знам дека не е страшно ништо зошто точно се јавува од топло., од прслучето ако си го сменила или од прашокот за перење ако си го сменила или омекшивачот, а и да знаеш сепак се хормони во прашање.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осип на градите

Пишување by sneze on 17.03.09 12:26

Лили што направи со осипот ?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осип на градите

Пишување by Lili on 17.03.09 13:11

pa toa bilo reakcija na nekoj materijal i kako vrukanicki mi se napravija ama sega mi se povlekoa!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18573
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осип на градите

Пишување by sneze on 17.03.09 13:15

Супер.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осип на градите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот