Родители и деца

Општ лекар

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 14:30

Ве молам да ми препорачате добар општ лекар.
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by lela on 24.02.09 14:40

Moni ti go preporacuvam mojov doktor,epten e dobar... flower
se zezam,neznam jas tamu ni eden doktor,nego sakav da te prasam kako si ti ,posto procitav deka Mila e dobro.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20887
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Mama Ane on 24.02.09 14:42

Мони јас уште си идам кај мојата матична од детско, фала богу не сум била одамна. Мм во поликлиниката во Ѓорче оди кај некоја Аврамовска и задоволен е Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 14:46

Лела, јас сум за никаде, не можам да престанам да кашлам, немам апетит и за овие 4-5 дена ослабев 2кг. Мојот матичен е катастрофа, нити ме прегледа, нити ништо само ми рече дека е вирус и толку. 3 дена изгорев од Т над 39 и сеуште имам ама не висока 37.5, ама не можам да спијам од кашлање и од болки во грлото ми е страв да не закачам нешто на плуќа па барам некој добар општ лекар.
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Pipolino on 24.02.09 14:58

a zosto ne mu reces na doktorot da ti bapne nekoi inekcii,mene ednas taka mi bese i mi vikaa virus e a jas im vikam ako e virus dajte nesto inekcii samo prifacam(posto mi bese mnogu loso)i ne izleguvav od ordinacija dodeka ne mi prepisa inekcii
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 14:59

Поради тоа што уште ја дојам Мила внимаваат кои лекарства да ми ги препишат така да....
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Emilija on 24.02.09 15:01

Што ми се случува во изминативе 2 месеца: 2 пати идам на доктор имам шлајмови, кашлам од што ми се слева од нос постојано. И докторот ми вика ништо не ти е вироза, пиј витамин Ц, фервекс, парацетамол, чајче и ќе помине. Минатата недела на своја рака испитав брис од нос и грло и што да видам бактерија во нос...опасна бактерија. И дури лекот на докторот јас му го кажав, претходно се консултирав со гинекологот....

Моника нели и Мила е настината, така да нема лошо да и биде ако и ти примаш антибиотик. Што треба да легнеш во кревет?
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Pipolino on 24.02.09 15:02

Monika напиша:Поради тоа што уште ја дојам Мила внимаваат кои лекарства да ми ги препишат така да....
of lele dusicka ,ajde ke pomine a spored toa sto go napisa epten ti e tesko ke pomine moze i zatoa dr ne ti dava nisto
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 15:06

Emilija напиша:Што ми се случува во изминативе 2 месеца: 2 пати идам на доктор имам шлајмови, кашлам од што ми се слева од нос постојано. И докторот ми вика ништо не ти е вироза, пиј витамин Ц, фервекс, парацетамол, чајче и ќе помине. Минатата недела на своја рака испитав брис од нос и грло и што да видам бактерија во нос...опасна бактерија. И дури лекот на докторот јас му го кажав, претходно се консултирав со гинекологот....

Моника нели и Мила е настината, така да нема лошо да и биде ако и ти примаш антибиотик. Што треба да легнеш во кревет?
Веќе сум во кревет...и немам сила за ништо, среќа што Мила е во градинка инаку не сум способна ни за неа да се грижам како што треба..тешко си на мм
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Emilija on 24.02.09 15:07

Не се зезај, самата си се мачиш. Голема ти е Мила, не е бебе што е на исклучиво доење па да и смета или да реагира на антибиотикот. Нејзе цицањето и е десерт и мазење со мама, веќе ја нема таа улога како порано.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Mama Ane on 24.02.09 15:09

Стварно Мони, ако не отиди на некој приватен чисто за повеќе мислења. Не си играј, полошо си правиш
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 15:09

И мене така еве веќе некое време неможам да се опоравам само што ќе ми помине грлото по 2 недели пак иста песна, ама овој пат многу ми е лошо. Инаку пијам алмацин ама не ми помага..
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 15:10

Ане, а на кој приватен да одам? Појма немам со ова докториве
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Emilija on 24.02.09 15:10

Направи крвна слика, урина и брис нос и грло и со резултатите на доктор. Ќе се види дали е бактерија или вирус. Можеби алмацинот не ти е соодветна терапија....
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Mama Ane on 24.02.09 15:12

Monika напиша:Ане, а на кој приватен да одам? Појма немам со ова докториве
Види ваму покрај Вардар што е ординацијата на Неуромедика, ние таму бевме кога го искасаа мм оси Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 15:14

Емилија,можам да ги направам тие испитувања и покрај тоа што веќе пијам антибиотик?
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Mama Ane on 24.02.09 15:15

Не, најмалку 3 дена треба да бидеш без антибиотик во крвта
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Emilija on 24.02.09 15:15

И за брисевите 4-5 дена после завршување на антибиотикот
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 24.02.09 15:16

ехехееее па боледувањето ми завршува во четврток....леле што ќе правам....
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Emilija on 24.02.09 15:47

Во Авицена брисеви можеш и попладне да земеш а сабајле за крвна слика отвораат во 7:30
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Girl***** on 25.02.09 0:37

За олпшт лекар со задовоство ја препорачувам мојата. Има приватна ординација во аеродром но работи со сини картони .Оваа ординација по општа медицина но е во склоп на друга приватна поликлиника п атака освен општ лекар имате и други услуги
avatar
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 18119
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by moni2007 on 26.02.09 11:25

Моника како си? Ти помина ли веќе?
Јас од завчера ги имам истите симптоми, бев кај мојата матична ми вика нисто немаш, ниту црвено грло, ниту нешто спуштено на градите а мене цела ноќ ми беше лошо едвај дишев. Толку знаење од нашите доктори. Се мислев и јас на своја рака да си направам брис од грло.

moni2007
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 81
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 17261
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by kavadarcanka on 26.02.09 11:26

А дали кашлаш?
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18737
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by moni2007 on 26.02.09 11:34

Кашлам многу, прво почна да ме боли грло и буквално следниот ден почнав да кашлам суво, а кога се инхалирам почнувам да исфрлам по нешто.

moni2007
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 81
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 17261
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Monika on 26.02.09 11:36

Јас се откорнувам од кашлање, вчера бев и на интернист, и ми препиша оспен па мислам дека сега од него ми е малку подобро. Требаше и да ме снимаат на рентген ама бидејќи дојам се откажаа. Инаку ништо не ми се јаде апетитот ми е на нула, со сила ќе изедам некое лебче и толку.За 1 недела симнав 3 кг, незнам како да си го вратам апетитот..
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општ лекар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот