Родители и деца

Трудничко мени

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Трудничко мени

Пишување by nina81 on 25.12.08 17:26

I jas nemam apetit,vo prvite nedeli povrakav posle sekoe jadenje,a sega sum vo 13ta nedela,ne povracam ama nisto ne i se jade.Vo friziderot mislam deka nema sto nema i pak za nisto ne se pruzam.Samo ovosjeto ne mi preci,i sekoj den jadam zeleni kiseli jabolka,portokali,citroni.
A da,i sveza krastavica obozavam.
Ne znam do koga ke trae ovoj period,mi rekoa deka macninite pominuvaat brgu,ama kaj mene nesto se odolzi.
avatar
nina81
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 13
Age : 37
Локација : Kumanovo
Расположение : optimisticko
Поени : 18320
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трудничко мени

Пишување by Snegulka on 02.01.09 19:36

jas si bev popravene 10 kila isega ostanav bremena.....sakam da vovedam rezim na ishrana ama navistina nemam idea sto da pocnam da si prigotvuvam....sega za sega nemam macnini ama mnodu mi se jade kiselo
avatar
Snegulka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : gore dole
Поени : 18314
Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трудничко мени

Пишување by Diana on 08.04.09 19:23

Ке си јадеш умерено јас пред да останам бремена се здебелив и тоа многу ама сега се чувам од мрсни јадења повеке јадам супа,овошје и интегрален леб обавезно па сега си останав на истото не сум здебелена само меше имам.

Lilypie Expecting a baby Ticker
avatar
Diana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 691
Age : 33
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 18493
Registration date : 2009-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трудничко мени

Пишување by Misticia on 07.08.09 0:23

денес испеков 4 благи пиперки, ги спржив со еден голем патлиџан и им додадов две јајца и изедов се............... вообичаено две јајца ми се доста

сокови мноооогу, и банани две и чоколади

вечерав само леб и мајонез - не се сетив да си купам пилешка салама тоа ми се јадеше ама ок

инаку ова бебе не е како Симона што беше
на неа кога бев се ми се јадеше а сега и од вода ми се гади
но сепак јадам, последно кога се мерев на точната до милиграм вага во рамстор кај што примаат роба - имав 55 кила сосе алишта
а мене ми се прави муабет со некој досадно ми е и кој ме дочитал до овде знае дека овде не ми е местото за бла бла
се извинувам
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трудничко мени

Пишување by kalipso on 29.09.09 1:14

jas na sabajle 3-4 casi voda pa kiselo mleko za rucek nesto polneti piperki domati salata (dodusa cesto rucegot mi e poruce zatoa sto kasno stanuvam bidejki do docna rabotam) za vecera zavisi najcesto jogurt i smoki(stobi flips) mmmm probajte nema da zazalite super e

kalipso
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 127
Age : 37
Локација : ohrid
Поени : 16979
Registration date : 2009-09-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трудничко мени

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот