Родители и деца

Кај заболекар

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by verce on 12.12.08 21:09

Jovana's mom напиша:Јас извадив умник пред некој ден и сега неможе умот да ми дојде hihi , шегата на страна, мн. ми се гади, повраќам и имам вртоглавици, морам да пијам антибиотици (пеницилински, не биле штетни за млекото и бебушот ) и се боцкам витамински инјекции оти и седиментацијата ми е покачена (ова го напишав и во темата за седиментација). Заболекарот вели дека сето ова не е од забот, ама јас не му верувам, оти тоа почна да ми се сл. од како го извадив забот. Тој е приватен, мора да вика така, утре може нема да му се вратам!!!
Ako ne e tajna koj e zabolekarot ?
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19510
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Jovana's mom on 05.01.09 12:07

Верче, извини, дури сега го прочитав прашањето, Зики, не знам како се презива, го викаат, Ѕрцот hihi
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18435
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Lana on 05.01.09 14:43

mozam da vi preporacam super zabolekar ( privaten e ) nema promasaj .. najdobar do sega ..,nema da pogresite ,kaj nego nema lazi mazi .. ke vi kaze se so e i na kraj ke bidete raat ..
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Nate_David on 13.03.09 11:54

Dali nekoj znae kolku kostaat porcelenskite koronki za eden zab, me interesira posebno kaj nas vo Prilep no ve molam i da slusnam i vo drugite gradovi dokolku ste zapoznati so ova...?!!
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18514
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Simona's mom on 13.03.09 18:53

Za porcelanskite prosek e 50 evra i niz Skopje a i za vo Bitola ,a bezmetalnite porcelanski se po 200 evra.
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18198
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Ance-J on 13.03.09 22:26

дали некој знае колку коштаат имплантантите?
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18258
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Simona's mom on 13.03.09 22:57

500-600 evra
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18198
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by fibimk on 25.03.09 20:56

Temava mi e bolna tocka....se plasam definitivno od zabolekar.Odam privatno,plombiram so anestezija i se desava i so anestezija da osekam (pusta psiha).Odam samo ako me boli zab.Imam prirodno zdravi zabi (da kucnam vo drvo ) iako ne odam cesto.Gi neguvam so mijanje 2 pati,i konec na dva dena!Posledno na zabar bev minatiot mesec i gi plombirav dvata umnici dolu i go iscistiv zabniot kamen.A pred toa bev vo 2003!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18439
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Janaxxxx on 25.03.09 21:46

Lele kaj ja vidov temava na 6 treba da mi gi vadat dvata gorni umnici i mnogu mnogu mi e strav luge iako dolnite 2 mi gi izvadija od vilica ne ni bea porasnati togas bese postrasno preziveav ama sega mi e tolku strav lele sto da vi kazam a najveke mi e od taa pusta anestezija!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18138
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by fibimk on 25.03.09 21:58

Aman be Jana...pa inekcija e..ne boli!!!Jas samo taka sednuvam na zabar...ke zamizam i gotovo!Jas preziveav operacija na zab zagnoen hihi ...kakov uzas bese!!!Za vadenje ne se plasam ama od masinana za popravanje se ezam!Koga ke pocne mi mirisa na pregoreno nesto!!!
Ti drzam sreka da ne te boli!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18439
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Mila87 on 01.04.09 22:37

Женски сакам да ве прашам дали знаете некој лек за парадентоза. После протезата,двете операции, и пломбирањето конечно мислев дека ќе одморам малку од забар, но ете се појави друг проблем.Леле а се што сакам се убави заби Neutral Моментално ја користам пастата lacalut пијам и Ц витамин , сега за сега не е лошо, но ме интересира дали постои некој лек,маст,течност што и да е???
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 17804
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by KATIC on 01.04.09 22:57

lakalut aktiv toa e pasta za zabi. obavezno kupi ja. kosta 130- 140 den. jas ja koristev . super e
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18289
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by margarita on 01.04.09 23:15

Mila mene mojata zabarka mi kaza deka za paradentoza sekoja vecer otkako ke gi izmies zabite, da klumkas 5 min. so ladno cedeno maslinovo maslo, mnogu pomagalo. Inace za toa nema lek, no moze da ja uspori ili da stopira ponatamu da se razviva
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17504
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by KATIC on 01.04.09 23:18

isto i so caj od zalfija da gi plaknis zabite.
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18289
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by BiljanaM on 01.04.09 23:19

mene eden zab cat pat me boli pa ne , neznam koga da idam veke na zabolekar samo se dvoumam, se tesam deka nemam vrem
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 17843
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Mila87 on 01.04.09 23:22

Знам катич осетив дека е поразлична од останатите пасти, ја користам моментално,еве и чај од жалфија ќе купам утре ,само ептен ме загрижува.
А кажи ми Маргарита како точно се припрема ладното маслиново масло??? Како што е од шише директно или??
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 17804
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by ana84 on 01.04.09 23:29

daniela напиша:zdravo! moram tuka da napisam zatoa sto me faka panika!uste od prvoto poroduvanje pocnaa da mi omeknuva zabnata gleg i pocnaa zabite da sa ronat.Ponatamu so tek na vreme zabite mi se klatea i sega eden po eden pagaat do sega mi padnale3 zaba.Poradi bremenosta lani ne otidov na zabar no i poradi fobijata od zabolekar.Denes otidov na zabar i mi kazaa deka mora site zabi da se vadat zatoa sto nema lek za paradentoza-vo ovaa faza vo koja bile zabite.Jas primetuvam deka nekolku se klatat no ne i site ne znam zosto mi kaza deka mora site da gi izvadam?inaku bev na klinika.Imam neopisliv strav od zabar a mora da pocnam so vadenje lele......!ednas bev na zabar da mi vadat zab menzisot mi zavrsuvase i pocnav mnogu da krvaram od ustata otidov so maz mi na klinika mi stavija dren i potoa odev sekoj den pomalku da go vadat drenot.od togas imam golem strav.
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Mila87 on 01.04.09 23:37

Уфф Ана ама ме исплаши со постот,лелел пу пу немој така Smile Јас имам почетна парадентоза во рана фаза и ми се примеќа единствено на долната вилица на кецот и двојките. Знам дека нема лек за целосно спречување, но има за одлошување на процесот , па така барем до кај 40 да дотерам со мои заби Ми кажаа редовно чистење на забен камен на 3месеци, и друго ништо.Затоа ме интересираше дали некој знае нешто повеќе.... Инаку фала на сите за советите
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 17804
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Rozetka on 06.04.09 9:47

Luge vo petokot bev na zabolekar i izvadiv dolna 6-ka.Ne pominav loso megjutoa eve veke 4 dena mnogu me boli i bolkata mi se prefrluva na uvoto ,od sto me boli bolnoto meseto me boli i uvoto.Pijam ampicilin i analgin kako sto mi rece stomatologot no bolkata ne mi pominuva.Dali vi se ima sluceno toa i na vas ?
avatar
Rozetka
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 17590
Registration date : 2009-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Pipolino on 06.04.09 10:12

rozetka pisav za vakov slucaj vo tema umnici , ke te boli mozda edna nedela
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Nate_David on 06.04.09 10:14

pa normalno e mislam da te boli tuka zab imalo sega duri da se navikni mestoto..mislam deka ne e nisto.. ke ti pomini pijaj apcina za bolka ako ti se zadrzi vo narednite 2 3 dena pojdi na lekar pak prasaj....
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18514
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Rozetka on 06.04.09 10:18

Srcki OK e da me boli,.toa mi e jasno no ne mi e jasno zasto me boli uvoto,cela strana mi e kako paralizirana i mi e strav da ne mi se vlosi uste poveke.
avatar
Rozetka
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 17590
Registration date : 2009-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Nate_David on 06.04.09 10:39

nema sto da ti se vlosi pa toa seto nagore si e povrzano i mene me ima boleno taka so se uvo..ne e strasno ne se sekiraj
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18514
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Juni08_Andrea on 06.04.09 16:46

A da si otides ti pak kaj istiot i da te snima da vidi da ne ti ostanalo parcence.
Jas sum vadela zabi ,ali ne sum imala takvi bolki.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19439
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by najmila on 15.04.09 8:41

Женски дај кажете некој добар стоматолог во Скопје и контакт?Од мојот не сум задоволна баш,многу станала живчана женава,последен пат кога бев кај неа без осет ми работеше еден заб,таков страв набив и страв ме фаќа ако идам пак кај неа.А еве пред некој ден ми се скрши пола катник,морам да идам подхитно.Да не знаете дали е болна оваа постапка?
Бев онака на консултации ми спомнуваше некоја надградба на заб,колци,дали сте имале вакво искуство,дали боли???
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18028
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кај заболекар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот