Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Бебешка постелнина

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1399
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12040
Registration date: 2009-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   10.02.09 22:01

mene prvata postelnina mi e od Tac i sodrzi dolno carsavce jorgansko carsavce i 2 jastucnici.Pamukot e preubav a znam majka mi ja plati 1500 den.Moe mislenje e deka postelninata treba da bid cist pamuk za da ne go poti bebusot.Imam 2 so letno jorgance i 2 so zimsko jorgance.Site gi imam dobieno taka f=da mislam deka nema potreba od tolku postelnini.2-3 se dovolni za da ima za menuvanje.Tie so letno jorgance se od struzanka i se okolu 700 den a tolku se i so zimsko.A sto dobiv za krstevkata od majka mi e komplet postelnina so zimsko jorgance i ogradici znam kosta 2000 a ja kupi vo leptokarija neznam kako se vika dukanot ama se naoga do kaficot martini.

lila_mk напиша:исто би сакала да прашам оние мајки што имаат од оние монтажните креветчинја пошто такво сакам да купам, далии купуваат постелнина со оградица како за на др. креветчиња или на овие неможе да се стави таква оградица?
nema potreba od ogradica za takvo krevetce zatoa sto nema kade da se udri bebeto a i nema kaj da se vrze
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12366
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   10.02.09 22:04

тие во стружанака 700 ден сосе јорганче се или без? некако ефтинко ми звучи. изгледа се само чаршавче, навлака и перниче или грешам
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12528
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   10.02.09 22:34

јас гледав овде во штип едни грчки и едни на бертони, цените и се од 2200 до 2500. Содржат јорганче, перница , чершав и страници за креветчето, се мислам да купам две
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12614
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   10.02.09 23:08

jas bi vi ja preporacala postelninata na TAC proizvedeno vo turcija 100%pamuk se pere na 40 stepeni i se so crtanite na Disney mnogu se licni ubavi a isto i kvalitetni bi trebalo da gi ima vo poubavite prodavnici za postelnina...pobarajte a zaboraviv ima jorgance carsavce i dve navlaki edno malo i edno golemo..
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11904
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   11.02.09 3:00

Jas koristam samo dolno carsavce, zali Boze pari za postelnina.
Imam 5, 6 dolni carsavcinja, pernica normalno ne koristime, a spie vo
vrekicka od MTC ili vo leto so tenko frotirce, ili kebence.
Taka da ene mi postelnini dzabe zbiraat prasina!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1027
Age: 36
Локација: Skopje
Расположение: ОК
Поени: 11885
Registration date: 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   11.02.09 3:10

lila_mk напиша:
исто би сакала да прашам оние мајки што имаат од оние монтажните креветчинја пошто такво сакам да купам, далии купуваат постелнина со оградица како за на др. креветчиња или на овие неможе да се стави таква оградица?

Нема потреба, бидејќи страните се од мрежа, а над главата и кај нозете платно. Исто така, нема каде да се врзе.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13342
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   11.02.09 3:40

Jas kupiv dve od NUK na zeleno i rozevo so ogradica, pernice, carsavce i jorgance. Mnogu se ubavi
Вратете се на почетокот Go down
vodolija
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 66
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11073
Registration date: 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   22.04.09 20:43

Jas za david imam kupeno 6 postelnini od TAC.Inace gi zemav od SUPER TINEX i se 1500 denari.Sodrzi navlaka za jorgance,carsav i dve mali navlaki za pernici.A inace mislam deka se dovolni 2-3 postelnini kolku da ima za preperuvanje.Jas zgresiv vo procenkata i zatoa imam tolku mnogu postelnini hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1006
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: среќно :-):-):-)
Поени: 12634
Registration date: 2008-11-10

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   31.05.09 10:34

А од каде купувате ќебенце, нас ќе ни треба и подебело и потенко бидејќи во преоден период па да бидеме спремни, во Mothercare гледав ама многу се скапи таму, имате предлог каде има убави и квалитетни?
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1183
Age: 31
Локација: Veles
Расположение: измрено........преморено
Поени: 11543
Registration date: 2009-04-11

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   31.05.09 10:39

Jas imam postelnini na Tac.A kebenca isto ima ubavi vo Tac samo cenata neznam koja bese a mnogu se ubavi
Вратете се на почетокот Go down
ivce
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 7
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 10778
Registration date: 2009-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   04.06.09 3:49

Jas imam takvo krevetce i ne moze da se stavi ogradica zosto na stranite ima mreza. Super e i vaka ne ti treba,a postelnina imas ubava i vo struzanka i ne e mn.skapa. flower
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12866
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 0:28

Jas vcera bev vo struzanka i postelninite se ubavi i mnogu evtini 550den a moze i da se poracaat i ogradici za krevetce isti kako postelninite bez karner se 550den a so karner 650den a isto i imase mnogu ubavi bebeski kebenca jas od merak si zemav edno 850den. no preubavo e a narednata nedela ke odam da si naracam postelnina i ogradica.A i na Tac postelninite se preubavi i se 1400den no nema ogradica i samo zaradi toa se predomisliv ne sakam da mi delat so boja postelninata so ogradicata a i ovie na Struzanka se kvalitetni i ne samo postelninite se sto drzat e dosta kvalitetno
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1006
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: среќно :-):-):-)
Поени: 12634
Registration date: 2008-11-10

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 1:11

Јас најверојатно нема да земам постелнина со оградици бидејќи ќе земеме креветче монтажно, и на него нема потреба да закачувам оградици ниту пак има место каде да се закачат.
Е сега се мислам дали да земеме душече за горниот дел од креветчето бидејќи некако тенко ми е тоа што е вградено на самото креветче.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12866
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 1:15

Sara i jas gi gledav montaznite krevetcinja i za niv nemas potreba da zemes ogradica a dusek da ke ti treba i jas za moevo krevetce ke kupam dusek t.e moevo bez dusek odese dusekot posebno se kupuva
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1006
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: среќно :-):-):-)
Поени: 12634
Registration date: 2008-11-10

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 1:19

А ти какво зема креветче, монтажно или дрвено?
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12866
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 1:22

Sara moeto e drveno no gi gledav i montaznite tie bea 5500den no ova premnogu ni se dopadna i na mene i na mm zosto e na dve nivoa i epten raskosno izgleda
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 912
Age: 29
Локација: poftorno domce :)
Расположение: opusteno
Поени: 11998
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 9:55

jas imam montazno krevetce i sega uste sme na visoko,kaj i da e ke mu simnam dole i togas ke mora i dusekce da kupime!a za postelnina jas kupiv eden komplet od leptokarija vo nuk t.e postelninata e od srpska firma mnogu e ubava 3500,pernice carsavce jorgance letno i zimsko i ogradicka(taa ic ne ti treba za montazno)i od se toa samo perniceto i carsafceto go koristime nisto drugo flower
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 171
Age: 29
Локација: Macedonia
Поени: 11721
Registration date: 2008-12-08

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 10:46

убави бебешки постелнини има и во бебе центер во капиштец позади млечен , многу е убав памукот а и дезени има мнубави башка они шијат , значи што сакаш во било која димензија
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12761
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   05.06.09 10:49

A kolku pari se tie postelnini i imaat li i ogradici?
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 33
Локација: ohrid
Поени: 12064
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   12.06.09 2:57

Jas vcera od skpoje si kupiv uste edna postelnina komplet so ogradicka 2000 den, od bebe centar pozadi mlecen restoran. Prvata ja kupi majka mi i taa bese 2690, gi ima sekade kade sto ima chicco proizdvodi, nasava e od chicco struga, a mislam deka i vo nuk se istite. E sega ima edni grcki, mnogu mi se svigjaat, malku se podebeli, polnenjeto im e pocvrsto, imaat ubavi dezeni, ama se od 3600 nagore.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13342
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   12.06.09 3:00

Emilija i jas imam od tie, ako dobro te razbrav. Jas zemav dve (na zeleno i na rozevo), ama so tek na vreme od perenje, vnatre pamukot mi se sobra.
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 33
Локација: ohrid
Поени: 12064
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   12.06.09 3:08

Sandra na koi mislis, na ovie srpskite, ili na ovie nasive od kaj mlecen?
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13342
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   12.06.09 3:10

Tie sto cinat 2690 i gi imaat i vo NUK. A, nie gi zemavme od Bebe centar na Ilindenska.
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 33
Локација: ohrid
Поени: 12064
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   12.06.09 3:20

Lele, znaci da vnimavam pri perenje. A dali bledee bojata? Mene mi bea malku somnitelni ovie sto gi sijat vo bebe centar kaj mlecen, ama pa imaat mnogu interesni dezeni, a i ne se mnogu skapi, pa si vikam kakvi se takvi. Strav mi e da ne obledat boite, mene mi se sluci toa so edna postelnina nasa, posle prvoto perenje izgledase kako da e koristena so godini.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13342
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешка постелнина   12.06.09 3:22

Ovie ne ja gubat bojata, no mnogu vnimavaj, epten se sobiraat. Jas posle sekoe perenje gi podispravav, gi peglav, pa nekako gi odrzuvav.
Вратете се на почетокот Go down
 

Бебешка постелнина

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -