Родители и деца

Лаборатории

Go down

Лаборатории

Пишување by sonjamfk on 05.02.09 10:44

sestra mi ima problemi so kvta.treba na transfuziologija da i zemat krv za ispituvanje. bidejki tamu e pre golema guzva nikako ne moze da stigne na red za da i zemat. gubi dosta od rabota . pa bi ve zamolila ako nekoj ima poznat, ili ima nekoj od forumot sto raboti tamu da mi pomogne , da ja upatam za da zavrsi rabota. odnapred Vi blagodaram.
ovdeka go pisav postot bidejki ne znaev kade, ako ne e na soodvetno mesto neka go prefrli admin.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by Pipolino on 05.02.09 10:51

ne poznavam nikoj tamu
ama ako nema vreme neka odi na privatno ne e mnogu skapo
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 17954
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by bella* on 05.02.09 10:57

А зошто не одите во приватна лабораторија, и тие работат со сини картони. На пример Авицена е многу блиску до клиника
Само ќе ви треба упат од матичен лекар
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18338
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sonjamfk on 05.02.09 11:03

kade na privatno? kolku sto ja razbrav sestra mi samo tamu gi pravele tie ispituvanja.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sonjamfk on 05.02.09 11:04

bela, ako mozes daj mi broj , da proveram dali tamu gi pravaat tie ispituvanja.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by Pipolino on 05.02.09 11:09

023179001 eve go
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 17954
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sonjamfk on 05.02.09 11:16

vi blagodarma mnogu. samo uste da proveram dali ke moze da zavrsi rabota tamu.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by Monika on 05.02.09 11:17

bella* напиша:А зошто не одите во приватна лабораторија, и тие работат со сини картони. На пример Авицена е многу блиску до клиника
Само ќе ви треба упат од матичен лекар
Јас бев мината недела и ми рекоа дека не работат со плави картони освен за неколку услуги...
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18748
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by vecki on 05.02.09 11:20

avicena ne raboti so kartoni znam sigurno
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sneze on 05.02.09 11:26

vecki напиша:avicena ne raboti so kartoni znam sigurno

Не е точно јас одам и моето дете со плави картони сега бевме месецов. за крв. и моч.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by vecki on 05.02.09 11:28

ne znam kako nie za marija dve godini brisevi i alergotestovi si gi plakam privatno a imame kartoni da ne vazi samo za krv i mokraca
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sneze on 05.02.09 11:33

vecki напиша:ne znam kako nie za marija dve godini brisevi i alergotestovi si gi plakam privatno a imame kartoni da ne vazi samo za krv i mokraca

можеби е така незнам.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by mama X on 05.02.09 11:51

Авицена се многу поскапи. Јас одам во Адриалаб и сигурна сум дека работат со плави картони, а она што е приватно е прилично поевтино.
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 17390
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sneze on 05.02.09 11:52

mama X напиша:Авицена се многу поскапи. Јас одам во Адриалаб и сигурна сум дека работат со плави картони, а она што е приватно е прилично поевтино.

Каде се наоѓаат и треба ли упат.? колку е цена за крв и моч за дете.?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by mama X on 05.02.09 11:57

Дренак 6, кај подвозникот Црниче, по Огњан Прица спроти училиштето - има знак . А за цената за бебето не сум била. Јас одам за комплет испитувања (некаде околу дваесетина испитувања за 1200 ден - во Авицена истите се над 2000). 3296927 и 3296925
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 17390
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by Mama Ane on 05.02.09 12:04

Мислам дека матичните доктори би требало да имаат склучено договор со приватна лабораторија и во тој случај се работи со сини картончиња. Треба да си се праша матичниот со кои има (ако има) и таму да си иде.
Адриа лаб има и веднаш до гимназијата Ѓорѓи Димитров во Тафталиџе
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sneze on 10.11.09 12:37

Кажете некоја друга лабороторија освен Авицена и Адриалаб, и Ре Медика Ми треба за мене за алерго тест за пеницилин. Во Авицена е 750 ден А во Адриалаб 1700 ден зошто не ги правеле тука туку во Германија ( 700 тестот и 1000 ден превоз на материјалот), А во Ре медика е 1000 ден.


Последната промена е направена од sneze на 10.11.09 12:48. Мислењето е променето 1 пати
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by Mama Ane on 10.11.09 12:42

Фармахем ама и тие се скапи како Адриалаб, И Систина би требало да имаат..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by sneze on 11.11.09 12:52

Знае ли некој дали кај Др Лиде во Свети Лазар прават испитувања - алерго тестови ?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лаборатории

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот