Родители и деца

Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by bubamara on 30.09.09 0:08

Загрижена, не знам зашто си толку сигурна дека не може да се остане бремена од таканаречената предсемена течност, кога пред неполн месец на истава тема си поставувала такво прашање..може и те како, јас познавам многу мајки што останале на тој начин бремени.
Инаку симптомите кај секоја жена се различни и не доаѓаат туку така одма после чинот..треба време..јас не повраќав на пример, а симптомите кои ги имав ги сконтав покасно, односно одкако веќе сигурно знаев дека сум бременаSmile
bubamara
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19963
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by fancy on 30.09.09 17:58

Zdravooo na siteeee!!!!!!!! Golem pozdrav!!!
Tuku znaete sto...jas si citam i citam i citam za temava i covek od pamet da se izvadi sto se e mozno (za svrsuvanje na vlezot na vaginata, za predsemena tecnost,.... ) i za moznosta za zabremenuvaje od toa!!! I sto e najloso/najdobro, zavisno od slucaj do slucaj...ima vistina vo seto toa Ama pa ako seto toa e taka, ajde togas i da receme "ste otisle vo toalet, nekoj pred vas (od sprotivniot pol) bil i si zavrsil rabota (znaete koja rabota) i doagate vie sednuvate na solja, a nego prethodno mu kapnalo...i sednes, slucajno dopres na toa mesto kade kapnalo i posto po muabetive ke svatis deka e mzno da zabremenis dokolku ima i na povrsinata na vaginata...iiiiii ......stooo sea???? Trudni i vaka li moze da ostanete???? Da ne znaes sto da mislis hmmmmm

fancy
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 30
Локација : Macedonia
Поени : 17017
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by zagrizena*** on 30.09.09 21:21

moze na 1 vo 100 da i se desi toa od predsemena tecnost da ostane trudna ama mn retko raka mi kaza mojot ginekolog pozz

zagrizena***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 29
Локација : Skopje
Поени : 17157
Registration date : 2009-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by vecki on 30.09.09 22:01

zagrizena jas sum primer za toa tri pati ostanav bremena od pred semena tecnost Smile
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by ance on 30.09.09 22:26

fancy напиша:Zdravooo na siteeee!!!!!!!! Golem pozdrav!!!
Tuku znaete sto...jas si citam i citam i citam za temava i covek od pamet da se izvadi sto se e mozno (za svrsuvanje na vlezot na vaginata, za predsemena tecnost,.... ) i za moznosta za zabremenuvaje od toa!!! I sto e najloso/najdobro, zavisno od slucaj do slucaj...ima vistina vo seto toa Ama pa ako seto toa e taka, ajde togas i da receme "ste otisle vo toalet, nekoj pred vas (od sprotivniot pol) bil i si zavrsil rabota (znaete koja rabota) i doagate vie sednuvate na solja, a nego prethodno mu kapnalo...i sednes, slucajno dopres na toa mesto kade kapnalo i posto po muabetive ke svatis deka e mzno da zabremenis dokolku ima i na povrsinata na vaginata...iiiiii ......stooo sea???? Trudni i vaka li moze da ostanete???? Da ne znaes sto da mislis hmmmmm
od predsemena tecnost moze da se zabremeni bidejki vo predsemenata tecnost moze da se najde i spermatozoid toa ne e siguren metod na kontracepcija.a so svrsuvanje na vlezot na vaginata ne moze da ostane trudna predsemenata tecnost se vnesuva vnatre vo tekot na samiot odnos i kako sto kazav moze da sodrzi sprematozoid i da dojde do oploduvanje pozdrav golem
ance
ance
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 29
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 17229
Registration date : 2009-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by sonuvac on 27.10.09 18:07

zdravo na site... si citam i vikam daj da si prasam dali nekoj bi znael dali moze da se zabremeni ako deckoto ti gi stavil svoite prsti izmackani so semena tecnost vnatre vo vaginata vednas po svrsuvanjeto...

sonuvac
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 30
Локација : skopje
Поени : 16878
Registration date : 2009-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila87 on 27.10.09 18:58

Ако се измачкани, нормално дека може.
Ова е исто како да прашуваш дали може да се забремени ако дечкото сврши во тебе
Mila87
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18749
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by sonuvac on 27.10.09 19:18

Да во право си,дилемата ми беше околу тоа дека некои мислења се-сперматозоидите изумираат веднаш штом дојдат во допир со надворешна средина...


Последната промена е направена од sonuvac на 27.10.09 19:21. Мислењето е променето 1 пати

sonuvac
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 30
Локација : skopje
Поени : 16878
Registration date : 2009-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Kinky on 27.10.09 19:20

Sonuvac, zasto bi i napravil takvo nesto na devojka ako ne sakas da zabremeni?
Kinky
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 20194
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by sonuvac on 27.10.09 19:25

не не,јас сум девојка...
прашувам зошто на другарками и се случило баш ова а јас немав баш некоја идеа што да и одговорам.
читам тука и мислења дека сперматозоидите изумираат кога ќе дојдат во контакт со надворешна средина па во дилема сум...

sonuvac
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 30
Локација : skopje
Поени : 16878
Registration date : 2009-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Girl***** on 28.10.09 0:34

Изумираат ама не секундарно нормално и да ги внесе некој ќе ги внесе во помал број . Поентата е дали тој број ќе биде доволно длабоко внесен и доволен за да се случи бременост
Girl*****
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 33
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 19064
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Zaljubena*** on 03.12.09 12:01

Имам една дилема... Значи не сум имала сексуален однос до сега. Но, имам дечко веќе една година и сме имале петинг неколку пати. Последен пат кога се случи тоа беше 5 дена пред денот кога требаше да добијам (имам редовни менструации). Тој сврши, но при крајот некаде го допре со рака пенисот и по неколку минути ми го стави прстот во вагината... Ме интересира дали е возможно, иако мислам дека ја избриша раката, да останале сперматозоидите и да се пренесени во вагината... Ми доцни 3 дена и почнав да се грижам по малку, зошто на оваа тема имам прочитано многу различни мислења, и дека може и дека не е можно да се остане трудна на овој начин па незнам што да мислам... Исто така месецов на два пати бев болна, така да пиев доста антибиотици, па дали можеби од тоа ми доцни... Фала ви однапред...

Zaljubena***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 27
Локација : skopje
Поени : 16691
Registration date : 2009-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by makresanska on 03.12.09 12:21

Zaljubena definitivno ne si trudna 100%, ti docni od toa sto si bila bolna i od antibioticite.
makresanska
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19430
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila87 on 03.12.09 15:47

Хммм јас мислам дека доколку го допрел пенисот големи се шансите да останат сперматозоиди па макар и да се избрише раката.
Значи зборувам општо дека е ова возможно не за тебе.
За тебе е можно да ти доцни и доколку си сеуште прехладена, а ако не си или ако поминало недела дена од кога си пиела антибиотици најдобро да си земеш тест и да си провериш.
Mila87
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18749
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот