Родители и деца

Часови по италијански јазик + преводи

Go down

Часови по италијански јазик + преводи

Пишување by nikolina008 on 09.02.09 12:56

Еве женски еден оглас и од мене, јас сум дипломиран професор по италијански јазик и држам приватни часови.Може индивидуални или во група од најмногу 3 ученика.
Исто така имам и решение за судски преведувач па можам и да преведувам било какви документи од македонски на италијански и обратно.
Преводите може и по маил или пошта за оние кои не се од Штип.
avatar
nikolina008
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 310
Age : 34
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 18745
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Часови по италијански јазик + преводи

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 03.10.09 18:57

Јас се запишав луѓе на курс по италијански јазик Ке модам во Italijanissimo кај Бети.Одма до Католичка црква.Дали има уште заинтересирани?
Во понеделник ке го побарам телефонот и ке го ставам.....Заборавам да прашам веке два часа по ред
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20504
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Часови по италијански јазик + преводи

Пишување by Mama Vase on 03.10.09 19:43

ooo bella lide,pa sto taka?i jas i mm go imame uceno jazikot i da ti kazam ne e tezok voopsto.samo sto na vremeto se odkazavme od skolite i pocnavme privatno so profesorka.efektot bese ogromen.jas sum sega tapa zosto nemam kontakt voopsto,a mm go znae odlicno samo sto ne e dovolno opismenet,malku go koristi vo pisuvanjeto.
sega verovatno so privatnite skoli e podobro,togas imase samo dve.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 19074
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Часови по италијански јазик + преводи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот