Родители и деца

Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Go down

Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Emi on 17.02.09 22:54

јас завршив вечерва на дежурен во државна имам воспаление на ушите, луѓе ова е неверојатно. како да е сред бел ден преполни се чекалните, сите кашлаат, киваат со Т, со болки во уво на плуќа се жалат

каква е оваа болест, и старо и младо не бира све е болно
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by vecki on 17.02.09 22:56

aman be emi do tamu li stigna veke sto ti rekoa od sto sega vospalenie
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by kavadarcanka on 17.02.09 23:04

Денес на нашиве кавадаречките вести кажаа за нашиот град преполни биле амбулантите нешто спомнаа по 2000 пациенти прегледувале дневно од заушките па сега имало најразлични вируси до некој необичен вид на грип што би можело да земе уште поширок замав стварно незнам што е ова сега и од каде дојде
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18592
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Mimi22 on 17.02.09 23:04

lele majko pazete na decata
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 33
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17795
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by kavadarcanka on 17.02.09 23:11

Еве и во градинка ќерка ми кажува они се 40 деца во група скоро пола не иделе
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18592
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Anjuska08 on 17.02.09 23:53

Леле Еми колку ми е жал како тебе те погодуваат работиве, многу се измачи:(
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 17640
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Mama Ane on 18.02.09 8:10

Со таквите временски промени на температурите не ме ни чуди што секаде има болни. Еми ај се надевам брзо ќе се опоравите конечно веќе стварно се измачивте.. Уште 1 месец пролет Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Emi on 18.02.09 16:58

vospalenieto na desnoto uvo mi e poveke, so nego skoro i ne slusam, mi dadoa kapki dve vrsti, pi stavija gazi, denes zemav sloboden den, a utre pak sum na raboptaprva smena, ama ako mi se vlosuva situacijata ke moram na boleduvanje

sum placela kako malo dete vcera od bolka, si vikam lele decava se pohrabri i poizdrzlivi od nas vozrasnite.

a vo bolnica haos navistina, ne se i dokotorive svesni sto e ova sto se slucuva
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Mimi22 on 18.02.09 17:15

Aman be Emi.Pa podobro zemi boleduvanje nego taka da odis na rabota sepak doma pobrgu ke ti pomine tamu kontakti so luge da ne ti se vlosi
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 33
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17795
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Juni08_Andrea on 18.02.09 17:26

Emi ,ajde so pomin da e,a ako tolku pa ne mozis,baraj bolovanje. :big hug: za tebe i za Milence!!!
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19294
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Emilija on 18.02.09 18:02

Еми еми, нешто да ве одминеше? Ајде само брзо нека поминува...

А ќе има ли некогаш крај на хаосот? Јас мислам не освен ако не се приватизира и кога ќе ги удри по џебот газдите ќе се освестат и ќе средат се.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 18944
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Emi on 18.02.09 19:13

ех, нас све не сака хихихи сите болести ги прележавме оваа зима

синоќа на дежурен на орл во државна еден родител-татко се кара ли се кара да го задржат неговото дете да лежи а докторката го убедува дека не е за во болница, ама тој инсистира, накрај се потпиша таткото и детето остана, неможел да дежура цела ноќ за детето требало на работа да оди....леле како што бев со воспалени уши мислам почнав да чурам од нервоза
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Damjana on 18.02.09 19:35

Ajdeee i toa go ima. Pa neka go dade vo dom za da ne mu smeta po doma! Lele komu se Gospod mu dava detence :(
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18209
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by vecki on 18.02.09 19:55

gospode kakvi se luge ima nie nekeme vo bolnici da gi nosime ovoj da ne dezura pa majkumu za svoe dete li mu e tesko
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Emi on 18.02.09 22:06

е тешко му било, будала
и остана сирото дете, а докторката беше зачудена, па за воспалено уво да оставиш дете во болница затоашто ти е тешко да дежураш и да му го топлиш, ама секакви има

инаку вечерва бев пак на дежурен, сум имала масно ткиво во десното уво, па сега пошто од вирусов ми се воспалиле ушите тоа дополнително ми ја зголемувало болката, ужас
ме среди докторката и ми рече да не ги чистам со чепкалки, на тој начин ја пикам прљавштината длабоко во уво и тоа станува болно за увото

сега сум подобро, ама човек да не појде во болница, ке видиш триста чуда
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by hormonce on 19.02.09 8:23

И мајка ми сега ми се пожали дека ја болело уво,па била на лекар и рекле дека и е воспалено ,и дале антибиотик и капки,само ме загрижи тоа што рече дека има вртоглавици.Да не и е нарушен центарот за рамнотежа?
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Pipolino on 19.02.09 9:14

Emi напиша:е тешко му било, будала
и остана сирото дете, а докторката беше зачудена, па за воспалено уво да оставиш дете во болница затоашто ти е тешко да дежураш и да му го топлиш, ама секакви има

инаку вечерва бев пак на дежурен, сум имала масно ткиво во десното уво, па сега пошто од вирусов ми се воспалиле ушите тоа дополнително ми ја зголемувало болката, ужас
ме среди докторката и ми рече да не ги чистам со чепкалки, на тој начин ја пикам прљавштината длабоко во уво и тоа станува болно за увото

сега сум подобро, ама човек да не појде во болница, ке видиш триста чуда

еми какво масно ткиво на која основа такво нешто,не те разбирам
кажи ми што лекови ти дадоа
da ne imas gabicka vo useto posto tie davaa privid kako masno tkivo(kako slanina)
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 17954
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by magi on 19.02.09 12:17

Sto zboruvate luge sekade e haos po klinikive i kaj nas e isto i staro i mlado sakav nekna koga go vakciniraa maliot pravo da otidam dokaj pedijatarot i da go izmerat kako napreduva posto toa mi e vo praksa, no koga se pojaviv na vrata so deteto i me prasaa sestrite za sto sum i koga im kaav samo mi rekoa begaj od ovde da ne go zarazis deteto tuka e haos dojdi drug den i sega se plasamzosto uste vladeat virusi ne mi se odi na kontrola.


Emi kako si sto se sluci kaj tebe covece de ova de ona ajde se nadevam brzo ke pomine
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18148
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by kavadarcanka on 19.02.09 12:36

Арно ти кажале да бегаш да не го мешаш детето со болни кај нас кај матичната другите дечиња што не се многу болни чекаат надвор не ги мешаме со болните ама јас пред неколку години ја носев сама и неможав да ја оставам надвор сама пошто ординацијата е на улица директно, бевме на контрола пиеше сируп имаше црвено грло ја носев внатре со мене да го земиме картонот имаше многу гужва и детето што постоја неколку минути внатре а сите кашлаа и киваа па на контролата добра беше но ме искара докторката инаку комшивка ми е зошто сум ја донела во гужвата и за неколку дена ја фати грип леле тоа неможам да го заборавам колку имаше висока температура како се тресеше детето од студ и од тогаш внимавам да не ја мешам со многу болните или се јавувам кога нема гужва да ја носам
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18592
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хаос низ поликлиникиве и болнициве

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот