Родители и деца

Што се носи на повојница?

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by mama on 17.10.08 12:44

Јас знам дека има луге што ги земаат парите од бебето и си купуваат цигари.Ме нервираат такви работи ептен!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Biljana on 08.08.09 6:47

denes treba da odam na povojnica ama neznam sto da kupam davajte predlog
masko bebce krupnicko

obleka nekako ne obozavam da kupuvam
davajte predlog
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18308
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by josifana on 08.08.09 9:40

Наочари за сонце Chicco се исто пари колку едно комплетче,а се оригинал поклон. :afro:
avatar
josifana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 362
Age : 39
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 17871
Registration date : 2009-04-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Nine on 08.08.09 9:43

Nas sega ni idat so povojnica i mozete nesto zlatno da odnesete
avatar
Nine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 253
Age : 33
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 18316
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by 2mama on 08.08.09 9:46

поклонот е супер но зависи на кого му го носиш и дали знае да го процени дека е толку вреден ,јас би била презадоволна некој да му донесе таков оригинален поклон на моите деца
avatar
2mama
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 72
Age : 37
Локација : bt
Поени : 17350
Registration date : 2009-06-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Biljana on 08.08.09 9:53

2mama напиша:поклонот е супер но зависи на кого му го носиш и дали знае да го процени дека е толку вреден ,јас би била презадоволна некој да му донесе таков оригинален поклон на моите деца

vo pravo si za ova sto zboris mene ne mi donele takov skap poklon taka da jas na moeto dete sama si gi kupuvam tie taka poluksuzni raboti a ubavo e da odneses nesto pomoderno i skapo otkolku drugo samo koj kako ke proceni
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18308
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by dzi-dzi on 08.08.09 17:23

kaj mene vo butik koga idat pomladi zeni veruvajte deka nesakaat da cujat za povojnica da nosat nekade obleka mi baraat najmnogu kukarki od onie kako najlon mi baraat stolcinja na rasklapanje mi baraat igracki za na krevetce dubaci tie rab jas gi trosam mnogu poveke za povojnica nego obleka
avatar
dzi-dzi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 35
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 18335
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by maci on 14.08.09 21:53

najubavo pari pa majkata znae sto da si kupi za deteto
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 32
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 18516
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Mija on 16.08.09 22:05

јас на повојница кај моето кумашинче однесов креветче со комплетна луксузна постелнина бомбонјера и прекрасна спавакица за кумасинката. flower

Mija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 30
Локација : skopje
Поени : 17042
Registration date : 2009-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by DijanaP on 29.10.09 8:34

zavisi kolku sum bliska so tie luge, jatrva mi koga se porodi odnesov zlato, kaj sto sum deverusa kompletce,pizami i prestilka, a za komsikata pizamcinja.
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17771
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Mama Ane on 29.10.09 8:40

Најчесто носам облека и играчка, сепак зависи за кого станува збор. На кумашинчињата им купивме количка за близнаци, ги прашавме што им е најпотребно и наместо алиштенца се договоривме количка.Оставаме обавезно и пари за сонче Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20806
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by saligrem on 05.11.09 12:26

Najcesto prasuvam sto im treba e dokolku ne mi kzata ili kazat nisto im ostavam poveke pari pa neka mu kupat sto sakaat.
I jas sum protiv trosenjeto pari na bebeto tie se negovi pari i na nego treba da mu se kupi nesto ili pak da mu se zastedat
avatar
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 17149
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Maja on 04.12.09 15:53

Еве уште еден предлог за повојница, ќебенце (има во Тетекс памучни мноооогу мекички и убави по 700ден).
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19743
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by avanturistka on 04.12.09 16:43

Za poblisku pari ,pa neka si kupi sto saka...a za podaleku igracka ubava i obleka .

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19310
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се носи на повојница?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот