Родители и деца

Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 05.03.09 18:45

Ma ako treba mirni do brak, samo da ne minuvam niz ovoj kosmar niz koj pominav denovive SmileSmile:Smile sega samo drzenje za race nisto drugo SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by obicna on 06.03.09 2:59

Milo mi e sto ispadna rabotite kako sto sakase anicka. Me nasmea so drzenje race. Smile Haha, pamet u glava za drug pat. Pozdrav.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20754
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by SonjuS* on 06.03.09 3:19

Аничка супер што е се ок...за држењето за раце...и ние на тоа сме само...хахах
стравот в коски ни е влезен... нема krevet пред брак...
hihi hihi hihi
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19436
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by KATIC on 06.03.09 13:03

more udrete na krevet krevet krevet . ne se plasete:hihi:hihihihi. ima zastita. ne se grizete. ama drug pat ako se sluci vakvo nesto edna od varijantite za proverka e bazalna temperatura. ako e pod 37 ne se grizete se , nema bremenost.
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 19019
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Rocka on 20.03.09 22:46

Хахахах, морам да ви кажам една анегдота што се уште ја прераскажуваме во друството и после 20 години.

Имав една многу добра другарка, јас некаде, 18 таа 16, девојчето невино, мирно дете де.
Ја приметив, цела недела се нервира нешто... ја прашувам што е работата... ми одговара
- Ми касни неколку дена, мислам дека сум трудна
- Божеее, кога ма, кога најде фраер да те скине и беља да ти напраи!! - се чудам јас,
- Ма не е тоа... не сум имала секс се уште со никој, знаеш...
- Па како успеа да затрудниш ???
- Хм... и јас не сум сигурна, но пред десетина дена се бањав во кадата пуна топла вода после брат ми, мислам дека тој мастурбирал и преку водата ми влегло тоа мене ....


Што да ви кажам понатаму ...... :hih: hihi :hih:
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19822
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by fibimk on 22.03.09 17:14

Jas mislam deka moze da se ostane i bez sex...poznavam zena koja zabrmeni a bila devica...i vsusnost bese devica koga rodi....zavrsil tipot vo blizina na vaginata...ne i idalo 4 meseci ,si mislela hormonski nesto....i na kraj koga osla na lekar se sokirala...4 mesec...klocalo!!!Posle se sporese za tatkovstvo preku DNK posto tipot ne priznaval...i normalno...ne se seksale tie....ali ete vo miljon primeri ima i po eden vakov!!!Za semenata tecnost e potvrdeno deka ima mnogu pomal broj spermatozoidi ali ima sanski ako zenata e poplodna nego obicno da zatrudne....
Koga saka saka i ke se zatrudni zenata bez nisto!!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19169
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by KATIC on 22.03.09 18:51

значи кога сака-сака , а кога не сака-ако сакаш застани на глава и нема пак да сака :(:(:(:(:(
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 19019
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by fibimk on 22.03.09 18:56

Katic,olabavi se i ke bide...se se desava koga ne ocekuvas...bitno gledaj plodni denovi i krevet i ke si dojde i tvojot den!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19169
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by KATIC on 22.03.09 19:27

fibimk напиша:Katic,olabavi se i ke bide...se se desava koga ne ocekuvas...bitno gledaj plodni denovi i krevet i ke si dojde i tvojot den!!!
многу ти благодарам на позитивната енергија. во право си. и јас така мислам ама пнекогаш...... човек сум мора да ми е тешко....... затоа е форумов да си кажеме и добро и лошо. ама накако повеке позитивно гледам во последно време на работите. flower flower flower
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 19019
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by slatkicka_slatka on 17.04.09 1:43

Ajde koga sme veke tuka i jas da prasam...Imam 17 god i pred 2nedeli go imav mojot prv seXualen odnos, iako ne bese celosen(ne svrsi on) sepak bese bez kondom.Menstruacijata mi kasni veke nekolku dena i se plasam deka e mozno da sum bremena :S ve molam za pomos [/img]

slatkicka_slatka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 5
Age : 28
Локација : Veles
Поени : 17635
Registration date : 2009-04-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila87 on 17.04.09 1:46

Па нема логика да си бремена ако тој не завршил работа.... За сигурно еден тест и мирна глава
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by vecki on 17.04.09 1:46

najubavo pojdi zemi test i proveri si barem da znaes na sto si
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by slatkicka_slatka on 17.04.09 1:51

A dali e vozmozno da mi kasni poradi toa sHTo mi bese prv pat ?Sepak me plasi toa sHo znam deka vo tekot na odnosot se laci malku sprema pa da ne ima zalutano nekoj spermatozoid:S iako on i ne bese tolku zapalen

slatkicka_slatka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 5
Age : 28
Локација : Veles
Поени : 17635
Registration date : 2009-04-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by mina32 on 17.04.09 3:01

slatkicka_slatka, kupi si test za bremenost za da se proveris
avatar
mina32
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 488
Age : 36
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 18222
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by slatkicka_slatka on 17.04.09 19:37

:jum: yee negativen e...fala mn...a za sekoj slucaj bidejki uste n e mi ide treba li uste eden test da napravam za celosna sigurnost :(

slatkicka_slatka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 5
Age : 28
Локација : Veles
Поени : 17635
Registration date : 2009-04-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by sasa on 17.04.09 19:49

Slatkicka_slatka koga treba da dobies dusicke? Oti dzabe si go pravela testot ako ne ti e pominat terminot za menzis ama ne mora da znaci deke ima nesto zs ne ste zavrsile do kraj,pa nemas mesto za panika,a toa so ti kasni mozno e da e i od samiot odnos ke si dobies ne se sekiraj
avatar
sasa
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 169
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 18641
Registration date : 2008-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by slatkicka_slatka on 17.04.09 20:30

pa trebase da dobijam pred 4-5 dena..... a i jas se mislam oti voa bese prv odnos pa zatoa da ne mi kasni.... kaj vas dali kasnese posle privot odnos? :S

slatkicka_slatka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 5
Age : 28
Локација : Veles
Поени : 17635
Registration date : 2009-04-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by sasa on 17.04.09 20:34

Lele odavna bese ne se sekjavam kako bese ama ne se sekiraj ti kazav deka stom si gi zemala tabletite nemas gajle
avatar
sasa
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 169
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 18641
Registration date : 2008-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by slatkicka_slatka on 18.04.09 0:52

Ne tableti tuku samo test zemav i bese negativen... Neznam na koj tableti mislis ti...:S

slatkicka_slatka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 5
Age : 28
Локација : Veles
Поени : 17635
Registration date : 2009-04-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by vecki on 18.04.09 1:02

mozebi te pomesala so nekoj drug jas nemozam da ti kazam dali mi kasnelo po prviot odnos zasto mene vecito mi kasnelo a drug pat pamet vo glava ako ne ste spremni za cuvanje bebe bez zastita nisto ne [ravete podobro glejte televizija haha nemoj da se lutis ama taka ke izbegnes nesakani posledici a cim testot e negativen ne veruvam deka si bremena
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by bubamara on 18.04.09 1:09

fibimk напиша:Jas mislam deka moze da se ostane i bez sex...poznavam zena koja zabrmeni a bila devica...i vsusnost bese devica koga rodi....zavrsil tipot vo blizina na vaginata...ne i idalo 4 meseci ,si mislela hormonski nesto....i na kraj koga osla na lekar se sokirala...4 mesec...klocalo!!!Posle se sporese za tatkovstvo preku DNK posto tipot ne priznaval...i normalno...ne se seksale tie....ali ete vo miljon primeri ima i po eden vakov!!!Za semenata tecnost e potvrdeno deka ima mnogu pomal broj spermatozoidi ali ima sanski ako zenata e poplodna nego obicno da zatrudne....
Koga saka saka i ke se zatrudni zenata bez nisto!!!!
sokiran
А да не го фарбала женава типов..јас во ваква ситуација дури ни на ДНК не би поверувала, искрено толку многу сајтови и форуми за бременост имам посетувано, и со ваков медицински феномен не сум се запознала до сега ne znam Едноставно не ми е возможно, сперматозоидите ако ја немаат идеалната температура и други услови, неможат ни да преживеат..а камоли да дојде до оплодување..
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19748
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by maria on 18.04.09 3:46

Devojki neznam dali ima vo mk ali tuka postojat tableti koi se vikaat "utroto posle" toest posle nezastiten odnos koi go prekinuvaat oploduvanjeto vo sekoj slucaj. Licno ne mislam deka se bas resenie za cesta upotreba no za isklucoci podobro odma nego pokasno da se mislis.

maria
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 36
Age : 37
Локација : doma
Поени : 17680
Registration date : 2009-04-13

Вратете се на почетокот Go down

uplasena sum!

Пишување by plaslivka on 03.05.09 12:18

eve me devojki povtorno posle dolgo vreme , povtorno so istiot problem ,
posleden pat dobiv na 03.04.2009 a na 11.04.2009 so decko mi imavme mala predigra,Ne sme imale odnos do sega megutoa cesto imame dopir penis-vagina megutoa pazime da ne svrsi na mene , ovojpat samo sto se trgna od mene (znaci ne bese vo mene povtoruvam,tuku samo me dopirase) odma srvsi ,toj den ne mi bese ploden ,megutoa neznam zasto ama sum vo pamika ,zatoa sto mi kasni 3 dena , Obicno sekogas mi doaga na 30 den a denes e 31 :( Mi e strav deka imalo predsemena tecnost isteceno na vaginata :(:(:( vo nieden slucaj nesakam da sum bremena ,zatoa sto imam 18 godini.Sto mislite vie za situacijava?
avatar
plaslivka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 13
Age : 27
Локација : skopje
Поени : 17996
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by verce on 04.05.09 0:18

Draga plaslivka zosto sami prodolzuvate so nervozi i problemi Smile .Ako vaka prodolzite mnogu brgu ke ostarite so sekoj mesecni nervozi.Neznam sto da ti kazam ako cesto ti se slucuva podobro vnimavajte si i ne pravete ispadi .Neznam zosto zastita ne si zemete pa da ne mu ja mislite Smile
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20240
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by bubamara on 04.05.09 0:44

plaslivka напиша:eve me devojki povtorno posle dolgo vreme , povtorno so istiot problem ,
posleden pat dobiv na 03.04.2009 a na 11.04.2009 so decko mi imavme mala predigra,Ne sme imale odnos do sega megutoa cesto imame dopir penis-vagina megutoa pazime da ne svrsi na mene , ovojpat samo sto se trgna od mene (znaci ne bese vo mene povtoruvam,tuku samo me dopirase) odma srvsi ,toj den ne mi bese ploden ,megutoa neznam zasto ama sum vo pamika ,zatoa sto mi kasni 3 dena , Obicno sekogas mi doaga na 30 den a denes e 31 :( Mi e strav deka imalo predsemena tecnost isteceno na vaginata :(:(:( vo nieden slucaj nesakam da sum bremena ,zatoa sto imam 18 godini.Sto mislite vie za situacijava?

Нема шанси, никаква ни теорија нема за тоа! Многу жени би посакале така лесно да се останува трудна, верувај!
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19748
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот