Родители и деца

’Рчење

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Zaljubena on 29.01.09 1:17

lele ne pitajte nisto-tatko mi kako sto rce ne veruvam deka nekoj drug rci.i sega momentalno rci.cela nok nema spienje.:(sirotata jas :think:
avatar
Zaljubena
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 24
Age : 28
Локација : Makedonija
Расположение : super
Поени : 17688
Registration date : 2008-11-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Melody on 29.01.09 9:47

Јас го програмирав на "Душиче сврти се на страна", и веднаш ме послушува иначе топ да пукне нема да го разбуди.
Е за дечко ми знам дека му е од коската на носот што му е малку искривена(имаше стручен назив за тоа) и тешко дише на нос, али тоа само со пластична операција се решава. Ама дури ми пали на финтава добро е
Исто имам слушнато дека проблем можел да прави некојси трет крајник
avatar
Melody
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 27
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17335
Registration date : 2009-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Ilince on 29.01.09 10:16

Puknata sum so toa grcenje samo go vrtam na strana aber nema
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18783
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Sister on 29.01.09 10:28

Јас сум од оние среќните,мм воопшто не рчи
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18414
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by kara on 29.01.09 10:42

и мм ‘рчи... и беше во аптека без да знам јас, нормално... и барал човекот лек... и му рекле дека нема лек за тоа... и исто и јас... само викам ајде злато сврти се малце... па се врти душиче... го снимав еднаш да се увери... абе се згрози од сам сеге и се прекоруваше цел ден... ама заедно го поминавме и тоа и сега е добар... му беше станало како еден вид комплекс... и после ми беше мака... ама, сега се смееме кога ќе почнеме да збориме за тоа...
а, инаку гледав на тв како се излекуваат од тоа... рчат од следнава причина... многу име се олабавени мускулите на веднаш над гркланот... а за да се стегнат и постојано да останат такви, како што им се преку ден на пр. има една долга шуплива цевка во должина од 1м.20см. и е направена во вид на зурла... најгоре има едно како писка ама поширока е и повеќе воздух низ неа минува... и треба секој ден по 10 минути да дува во неа... и таа свири... со самото дување се стегаат тие мускули и најдобро е да се прави таа вежба навечер пред спиење за да останат подолго мускулите во таа положба... научно е докажано дека помага и трајно решение е после два месеци вежбање...
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 35
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by hormonce on 29.01.09 10:45

Kara,не е битна таа зурла,а за писката ние треба да помагаме! hihi Јас нема шанси мм да го натерам такво нешто,а и не гледам зошто да му биде комплекс,кога секој 2 маж р`чи,па и жените понекогаш.Систер,ти задивувам!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Mama Ane on 29.01.09 10:48

За жал кај нас јас сум таа што повеќе рчи :(. Не дека нешто откорнувам, ама стално си добивам критики :shame:
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by kara on 29.01.09 10:58

ма не, Хормонче... не ме сфати... у стана еден вид на комплекс, зашто јас скоро месец дена имав подочњаци од што не можев да спијам од него... ама сега се навикнав и го приметувам само кога сум преморена и спијам како на штрек цела ноќ... таман работа, да го критикувам... па и тој не сака... злато мое...
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 35
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Goca on 29.01.09 11:34

Nie doma sme nevideno trio,mm,jas a ponekogas i Jana podgrcnuva,intezitetot ne e so nevideni razmeri no moram da priznaam deka jas gi vodam,nikogas ne sum grcela no otkako se popraviv posebno vo vratot(guskata) pocnav so"cepenje drva" 💤 💤 .... ama najako grcev duri bev bremena mm duri me snimal se pagavme od smenje koga ja slusavme snimkata no fala na Bogu ni jas ne se zgroziv od samata sebe si, ni pak mm,sto da se pravi toa ne e nesto sto mozes da si go naredes na mozokot"vecer nema da grcam"i op nema da grcis i toa e nekoj vid zdrastven "problem" no jas za zal neznam za lek ako nekoj znae ke ni bide na site od golema pomos 💤 💤
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 19714
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by NatalijaS on 30.01.09 17:01

Kara, i jas vidov na tv nesto takvo, ama emisijata ja fativ na kraj i ke si puknev, ne razbrav. Ako e taka, da mu kupam edno kavalce da duva ili da go pustam na kurs. Smile Smile ama ic ne e muzikalen.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17792
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by nina 85 on 31.01.09 10:46

de bre luge nemijte da veruvate vo se sto kazuvaat na tel tatkomi i bratmi se sviraci edniot sviri saksafon a drugiot klarinet pa sto veli kara pred spijajne da duva i posle nema da grci,karicke tatkomi od svadba ke dojdi i koga ke legnese da spija i do mojata soba se slusasei stalno i velev na majkami abre zeno kako mozis da spijas taka...........aaaaaaaama sega i jas si dobijav takvo nesto na glavata mm ne stalno ama koga ke pocni pak kako dirigiran da e ,ama jas vaka mu velam zlato aj svrti se na drugata strana oti ke se zaseknis hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
avatar
nina 85
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 137
Age : 33
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 17346
Registration date : 2009-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by female* on 31.01.09 10:53

MM podgrcnuva a jas spijam mnogu tivko duri i ne se slusa deka disam no koga bev bremena 7,8 mesec pa do kraj grcev posilno od site mm mi velese sekoe utro i jas ne veruvav se dodeka ne pocnav sama da se sekavam ha haha :spie:
avatar
female*
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 36
Локација : macedonia
Поени : 17371
Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by mama i nikola on 02.02.09 12:59

lele luge jas g'rcam duri go budam deteto navecer!
ke puknam taman ke zaspijam ke pocnam da g'rcam i deteto place i ja pak sum budna:((((( hronicno sum nenespana
avatar
mama i nikola
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 36
Локација : doma:0
Расположение : :)
Поени : 17311
Registration date : 2009-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Monika on 03.02.09 9:57

Лелеле колку ме насмеавте се чудат овде на работа, си викаат оваа како ненормална...... hahahaha hahahaha hahahaha
Инаку и мм како што пишав погоре претерано `рчи. Се отепав од сурфање по интернет да најдам нешто ама тешко ништо не ми изгледа ефикасно....А како што вика кара и мм почна да се секира што `рчи толку, секој ден ме прашува дали сум нашла нешто што би му помогнало и изгледа многу загрижен...ама ....сеуште сум во потрага...
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Pipolino on 03.02.09 10:03

maka e so rcenjeto .Jas si go oterav u druga soba nema spas butkaj go praj mu sto ke mu prais on prodolzuva i mu vikam daj be malku i jas da spijam odi vo druga soba.I sea sme sekoj na svoja strana
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by TINCE on 31.03.09 0:24

hahahaha hahahaha hahahaha леле ме умревте од смеење! и ние сме исти, мм рчи страшно, а и јас некогаш му се придружувам, ама смрт ми е кога ќе го разбудам и као - маче рчиш сврти се, а он цел поспан ми вика што ти е ма што ме будиш безвезе hahahaha сега на нов начин или со арно ај сврти се срцка, душо и сл. или ќе го заребрам и се правам дека спијам hahahaha
ама детево кога ќе го разбуди ми иде да го
avatar
TINCE
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 18431
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Labuda on 31.03.09 0:28

Mojov ne rci,mojov zbori u son..Eve go sega momentalno zborijas mislam mene mi zbori toj u sn,nesto si brblja..ABe i od beter ima pobeter,neznaete so e maka vie!!!
avatar
Labuda
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 263
Age : 35
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 17620
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by mirecv on 31.03.09 0:45

ММ не да грчи ,него рика како лавот во зоолошка,мака мачам додека да заспијам,како и да е свртен тој грчи,најстрашно е кога ке се залепи до мене и на уво кога рикне,е тогаш како кошмар да сум имала рипам од сон и со лактот в ребра,додека се свести јас мижам демек спијам Smile ке ме полуди некој ден!
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 18829
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Rocka on 31.03.09 1:15

Probaj da mu svirkas Smile))))


Pomaga toa nekogas, da mu svirkas koga ke isdishuva, silno fiuuuuu, i toa desetina pati Very Happy


Ili pak plesni go so pernica i praj se deka spies odma , jas taka i pram nekad Smile))))))
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19092
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by mirecv on 31.03.09 1:20

Рока ме изнасмеа hihi hihi hihi ,абе дали ми е до свиркање на сред сон? hahahaha hahahaha ,е уште со перница го немам мавано,ама и тоа ке го пробам!
А за она мани и мижи,ехехе се имам испраксирано,се чуди што се случува многупати hihi hihi
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 18829
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by vecki on 31.03.09 1:25

i jas dusa nemam od mm koga ke pocne na celo malo drva ke im izbici . obicno so lakt go mavam u rebra i se budi lut sto ti e mori mu vikam svrti se nastrana rcis i nikogas ne priznava
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Rocka on 31.03.09 1:40

Vecki, imas mobilen valjda , snima zvik, snimi go za dokaz, pa muvni go onaka ubooooooo hihi
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19092
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by vecki on 31.03.09 1:42

badiela ke rece kuznae kogo si snimala ke misli tatkomu deka e
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Rocka on 31.03.09 1:57

e deeeeeeeeeeee,

Snimaj go so kamerata togas Smile))))))
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19092
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by TINCE on 31.03.09 15:47

mirecv напиша:ММ не да грчи ,него рика како лавот во зоолошка,мака мачам додека да заспијам,како и да е свртен тој грчи,најстрашно е кога ке се залепи до мене и на уво кога рикне,е тогаш како кошмар да сум имала рипам од сон и со лактот в ребра,додека се свести јас мижам демек спијам Smile ке ме полуди некој ден!

hahahaha hahahaha леле ме умре, ме изнасмеа со постов! Исто и мм баш како лав, а некогаш јас до не го ја запивам Јана и таман заспала он рикаааа! е тогаш тешко него!
avatar
TINCE
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 18431
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот