Родители и деца

Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by rainbow on 21.08.09 1:41

eee i jas taka gresev pa posle se mislev ako mi kasnese.ne sme odgovorni toa e problemot ne treba samo da se uziva i da ne se misli na posledicite a posle so strav da se ceka.od posledniot pat ko mi se sluci ova istoto nemame ni ednas nezastiten odnos bez razlika dali e pogrdo ili ne znam sto ima vreme za toa koga ke se zemime ako ne sme sega spremni za deca.mila so sreka sto i da e ke kazis najdobro napravisi test za posmirena da si i ako ne si bremena ke ti dojdi vednas ko ke se smiris psihicki.pozdrav
rainbow
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 30
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 17880
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Лејди on 21.08.09 2:26

Mila 18 напиша:Дечкото ми е супер мн. е добар и премногу сака дечиња и он самиот ми рече дека што и да биде ќе ме поддржи во се и дека е спремен за тоа не се грижам но најмногу од се ме плаши реакцијата на родителите.

Епа дечко ти може се да ти каже, а во тие години колку е сето тоа вистина незнам.
Ти ако си зрела не значи де е и тој.
Може утре да ти каже пу пу не важи, јас се премислив несакам деца па сега твој проблем.
Ако дечко ти ти рече да се фрлиш во Вардар ќе се фрлиш?
Можеби навистина е спремен се да направи за тебе во тој случај пеким,но кој да знае?
ДЕЦА СТЕ!
И не треба да се плашиш од бременост колку од сите полово преносливи болештини.
Мислам дека доволно сте едуцирани, за контрацепција имате во школо презентации, на интернет можеш да најдеш се што те интересира, прашај ги родителите свои, разговарај со нив.

Статистиката нема потреба да те интересира не се работи за оне кои останале бремени на тој начин се работи лично за тебе.
ЗАРАДИ СЕБЕ КОРИСТИ ЗАШТИТА!
Најмалку од што треба да се плашиш е несакана бременост.

ТЕ СОВЕТУВАМ:
Одма, сега на google напиши полово преносливи болести.
И читај со внимание!
Лејди
Лејди
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 94
Age : 32
Локација : Скопје
Расположение : Тажно
Поени : 17466
Registration date : 2009-07-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila 18 on 21.08.09 15:48

А кога ќе можам да направам тест,а треба по правило да ми дојде на 27-08

Mila 18
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 28
Локација : Veles
Расположение : Нестрпливо
Поени : 17244
Registration date : 2009-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by delfinka on 21.08.09 16:07

najrano posle 10dena mozes
ima testovi i porano sto pokazuvaat no pocekaj
delfinka
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 30
Локација : bitola
Поени : 19261
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by rainbow on 21.08.09 16:11

Mila 18 напиша:А кога ќе можам да направам тест,а треба по правило да ми дојде на 27-08


Mila jas mislam deka mozi i sega da pokazi ako sakas da napravis sega test ama neka ti kazi nekoj poiskusen a za posiguren test zemisi Sure Check 150 denari e vo aptekite nad 99 % tocen pisuva na nego
rainbow
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 30
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 17880
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by biljanag on 21.08.09 16:14

млада мајка млада баба камо јас така рано да си го најдов мм
позз и срекно
biljanag
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20832
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Natasha on 21.08.09 16:23

de bre luge ama go napravivte vie sigurno site ovde sto pisuvate so vasite deckovci ste imale zastiten odnos,tocno deka treba da e zastiten no dokolku ne e sigurna vo partnerot ,dokolku gi menuva partnerite a vaka ako e podolgo vreme so nego i ako resi da ima so nego odnosi so sigurnost deka on ne ja izneveruva, normalno e da ne se zastituva ne velam deka ne treba , ama i nie taka sme pravele
Natasha
Natasha
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1022
Age : 35
Локација : Makedonija
Поени : 18830
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Vesna Blazevska on 21.08.09 16:26

biljanag напиша:млада мајка млада баба камо јас така рано да си го најдов мм
позз и срекно
ич да не жалиш, дека јас имам 8 год дете сега мислиш сум прошетала кога требало, сум стекнала искуства некакви, сум заработила ко шо треба??????? Јас смислено и намерно забременив на 22, мн си го сакам син ми но не прошетав доволно. Нека мислат сите помлади на форумов, деца е убаво да има чоек, но не прерано... и користете кондоми, не нон стоп на темава едни те исти прашуваат кога да прават тест, ако не сакате деца, заштитете се. И наташа, советов ке да не ти е на место...ти ако си правела така, не прават сите...јас еве во брак сум и се заштитувам, не е од недоверба туку знам како се прават деца...нема кај мене грешка, посебно кога го планирам семејството.
Vesna Blazevska
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18680
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Natasha on 21.08.09 21:08

Jas ne rekov deka gi sovetuvam da imaat nezastiteni odnosi tuku deka site ovde sto ja karate(mozebi ti ne)90%imale nezastiteni odnosi so svojot maz ili decko
Natasha
Natasha
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1022
Age : 35
Локација : Makedonija
Поени : 18830
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Vesna Blazevska on 22.08.09 7:47

Ne e deka ja karame, tuku sovetuvame, premlada e za dete, iako ima po 19 godisni majki na forumov, no zasto bilo koj na taa vozrast da si go komplicira zivotot?Se znae deca kako se pravat, ako ne i kazala majka i da se zastiti, bar nekoj tuka da ja opomeni deka e ubavo dete da ima, no ne prerano, jas pak ke kazam, na 22 zabremeniv, na 23 rodiv, si go sakam sin mi premnogu,no najludite godini namesto da setam jas dete cuvav. nakaj 28 god vekje e dovolno da se rodi dete, spored mene.
Vesna Blazevska
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18680
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Kat on 22.08.09 9:55

[quote="lavce"]Slushaj, ako ne im se sviga na roditelite ili na tebe eve jas se prijavuvam da go chuvam bebush i taka nemozam da imam svoe a tebe ti e rano .вака велеше и една моја колешка и тоа постојано.Па поминаа 8 год и и даде господ па сега има убаво девојче.А што се однесува до тестот за бременост на него пишува се прави кога ќе доцни барем 10 дена.ама и тие некогаш не се точни.
Kat
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 237
Age : 48
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 17502
Registration date : 2009-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Mila 18 on 29.08.09 14:54

E da vi se pofalam deka dobiv i bas sum srekna no sepak fala vi na vasite soveti.

Mila 18
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 28
Локација : Veles
Расположение : Нестрпливо
Поени : 17244
Registration date : 2009-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Biljana on 29.08.09 15:04

Mila18 nareden pat malku poseriozna da bides a ti dobro znaes sto sakam da kazam.
Biljana
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18503
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Natasha on 29.08.09 15:06

:bravo: milo mi e sto si dobila,za vo idnina vnimavaj
:big hug: da ziveeme :kis heart:


Последната промена е направена од Natasha на 29.08.09 15:07. Мислењето е променето 1 пати
Natasha
Natasha
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1022
Age : 35
Локација : Makedonija
Поени : 18830
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by lela on 29.08.09 15:07

Mila sega pamet vo glava i ne si pravete eksperimenti,nego odnesuvajtese kako ozbolni osobi ako ne sakas niz istoto da pominuvas.
lela
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21832
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by zagrizena*** on 03.09.09 1:10

Zdravo na site Smile mi kasni 9 dena, sum imala odnosi so deckoto ama nikogas ne svrsil vo mene, i sega mii e mn strav da ne sum trudna :/ inace mene ne mi e mn redovna menstruacijata, ako moze da mi odgovorite dali moze da ostanam trudna vaka... pozz

zagrizena***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 29
Локација : Skopje
Поени : 17157
Registration date : 2009-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Vesnicka on 03.09.09 1:30

Zagrizena so pravo treba da si zagrizena.Moze i toa kako da ostanes bremena bez namerno da ima ejakulacija vnatre.Mozes da ostanes bremena i od predejakulacionata tecnost.
Vesnicka
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19417
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Girl***** on 03.09.09 2:11

zagrizena*** напиша:Zdravo na site Smile mi kasni 9 dena, sum imala odnosi so deckoto ama nikogas ne svrsil vo mene, i sega mii e mn strav da ne sum trudna :/ inace mene ne mi e mn redovna menstruacijata, ako moze da mi odgovorite dali moze da ostanam trudna vaka... pozz

Стандардно тест за бременост би ја решил ситуацијата зашто тебе веќе ти касни 9 дена па тој би бил во 98% точен . Ако ти е сомничаво земи неколку . Само така барем ќе знаеш на што си . Добро има варијанта и бхцг ама многу поскапа . Што се однесува до предсемената течност може да се забремени и од неа
Girl*****
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 33
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 19064
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Natasha on 03.09.09 11:23

Zagrizena ima sansi da se zabremeni od predsemena tecnost ama sansite se 1 na 1000 000 000... pozzz se nadevam ti ne si bas taa edna...kupi edno tesce i pisi
Natasha
Natasha
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1022
Age : 35
Локација : Makedonija
Поени : 18830
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Vesna Blazevska on 03.09.09 11:45

zagrizena*** напиша:Zdravo na site Smile mi kasni 9 dena, sum imala odnosi so deckoto ama nikogas ne svrsil vo mene, i sega mii e mn strav da ne sum trudna :/ inace mene ne mi e mn redovna menstruacijata, ako moze da mi odgovorite dali moze da ostanam trudna vaka... pozz
Moze da ostanes trudna, zatoa koristete kondom dr pat. Drugarka mi ima 2 deca so vakvo "pazenje"
Vesna Blazevska
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18680
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by zagrizena*** on 03.09.09 19:07

sabajle bev na ginekolog i doktorot mi rece deka nemoze od predsemenata tecnost da se zabremeni, t.e. deka se mnogu mali sansite. ai deka nemam redovna menstruacija misli deka e do hormonite pa utre ke idam na eho Smile pozz

zagrizena***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 29
Локација : Skopje
Поени : 17157
Registration date : 2009-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Vesna Blazevska on 03.09.09 19:48

mali se sansite no toa ne znaci deka kaj tebe nema sansa, zatoa koristi si kondom ako ne sakas dete da ragas.
Vesna Blazevska
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18680
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by zagrizena*** on 03.09.09 22:37

dada ke koristam Smile

zagrizena***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 29
Локација : Skopje
Поени : 17157
Registration date : 2009-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by female on 09.09.09 0:04

Зарем верувате во тоа дека се толку мали шансите за забременување од предспермалната течност? А што мислите како инаку постои несакана бременост и зошто таа е толку многу честа? Искрено не сакам да ја плашам загрижена,но поголеми се шансите одколку што мислиме.Сепак кога се работи за НЕСАКАНА бременост, значи таа била ненемерно предизвикана без да сакаат и двата партнери. А тоа подразбира и неејакулирање во вагината. Некогаш се случува дури и со заштита да се забремени, а не без заштита. Сепак јас мислам дека тоа е Господова работа, ако Тој така сака, така и ќе биде.
female
female
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 17
Age : 35
Локација : mkd
Расположение : samo ne za kavga :)
Поени : 17653
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Vesna Blazevska on 09.09.09 11:06

Предсемената течност содржи сперматозоиди и јас верувам дека и така може да се забремени (пак ке кажам, другарка ми има 2 деца со „пазење“) А со кондом, ако е кондомот навлечен во траење на цел однос - не би требало да има шанса за забременување, ако се стави кондомот само при крај, секако дека има шанси, тоа ми беше и шала со вујко ми, стално ми викаше - не купувај дурекс, јас 2 машки напрајв со дурекс Smile))))
Vesna Blazevska
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 18680
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали може да се забремени без целосен сексуален однос?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот