Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Бои на ѕидовите во домот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
eva
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 120
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: Hmmmm
Поени: 12582
Registration date: 2008-05-30

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   30.05.08 11:12

Lanicke bi ti predlozila prekrasni tapeti,gi imase ovaa godina na saem,mislam spanski bea,ima i za detski sobi, igroteki,dnevni....Ne se tipicni tapeti kako onie porano sto gi imalo ,otvori im ja str.AS-CREATION I OMEHCO.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13248
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   30.05.08 11:19

Фала Ева, одма куцкам и барам ,ги гледав и ја едни тука во Белград германски се и многу се убави само се и многу скапи ,една ролна е 50е така да уште се мислам ......
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14190
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   30.05.08 11:20

јас децката ја обоив во розе и сина а на таванот им нацртав месечина и звезди испадна мн убава
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13248
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   30.05.08 11:28

aaaa Ева тие биле, еве сега ги гледам истите..... as-creation(шпански биле од кај мене германски )

вецки ти благодарам на одговорот,убава комбинација е нежно плава со нежно розе ,а пред некој ден зедов и големи стикери за ѕид со нацртани слончиња,жирафи ,...не сум баш надарена за цртање па нив ке си ги лепам.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13566
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   30.05.08 21:13

ако се решиш за боење, а не за тапети, тогаш мој предлог е лимон-зелена со портокалова, па некој жолт детал...многу е повесело, отколку со розе-плава комбинација
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 617
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 13064
Registration date: 2008-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   30.05.08 22:17

lola напиша:
ако се решиш за боење, а не за тапети, тогаш мој предлог е лимон-зелена со портокалова, па некој жолт детал...многу е повесело, отколку со розе-плава комбинација
И јас се согласувам со ова. Розе- плаво е веќе видена комбинација. Или можеш само лимон-зелена не мора да бидат две бои. Па ќе додадеш некои детали, апликации ............ зависи од просторот
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13248
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   31.05.08 5:24

моја Ина и Лола фала многу за предлозите супер се :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   04.06.08 8:55

Ние спалната ја обоивме во сина боја, баш ме смирува кога ќе влезам таму, кујната ми е некоја крем боја, ама не ми се допаѓа како излезе.
Ми се допадна предлогот на лола, здравје ќе ја дречнам дневнава.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13967
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   12.06.08 2:43

зелената боја одмара
портокаловата релаксира
црвената замара

за која и да се одлучите нека биде боја
тапетите не даваат ѕидот да диши посебно за детска не е препорачливо

кај нас е закон бело бело и само бело највеќе светлина има така изгледа чисто и секогаш е модерно
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13783
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   12.06.08 2:48

ние за еден месец ке белиме дома ,треба да ни стигне и нов мебел,значи пред да дојде бебушот ке правиме мали измени.е сега јас сакам бојата на зидовите да не е бела.со оглед на тоа дека мебелот ке ни биде во светло кафеава боја ,што препорачувате за боја на зид.инаку станува збор за дневниот престој.ајде дајте некоја идеа
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 617
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 13064
Registration date: 2008-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   12.06.08 9:22

Кај нас спалната е зелена, кујната жолта, дневната и трпезаријата праска, детската розе. Ходниците и купатилото бело. Леле колку бои сме имале hihi hihi Ама сите се многу светли и нема некоја контраст или страшно шаренило
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1174
Age: 30
Локација: Melbourne
Поени: 12786
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   12.06.08 14:27

ahahaha vo avstralia pravat vaka (momentalna moda )
stavaat 3 zida isti edniot kako potemen nie ke bodisuvame eden kasko cokolado kafeava i trite zida ko krem ama na belo da udira ,ili pak pravat eden zid zar crveno temno a drugite 3 zida isto taka na beliklavo prljavo belo ili pak temno siva so islakano levo desno ko x x x znaes edno do drugo so 3 ko siva bela ama mnogu malku da se poznava deka ima sivo vo nea Smile toa e momentalno modata kaj nas Smile
Вратете се на почетокот Go down
bibi
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 34
Age: 33
Локација: ckopje
Расположение: :-)
Поени: 12505
Registration date: 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   16.06.08 13:01

kaj nas spalnata e sino so zolto,dnevnata i kujnata krem,i sega se mislime kakva da bide detskata soba.david mnogu go saka spider-man pa moze da ja napravime vo toj stil crveno so sino
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12594
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   09.08.08 0:12

mene garneturata mi e vo kremova boja a komodata kafena a so ovaa boja najvece mi se dopaga portokalovo i zeleno bas ja osvezuva sobata pa koga ke imame moznost taka ke go napravime dava nekako zivot vo sobata
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12225
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   27.08.08 9:06

Гарнитурата ми е свело крем со црвена , се чисти бои ништо шарено , денеска бев и си купив црвена боја едниот ѕид решивме црвен да го боиме а останатите светло крем.
Бојата компјутерска божем ја трефнавме а како ке излезе на лице место ка видиме.
Вратете се на почетокот Go down
majuvce
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 432
Age: 34
Локација: да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение: средно жалосно
Поени: 12478
Registration date: 2008-07-19

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   06.09.08 20:27

сега брзо едниот ѕид во дневната го бојадисавме зелена боја и не можам да ви опишам колку ја освежи собата. бидејќи пре тој ѕид ни се наоѓа телевизорот, кога гледаме тв ни се одмараат очите хехехе
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12573
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   11.09.08 11:27

Nie bas vcera krecevme i so mm sakavme da stavime nekoja boja na edniot zid t.e sakavme da stavime 3 linii horizontalno so zlatna boja ama stoznam nekako ni bese strav deka ke ni ja zatvori sobata i onaka ne vleguva nekoja svetlina vo nea.A mebelot ni e vo temno kafena skoro crna boja so zlatni draperi i tepihot isto so kafeni ,kremasti i beli krugovi,sega neznam na ovaa kombinacija koja boja na zid bi odgovarala.Mm sakase portokalova ,jas nekako vlecam nakaj lilakova i taka ostanavme bez boja ahahah.
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 371
Age: 40
Локација: Negotino
Поени: 12250
Registration date: 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   12.09.08 10:00

Јас многу сакам ѕидовите да ми бидат во боја, летово на едниот ѕид на детската соба викнавме еден човек што црта па ни ја нацрта Сирената Ариел онаа од цртаниот филм на цел ѕид и излезе супер. сега сакаме по другите ѕидови само во горниот дел да нацртаме мали рипчиња па сето да дојде како едно море. Ќе видиме како ќе излезе.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14967
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Бои на ѕидовите во домот   17.02.09 22:56

Ima vakva tema ama e za prestoj na deca pa otvoram nova za boite vo domot.Na prolet ke renovirame(turkame zidovi)i se razbira treba da varosuvame pa baram idei za farbanje na zidovite.Imam najdeno nekoi idei pa ako nekoj ima neka pise ili neka stavi slika.

http://www.miraentuinterior.com/index.php?seccion=catalogo&categoria=1

ova mnogu mi se dopaga a vakvi zidni taty moze da se najdat

i vaka isto nesto mi se sviga zidovite da bidat vo razlicna farba pa ovde moze da se odbere koja boja so koja najpoveke odgovara

http://www.colorjack.com/
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12225
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   17.02.09 23:16

Mnogu sakav sega koga renoviravme da mi bide kombinacijata venge vo kombinacija so lilava i zelena ama onie blagi lila i zeleno ama MM ne sakase .E sega tie boji gi sakam za vo spalna , treba spalnata da si ja sredime.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1577
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: кисело весело
Поени: 12123
Registration date: 2008-12-05

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   22.02.09 3:22

Лела ова е многу добро, ептен ми се засвиѓа.
Дали некој ова и кај нас го прави знаете ли?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14967
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   22.02.09 3:37

Anika neznam dali nekoj vo Mk go pravi ova,no eveti eden sovet,posto na stranicava ima i sema probaj sama da go napravis toa sto ti se sviga so samolepliva hartija.
Ili pak na bitpazar kade prodavaat folii(skroz nazad,jas sum bila)ima folii ednobojni samoleplivi i golemi pa mozebi ke mozes sama nesto.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1432
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: se gura nekako
Поени: 12179
Registration date: 2009-01-31

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   22.02.09 3:38

ne veruvam deka mozeme sami da go napravime ova sepak ima nekoja tehnika nacina na izrabotka

aj probajte pa posle i jas ke probam Smile
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11884
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   22.02.09 4:16

Стварно е многу убаво ама за да се реализира, освен
мајстор skoka ,треба да имаш дома многу голем празен простор, те.
просториите да се многу големи и да не се крцати, како што
обично кај нас се. За да дојде до израз цртежот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14967
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Бои на ѕидовите во домот   22.02.09 8:20Eve malku oslikuvanja na decki sobi.

eve i strana

http://www.magical-murals.net/portfolio2.htm
Вратете се на почетокот Go down
 

Бои на ѕидовите во домот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 7Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -