Родители и деца

Contractubex гел

Go down

Contractubex гел

Пишување by ana84 on 03.02.09 16:12

Дали некој го користе овој гел за лузни и дали помага?
Можеби да ми претложите друг гел за лузни на лицето.
Однапред благогарам :hit:
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 33
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Sandra_Anja on 03.02.09 16:18

Da, jas sum go koristela za dlaboka izgorenica i navistina mi pomogna za luznata. Nisto ne mi se poznava
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 18977
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by ana84 on 03.02.09 16:43

Сандра - kolku odprilika cini?
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 33
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Sandra_Anja on 03.02.09 16:54

Okolu 500 denari
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 18977
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by ana84 on 03.02.09 16:57

Сандра напиша:Okolu 500 denari

Ok, fala. Planiram da go kupam, imam nekolku luzni od bubuljicki, pa me nerviraat.
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 33
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by lila_mk on 11.02.09 12:45

а помага ли за лузни од царски рез
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18001
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by lila_mk on 11.02.09 12:45

да знам да и го препорачам на сестрами или за мене здравје биоже ако се породам со царски
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18001
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Simona's mom on 11.02.09 22:04

lila_mk напиша:а помага ли за лузни од царски рез
Мене не ми помогна за лузната,ама не почнав кога беше свежа лузната туку на постара.Потрошив една туба и намаше промени..
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 17933
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by sneze on 12.02.09 9:58

Simona's mom напиша:
lila_mk напиша:а помага ли за лузни од царски рез
Мене не ми помогна за лузната,ама не почнав кога беше свежа лузната туку на постара.Потрошив една туба и намаше промени..

мора да ја користиш најмалку 3 месеци инаку нема ефект , Со сигурност ти кажувам ми има кажано дерматолог . Мора да е подолго време зошто инаку нема ефект.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Mama Ane on 12.02.09 10:01

Јас имам лузни на ногата кои се стари некаде околу 19 години и скептик сум некако дека би можела да ми помогне ама ај ќе пробам, иако не ми е верно
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by kavadarcanka on 12.02.09 10:04

Дали може овој гел за деца да се користи пошто ќерка ми над носот кај челото има белегче од сипаницата
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18472
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by sneze on 12.02.09 10:05

Пробај ќе видиш резултати само упорност бара , на почеток ќе белееат после постепено се губат , најмалку три месеци .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by sneze on 12.02.09 10:06

најдобро е да прашаш и јас тоа се мислев за син ми има лузна на устата од што си падна и се шиевме ама пак гелот е отровен да не го излижат децава или во око да си стават, па јас не му ја мачкам. . Пази.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by MamaMaja on 12.02.09 10:38

Нас Видоевски ни го препорача за масажа, кај моиве поголеми
деца, да им ги масирам грпчињата со него, пошто опушта, а они се
стегнати од седење, од клупите на учиште.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 17539
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Damjana on 12.02.09 11:17

sneze напиша:
Simona's mom напиша:
lila_mk напиша:а помага ли за лузни од царски рез
Мене не ми помогна за лузната,ама не почнав кога беше свежа лузната туку на постара.Потрошив една туба и намаше промени..

мора да ја користиш најмалку 3 месеци инаку нема ефект , Со сигурност ти кажувам ми има кажано дерматолог . Мора да е подолго време зошто инаку нема ефект.
A koga najrano posle carski mozes da mackas?
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18089
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by sneze on 12.02.09 11:23

па кога убаво ќе зарасне раната , две три недели од царскиот ама прашај си го гин . ако доиш незнам дали смее да се користи .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Damjana on 12.02.09 11:25

E da, toa ne pomisliv .. .fala sneze.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18089
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Al-vik on 07.05.09 15:24

jas eve veke dva meseci koristam kremi od ovosni kiselini za luzni od akni,nislam deka ima malo podobruvanje,a dermatologot mi kaza da gi koristam 4 meseci,a celo vreme slusam za ovoj contratubeks pa ne znam sto bi bilo poefikasno?

Al-vik
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 47
Age : 33
Локација : makedonija
Поени : 16791
Registration date : 2009-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by ZZ on 08.05.09 17:31

Ja sam oduševljena ovim gelom..mojoj ćerkici ga je preporučio hirurg posle operacije na ručici..počeli smo da ga mažemo odmah posle skidanja konaca i zaista je rana brzo zarasla, a i ožiljak nije jako vidljiv..

ne znam da li pomaže kod starih ožiljaka..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 47
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19239
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by vekac123 on 19.11.09 9:37

Sandra_Anja напиша:Da, jas sum go koristela za dlaboka izgorenica i navistina mi pomogna za luznata. Nisto ne mi se poznava


A dali pomaga gelot za lecenje na strii?

vekac123
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 33
Локација : Sveti nikole
Поени : 15551
Registration date : 2009-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Ana.b on 19.11.09 9:46

tatko mi pred edno 8 god. imase jaki izgorenici na liceto i rakata.Kupi nekoja mast od prirodni bilki,ja pravela nekoja zena doma-od Skopje,ama neznam tocno od kade-sum zaboravila.Ako sakate ke go prasam,pa ke vi pisam.
Inaku ranite blagodarenie na kremata brzo mu zarasnaa,a nema ni luzni,a bese mnogu izgoren,na nekoi mesta nemase ni koza
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 17028
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Marija on 19.11.09 10:27

Jas poslem operacija pocnav da koristam contratubex i imase reziltati,no mn me cesase a luznata na vrat i mi bese mn jezivo ..ne mozev da spijam od sto me cesase luznata i sega koristam kantarion i od toa sum si zadovolna.
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 28
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 17067
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Janicka on 19.11.09 11:15

kavadarcanka напиша:Дали може овој гел за деца да се користи пошто ќерка ми над носот кај челото има белегче од сипаницата
I kerka mi ima beleg od sipanici i jas ja mackav so solcoseryl i i izblede, ne i se poznava belegot.

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 17408
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Sandra_Anja on 19.11.09 11:33

vekac123 напиша:
Sandra_Anja напиша:Da, jas sum go koristela za dlaboka izgorenica i navistina mi pomogna za luznata. Nisto ne mi se poznava


A dali pomaga gelot za lecenje na strii?

Misalm ne. Ako doznaes, kazi mi
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 18977
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Contractubex гел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот