Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Идеи за поклони

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Подароци   17.05.08 3:09

Баш ме интресира на кој начин одбирате што ке подарите некому?Дали тоа ви зависи од моменталната финансиска ситуација,од личноста на која и подарувате или нешто трето?Јас секогас мака мачам со ова,немам никакви идеи за подароци и секогаш се плашам дека сум го утнала подарокот.

Во склоп на темата може да напишете и што најчесто вам ви подаруват?

мене мајка ми и свекрва ми за родендени и 8-ми март скоро секогаш ми купуват нешто од козметика или за облекуванје,Татко ми пошто е по сувенирите ми купува некои украчинја,рамки а маж ми?еее и тој е без идеи ко мене :devil:
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13451
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   17.05.08 3:49

подароци многу сакам да купувам...секако дека подарокот зависи од моменталната финансиска состојба, но исто така и од личноста за која купувам. отприлика знам кого што го интересира, кој што носи и по тоа се ориентирам...
за жени и деца воопшто не ми е проблем купувањето подароци. како и да е, нешто ќе се смисли. ама кога ќе дојде ред за мажи...е тоа ми е убиство :devil:

а мене што ми подаруваат...? изгледа најмногу книги - знаат дека обожавам да читам. мм секогаш ме прашува што сакам да ми купи. бидејќи најчесто бирам облека, одиме заедно да купиме...не дека он не би ми купил сам, туку јас сум малку терсене - мора се да ми биде погодено по мој вкус, ако еден детел не ми се свиѓа - не го носам тоа парче облека ne znam
исто не сакам кога ми подаруваат козметика. тоа ептен ретко може да се погоди
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14075
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   17.05.08 3:54

обожавам да добивам украси мм ми купува најмногу рамки а подарувам тоа што мислам дека најмногу сака таа особа бидејќи на тие што им купувам се обично блиски а на деца уживам да купувам играчки
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13404
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   21.05.08 18:09

najcesto podaruvam gift card od nekoja prodavnica kade ke mozi da si kupi sto saka.a i toa sakam da dobivam.ovde pretezno i toa se poklonuva i mislam e najprakticno.
Вратете се на почетокот Go down
sonja
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12548
Registration date: 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   21.05.08 19:07

kolku ubava rabota-gift card-pametno
ne te boli glava dali ke ti go bendisaat podarokot
super- pravo na izbor.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13060
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   21.05.08 19:56

Јас сакам да подарувам , не смао кога е повод туку и онака , кога ќе добијам желба да поклонам нешто на моите, на свекрва ми или на некоја пријателка им купувам подароци,обично некој украс , рамка за слика, кутија за накит и сл. Мајка ми знам дека ја радува некое парче облека , па обично тоа и поклонувам. Кога купувам поклон без повод ми иде подобро со идеите, ама кога станува збор за роденден или 8 Март е тогас ми се блокира мозокот и немам идеи, најверојатно дека сум оптеретена од мислата дали ќе им се допаѓа или не. Исто и на вника ми обожавам да и купувам играчки или пак некоја блузичка , сукња , тренерчиња , кој избор го има за девојчиња тое е едно чудо, а за син ми кога сакам нешто да купам маки мачам.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13852
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   22.05.08 21:54

како и секоја жена и јас сакам да купувам
за поклон каков зависи за кого е
сакам практични и искористливи работи
а најубаво ми беше кога имаше саеми место да одиш по цел гред се во неколку хали за два-три саата шетање полни кеси
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 559
Age: 31
Локација: makedonija
Расположение: радосно
Поени: 12555
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   04.06.08 10:55

сакам да подарувам ,зависи за кого купувам ,за кој повод купувам и најмногу ми зависи од финансиите,ама се трудам да им угодам на сите,ако некој многу заслужил и ако треба во минус се влегува, ама ми е тешко пак да погодам што сакаат,јас обожавам книги и најчесто сама си купувам.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1174
Age: 30
Локација: Melbourne
Поени: 12671
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   04.06.08 13:10

ako e nekoja prvla ke zemam nekoj nakit a za sestra mi najveke i davam gift card epten maangika e ili ide so poklonot da vidi kolku pari e u prodavnica a za majka mi najmnogu obleka i ako i kupime jas i sestra mi se si misli pomlada izgleda Smile a za mazot mi sto da mu kupam ako treba so nego ke spie ne se luti nitu maani naoga a tatko mi oooo najtezok e ili mu e malo ili mu se tegnelo na nego ili za kola nesto mu kupuvam ko na primer navlaki ili nekoj burmasini alati u toa uziva Smile a za minus vlagam ako treba i se zadolzuvam ko sto e navedeno pogore ako zasluzuva taa osoba
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14411
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   04.06.08 19:43

Најчесто купувам козметика, еве сега за роденденот на сесра ми и купив крема раце и една за нозе на ПуПа, и сапун на нивеа.
За мајка ми обично гардероба, одприлика знам што сака, татко ми на се се радува, не е пребирлив и обино му купуваме блузи или козметика.
Свекрва ми е терсен за тоа добива пари па сама нека си купува,а свекор ми било што, исто како татко ми е.
Е за мм обично обавезно му купувам од оние дипломине за најдобар фраер, или најспанко ихихихих и подарокот зависи што во моментов му треба.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   04.06.08 23:07

диплома за најдобар фраер?хахах од кај ги наоѓаш бре еми тие,овде кај нас немам видено.ех морам такво нешто и јас да купам
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14075
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   05.06.08 12:19

кај нас ги има во скоро сите книжари јас на мм му имам купено пред да се земеме дозвола за шваљерка
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1174
Age: 30
Локација: Melbourne
Поени: 12671
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   06.06.08 14:25

vecki ova ti e jako Smile jas ke mu istampam gi nema i kaj nas ova Smile ama dobra e ideata Smile
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12520
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   12.06.08 22:33

i jas ko ke kupuvam podarok mozam da se zaborcam vo zavisnost od licnosta sto i kupuvam kolku zasluzila najcesto kupuvam nesto za vkujna nekoj ubav tajnir filgani na svekrvami i kupiv tajnircinja za sladoled na mazotmi najcesto toa sto mu treba najcesto od garderoba strana na sestrami nekoe interesno bluzice a i na majkami nesto za v kujna na primer sega i kupiv postolje za filgani pa slicni vakvi raboti sakam i mene da mi poklonuvaat naj interesno mi e ko ke mi podarat nesto novo sto izleglo pa nekogas izleguvame zaedno za jas da si odberam
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13852
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   13.06.08 0:39

се ближи 35 год од бракот на моите родители
незнам што да им купам
ми текна дека татко ми одсекогаш сакал да има она џебно шишенце за ракија супер тоа ке биде за него
но што за мама таа ми е маанџика
да ја прашам несакам ке биде изненадување од мене и брат ми
торта ке направам

дајте предлог?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 559
Age: 31
Локација: makedonija
Расположение: радосно
Поени: 12555
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   14.06.08 7:56

biljanag ima tema za godisnina od brak,naslovena e kako 25 godini ,srebrena svadba,slicna ti e temata za tamu
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 412
Age: 39
Локација: Tetovo
Расположение: super
Поени: 12953
Registration date: 2008-03-16

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   19.06.08 22:27

Женски, во сабота сум на роденден кај малата на моја другарка. Прави 6 години. Помош, што да и купам? Немам баш некоја идеа....
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13060
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   19.06.08 22:33

За 6 годишно девојче еве некоја моја идеа, или некое фустанче + со некоја боенка или книга за нејзина возраст, или нешто златно како алкичка со нејзино име изгравирано, на таа возраст се и прчлички ако се одлучиш за играчка ондак шминекрница со огледалце , столче и сите додатоци , баш ќе се израдува.
Во краен случај можеш да ја прашаш и другарката на што се радува па и тоа ќе ти даде идеа што да и земеш.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13133
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   19.06.08 23:25

Moja Lana uste malku ke puni 6 ,pa od nea mozam da ti kazam deka e zaljubena vo Winx i se sto ima od winx .Sega momentalno bara postelnina so nivnie likovi a pred nekoj den kupivme ranec.Sekade go vlecka so sebe iako e ogromen
Imas mnogu ubavi kompletcinja i majcki so Disney princezite i uste milion raboti so nivnite likovi ...provereno nema da zgresis ako kupis so i da bilo od niv Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12775
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   22.06.08 4:59

обожавам да подарувам. Подарувам секогаш кога ке имам можност т.е пари. Со повод или без.Подарокот го бирам според личноста за која е наменет. Не можеш на сите ист подарок да им земеж. А да не се лашеме, многу сакам и кога мене ми подаруваат. Сакам кога подарокот е убаво завиткан!!!
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12082
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   28.08.08 13:48

sekogas koga sum vo moznost podaruvam najcesto na mm
Вратете се на почетокот Go down
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 118
Age: 38
Локација: strumica
Поени: 12017
Registration date: 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   12.09.08 6:52

bratucetka mi ne pokani na otvaranje na kozmeticki salon planiram da odam so nekoja bonboniera i cveke no neznam dali da odnesam uste nesto i sto da e toa?
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   02.10.08 3:35

женски на мм утре му е роденден,не сум купила ништо.има некој идеа?додуша јас и нема да можам да излезам.девер ми ке заврши раб место мене ама со што би можела да го изненадам?
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12553
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   02.10.08 3:39

paaaaaaaa so nekoj dzemper taka kul i stosen!
a so e vo horoskop tm?/
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Идеи за поклони   02.10.08 4:07

вага е
Вратете се на почетокот Go down
 

Идеи за поклони

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -