Родители и деца

Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 23.02.09 17:10

значи ли тоа дека тестот можеби ја излажал и дека можеби е бремена : ??:((
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Eva Marija on 23.02.09 17:18

anicka напиша:значи ли тоа дека тестот можеби ја излажал и дека можеби е бремена : ??:((

Na sekoj test pishuva koj e % na tochnost. Obicno se okolu 98-100% sigurnost. Ako na testot i se pojavila 1 crtichka najverojatno ne e bremena. Bez panika samo!

Eva Marija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 151
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 18970
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by mama X on 23.02.09 17:18

Немора да значи. А колку што ја знам немора да е првата мокрача наутро. Тестот работи на принцип на одредени маркери кои ги има во крвта и урината при бременост. Инаку Гонадотропинот кој покажува бременост обично после некаде околу 6 дена понекогач и покасно, се појавува во крвта и урината што нели може да резултира со негативен тест.
затоа јас предложив гинеколог. За секој случај...
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18265
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Anika on 23.02.09 17:19

Јас правев 3 теста за бременост а првите 2 ми беа негативни. Третиот ми покажа 2 цртички, ама го направив како што треба, со утринска мокрача.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18773
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila89 on 23.02.09 17:59

koga go procitav naslovot nekako mi bese malku cudno.. no jas imam da dodadam samo edno nesto.. eve jas licno taka zabremeniv.. mislam ne bas vo bukvala taka no vo princip i moeto bese nesto slicno.. jas imav odnosi i predhodno no ostanav bremena od takva situacija.. bas bukvalno kako sto i sama rece, mi kapnalo na vaginata i... jesda ne se nadevav deka od toa ke ostanam bremena.. no bas naproitv.. zasto nie unapred 2 god probuvavme namerno da ostanam so site marifeti i sve pa nemozev i na kraj bas od t.n masturbiranje ostanav bremena.. Smile neznam sega kolku ti sakas da ostanes li ne no ako sakas ti kazuvam imaj nadez mada ovaa situacija e malku glupa i e vozmozna 1 vo milion kako sto bi se reklo.. no ako ne sakas bremenost.. togas ne bi sakala da te plasam ili sl- no ima sansi.. pa.. pozdravce
avatar
Mila89
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 29
Локација : skopje
Поени : 18500
Registration date : 2008-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 23.02.09 18:46

Ај ке почекаме да видиме дали ке добие оваа недела, а ако не правец гинеколог . А кој се првите симптоми на бременост ???
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Bela on 23.02.09 18:53

Има посебна тема за симптомите на бременост, ама не може преку симптомиоте да се осигура.
Ич да не се мачи одма на гинеколог, и се ке и се разјасни на другаркати.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18422
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by SonjuS* on 23.02.09 22:50

anicka напиша:Ај ке почекаме да видиме дали ке добие оваа недела, а ако не правец гинеколог . А кој се првите симптоми на бременост ???

Побарај ја темата низ форумов..инаку првите симптоми на бременост се многу слични како и кога добиваш менструација...
ајде со среќа овој пат...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19436
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by obicna on 24.02.09 2:47

Темата симптоми на бременост ја има тука
http://roditeliideca.bbgraf.com/forum-f44/topic-t1191.htm
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20754
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by SonjuS* on 25.02.09 0:14

Аничка што направивте??
Дали доби другарка ти?
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19436
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 25.02.09 1:41

уште не :(:(:( но ги има оние симптоми како пред да доби. ја болат градите помалку и стомакот ( кај јајниците ) датата и е некаде 27-28 а баш сега читав дека она уствари предвреме направила тест или таман си ???
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by elence01 on 25.02.09 2:38

ako testot e napraven pred da bide terminot za menstruacija,toj sekogas pokazuva negativen,a ako tstot go prave posle terminot,znaci i kasne i testot e so 2crticki
avatar
elence01
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 196
Age : 32
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 17911
Registration date : 2009-01-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by obicna on 25.02.09 2:51

Нема на што Аничка. Мислам има различни тестови и у МК. Може нели пред да добиеш да направиш тест, тоа треба да пише на тестот колку време пред менс може да се направи. И некои тестови исто нема потреба да се прави само со утринска мокрача.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20754
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by elence01 on 25.02.09 9:05

ama testovite ne se za pred ciklus.pred ciklus moze samo na doktor,vo krv ili mokraca,a na test treba posle ciklusot
avatar
elence01
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 196
Age : 32
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 17911
Registration date : 2009-01-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 25.02.09 20:07

Iskreno, sega ni ja srusivte nadezta :(:( ama aj da se nadevame deka gospod ke ni gi islusa molitvite i ke i bide se ok
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by elence01 on 25.02.09 22:05

anicke nema sto tuka.ti nemas praveno testovi?jas denes proveruvav krv od vena i mokraca,pa im rekov da napravat test za bremenost vo krvta i mi rekoa deka e negativen,(sto i ocekuvav deka taka ke bide)ama seuste mi nema docneto,i ne se zamaram sega za sega(ili se lazam) t.e.sega treba da vidam vo martovskata,ama dobro e ,na pocetokot e.od 2 do kaj 5 treba da ja ocekuvam,ama si velam ke me preskokne
avatar
elence01
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 196
Age : 32
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 17911
Registration date : 2009-01-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 26.02.09 0:45

more mene denes trebase da mi dojde a ja nema i pocnuvam po malku da se plasam citajki vi gi postovite :Smile ama aj da se nadevame deka utre ke pristigne, a ako ne, odam i jas so se drugarka mi na testovi , za sekoj slucaj Smile
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by bubamara on 26.02.09 1:13

Мене првиот тест за бременост након цела недела дена каснење на м, ми беше негативен. А вториот позитивен, истата марка на тест, не со утринска мокрача, и тоа после исто скоро недела дена. Така да во однос на сензитивноста на тестовите не навлагам, мада горе доле идентификацијата на Hcg-то кај сите е иста. Ама све зависи дали циклусите се секогаш исти и навремени, кога настапила овулација и слично. Затоа кај многу жени често се случува првиот тест да биде негативен.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19748
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 26.02.09 1:18

e aj predlozete koj test spored vas e naj validen ( mislam na domasen test )
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Minamina on 04.03.09 22:36

Мислам дека преку крв е најсигурно, а од дом.тестови купи го најскапиот,бидејки е најквалитетен
avatar
Minamina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 423
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 18229
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila87 on 05.03.09 0:04

ne bi rekla deka najskapiot test e najdobar, pa sto ima vrska ,cenata e zaradi imeto na firmata koja go proizveduva a ne zaradi principot na koj raboti testot.Jas kupiv od 160 den pa pak si pokaza tocno A sepak mislam deka ne e nisto sramno i strasno da se proveri barem krv. A i za ginekolog,pa ima tolku privatni ordinacii niz gradovite, kade e zagarantirana diskrecijata , a i ne e mn skapo za edno exo da se napravi. flower
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Kikic on 05.03.09 0:09

аничка ајде кажи до кај си
Што направи
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19185
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by anicka on 05.03.09 17:23

Si gi resiv somnezite i makite. Neveruvajki i na testovite, otidov na ginekolog i se e ok,ne sum bremena SmileSmile:)znaci testovite ne me izlagale Smile
avatar
anicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 33
Локација : MKD
Поени : 17964
Registration date : 2009-02-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Kikic on 05.03.09 17:25

e pa super drug pat ako nemas plan za bebe ne pravi belji
A sega uzivaj si
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19185
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by lidija29 on 05.03.09 17:31

Anicka milo mi e za tebe sto se ispadna ok, i drug pat bidete vnimatelni....pozdrav
avatar
lidija29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 440
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 18216
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот