Родители и деца

Салфети

Go down

Салфети

Пишување by kavadarcanka on 17.02.09 14:19

Собирам салфети уште од дете но татко ми ги фрлил мислел дека ако се во подрум и не ми требаат веќе па сега продолжив со тоа хоби ме поттикна мајка му на еден другар таа има многу убави салфети жената ги собирала уште од дете а сега има 50 год. па незнам колку ги има на број. Купувам убави сликовити салфети баш некни купив за Св. Валентин со срциња купувам и детски за роденденот на ќерка ми зависи каков празник такви салфети купувам. Сега гледам децата од нашето маало пак почнале да собираат па пак се вратило тоа време на собирање салфети. Дали вие собирате салфети или мислите дека е тоа детска работа?
kavadarcanka
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 39
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19682
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by vecki on 17.02.09 14:24

kaj mene sobiraat decava pa sekoe pazarenje oni se pravo na raftovite kaj salfetkite i si biraat koj gi nemaat za da gi kupime
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by kavadarcanka on 17.02.09 14:27

Јас демек за ќерка ми ги собирам ама и мене ми се интересни секако дека она после ќе си собира сама
kavadarcanka
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 39
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19682
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Mama Ane on 17.02.09 14:39

Јас сум имала неколку неуспешни обиди за собирање, не ми ни текнува што се случувало со собраните Smile. Ќерка ми исто не е заинтересирана. Инаку собира една моја пријателка па стално на неа и чувам Smile
Mama Ane
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 21001
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by bibe85 on 17.02.09 15:12

Јас како помала ги збирав а сега незнам ни каде се...
bibe85
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 19116
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Berta on 17.02.09 15:21

Mojata 10 godisna kerka go ima istovo hobi"sobiranje na salfetki"
Mislam deka vozrasnata granica ne igra uloga okolu nekoe hobi,posebno okolu sobiranjeto salfetki.Ako nekomu nesto pricinuva zadovolstvo ,mislam deka ne treba da se sekira dali toa go pravi nekoj drug vo negova vozrast ili ne.
I jas kako pomala vo nekolku obidi probav da sobiram salfetki,ama na kraj zakluciv deka toa ne mi pricinuva zadovolstvo,tuku deka toa go pravam zatoa sto toa go pravea moite drugarki.Na krajot se otkazav.

Vazno sega i jas i pomagam na kerka mi,sekogas koga ke vidam nekoja interesna salfetka ,gledam da i ja donesam i da ja izraduvam .
Moze ponekogas i da si se menuvame so duplikati
Berta
Berta
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 168
Age : 51
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 18781
Registration date : 2008-10-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Kinky on 17.02.09 15:26

I jas sobirav ko pomala, majka mi seuste gi cuva, tri kutii:)
Hobi kako hobi, ne mislam deka e detska rabota.
Kinky
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 20194
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by ZeleniCka on 22.02.09 21:54

И јас собирав ама не бев нешто посебно страстен колектор така да... којзнае каде се Smile А сега поголемата внука собира Smile
ZeleniCka
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19585
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by fibimk on 25.03.09 21:36

Sobirav kako pomala...Gi dadov na vnukite!Ama i denes znam da zemam od na gosti salfetka ako mi se dopadne.Vo denesno vreme pak kakvi ima....sareni...petka se,da ti e zal da ja istutkas.
Jas sobiram samo postenski marki.....od mala pa i sega..imam skoro od sekade...e sega mi fali album kade ke gi redam.A skap e 700 denari!
fibimk
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19384
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by delfin76 on 25.03.09 21:42

салфети собирав и тоа имав многу убави , само незнам каде ми се , веројатно мајка ми ми ги чува
кога ќе имам ќеркичка ќе и ги дадам
тоа е многу убав спомен
delfin76
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19375
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Barbie on 21.06.09 16:11

Jas kako mala sobirav salfeti i uste gi cuvam,a ne se mnogu.I bratucetka mi isto taka sobirase kako mala i ima mnogu.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17812
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by DijanaP on 29.09.09 21:01

jas od mala sobirav salfeti ama i onie sareni tanjircinja za torta isto taka.Sega ne deka sum nesto aktivna,ama koga i da vidam nekoe ubavo paketce salfetki obavezno kupuvam ili ako sum na gosti obavezno si zimam.Mada vo posledno vreme "zanetot" sestara mi go prevzeme zosto e pomala i toa i e interesno.
DijanaP
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 28
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17966
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Ostoun on 06.11.09 18:49

и јас собирам салфетки демек за керка ми а собирам од малечка и имам мноооогу понекогаш ги вадам и керка ми многу им се радува кога ги гледа . Секогаш кога одам на гости си ја земам салфетката.
Ostoun
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 17290
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by mamaAnita on 19.11.09 10:59

Јас собирав кога бев мала и сеуште ги чувам, една кутија мои и една кутија дупликати. Колку беше интересно ова хоби на времето, со кутиите надвор, по стопати сме ги прередувале. А тогаш немаше вакви убави, само од странство ако донесат. Вујко ми од Америка требаше да дојде и ме прашува што да ми донесе, јас му викав само салфетки. Е кога ми ги донесоа бев главна во маало . Сега мислам дека не е истиот филинг, зашто има секакви во продавнициве. Ама ќе видиме, можеби ќеркиве ќе го засакаат ова хоби

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 17247
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by saligrem on 19.11.09 13:24

Jas kako pomala sobirav , sega neznam kade se a mozebi majka mi gi ima frleno
saligrem
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 17344
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Sandra_Anja on 19.11.09 13:26

I jas sobirav kako mala. Od sekade mi nosea, a se razmenuvav i so drugarkite. Ama, brzo mi pomina iako se uste gi cuvam.
Sestra mi se uste sobira sekercinja:)
Sandra_Anja
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 20187
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by kiki-riki on 19.11.09 17:19

bibe85 напиша:Јас како помала ги збирав а сега незнам ни каде се...

а децата ми се уште мали за да собираат
kiki-riki
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 39
Локација : мак
Поени : 17390
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by monabombona on 19.11.09 22:04

Јас имам многу салфети, кај мајка ми ги чувам, демак ќерка ми ако сака да собира. Иако не верувам дека денешните деца собираат салфетки. Сега какви не има, така да не им се предизвик, секаде може да се купи убава салфетка, ама порано, потешко се наоѓаа, па се сеќавам мајка ми кај и да одеше, салфетки ми носеше. Имаше и од различна хартија, па со фистони, па со дупчиња... Јас уште си собирам по некоја салфетка ептем што ќе ја бендисамSmile
monabombona
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 17715
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Tifani on 16.12.09 12:16

Kako mala sobirav mnogu salfeti,gi nemav epten mnogu,no si gi sakav i si gi cuvav,nemam pojma kade otidoa i sto bidna so niv.
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Салфети

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот