Родители и деца

’Рчење

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

’Рчење

Пишување by NatalijaS on 28.01.09 18:09

Претпоставувам дека ова е редовна појава кај повеќе луѓе, особено кај мажите, ама мене во последно време многу ми пречи ’рчењето на сопругот. Се разбудувам ноќе често, знаете како е со мало дете, па после некогаш не можам да заспијам. Тоа не е нешто страшно, ама затоа што лесно спијам, особено сега, ми пречи. Знам дека сигурно повеќето имаат некое искуство со ова, па сакам да ве прашам за совет.

Дали постои некој лек за ’рчењето? Затоа и ја ставив темава во здравје на возрасни. Освен што пречи на партнерот, ’рчењето е штетно и по здравјето на„’ркачот“.


Последната промена е направена од NatalijaS на 28.01.09 18:13. Мислењето е променето 1 пати
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17792
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Dragana on 28.01.09 18:12

ne sum sigurna dali ima lek no jas koga ke go cujam mm da 'rci samo ke mu go zatnam nosot i kraj vednas prestanuva da 'rci.Ne 'rci recto no ete koga ke zaspie na grb se slucuva.
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 31
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 18723
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Monika on 28.01.09 18:13

Леле НаталијаС алал да ти е ! Да знаеш само колку време се токмам да ја поставам оваа тема. И јас го имам истиот проблем и не можам повеќе да издржам. Ајде кажувајте лек за овој проблем!
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by NatalijaS on 28.01.09 18:15

И мојот порано само на грб ’рчеше, па го терам на страна да спие, ама сега ни така нема фајде. А и откога ќе се разбудам, џабе.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17792
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Monika on 28.01.09 18:16

Драгана кај мене ништо не помага ни нос затнување, ни клоцање, ни будење ама баш ништо, е сега можеби ако превземам некои посеризни мерки можеби ќе успеам..хехехе
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by jasmina i ace on 28.01.09 18:17

lek????
jas imam zaprimeteno stom spie na grb grci kako zakln...i samo mu go zatnuvam nosot ili go turkam da se svrti...e ako go razbudam tesko mene...hahhaha ...ama sto da mu pravam podobro jas da si spijam raet..nego toj..hahhaha
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17943
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by lidija29 on 28.01.09 18:34

Jas go razbuduvam mm da se zavrti na dr strana inaku nemozam da zaspijam
avatar
lidija29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 440
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 17486
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by NatalijaS on 28.01.09 18:38

А јас сум читала за некоја операција што помагала во тоа, ама тоа беше пред некоја година и не знам дали се прави кај нас. Ако слушнал некој нека каже. Да прашаме на клиника на уво грло нос.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17792
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by lidija29 on 28.01.09 18:45

Natalija S i da ima takva operacija cisto se somnevam deka ke go nateram mm da odi, toj bolen ko ke e ne odi....
avatar
lidija29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 440
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 17486
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Monika on 28.01.09 19:21

Ма мојов како сакаш легни го, на грб на страна, на стомак во секоја поза `рчи дури и детево го буди навечер од силното `рчење
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18893
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Bela on 28.01.09 19:33

Некогаш навечер таман ке ја заспијам малата он ке почне дрва да сече и оп малата од друга страна ке се јави, и мене ми доага да го
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17692
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Sun on 28.01.09 19:39

Mm sekoja vecer rci i samo ke go razbudam da se zavrti na druga strana i pak si prodozluva po staro
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18021
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by verce on 28.01.09 19:50

I nie go imame toj problem ama ne me plasete deka podocna na koja strana i da lezi ke rci nema da mozam da izdrzam. Sega samo ako e na grb rci i toa ako jas ne sum zaspala mi smeta a ako spijam ni top ne me budi ni mene ni decata.Ke go razbudam da se svrti na strana i povke ne rci.Znaci kaj povke to e toj problem jas da vi kazam neznam lek cekam na vas.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19510
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by marina_m on 28.01.09 21:19

znaci site go imam etoj problem i mm rci ama jas si legnuvam pred nego i taka go resavame toj problem jas koga ke zaspijam nisto ne osekam potoa
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18194
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by NatalijaS on 28.01.09 21:26

verce напиша:I nie go imame toj problem ama ne me plasete deka podocna na koja strana i da lezi ke rci nema da mozam da izdrzam. Sega samo ako e na grb rci i toa ako jas ne sum zaspala mi smeta a ako spijam ni top ne me budi ni mene ni decata.Ke go razbudam da se svrti na strana i povke ne rci.Znaci kaj povke to e toj problem jas da vi kazam neznam lek cekam na vas.

I mojot taka bese porano, ama od pred 2 meseci nsto nastina i ottogas katastrofa. A i koga ke se razbudime noke, ne mozam pred nego da zaspijam oti toj zaspiva uste pred glavata da ja stavi na pernica. Blaze si mu, da mozam jas taka, gajle ke si nemam.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17792
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Kikic on 28.01.09 22:38

Mm rci ama ne cesto .Jas go stipkam za noga za raka kaj stignam i ke prestane.Ama i jas rcam koga sum mogu umorna pa taka si kompenzirame
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by hormonce on 29.01.09 0:06

Не да р`чи,мајко мила! Порано го шибав со рака во ребра,го тумбав по креветот,ама со тек на време почна како некоја мелодија да ми станува и ме носи во сонот,хахаха! Па ако не можеш да го победиш,приклучи му се! hihi Јас да му кажам за операција,има очите да ми ги извади,ќе рече-ти сакаш да се раатисаш побргу од мене,па тој и кога треба не оди на д-р,не па за р`чењето,него му е тоа приспивен ритуал. hahahaha
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Mimi22 on 29.01.09 0:10

Мм рчи нон стоп ама некогаш е толку продорно што нема спиење.Џабе го мавам кога тоа моментално ке се сврти на друга страна и ке продолжи.Уште малку ќе лета надвор да спие мада и од таму се слуша. Very Happy
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17940
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by vecki on 29.01.09 0:13

mm rci koga spie i obavezno go grgam u rebra pa uste i mi vika sto ti e ma mu vikam svrti se na strana rcis i ne priznava sekogas vika e kako da ne ne rcam treba da go snimam
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Mimi22 on 29.01.09 0:15

vecki напиша:mm rci koga spie i obavezno go grgam u rebra pa uste i mi vika sto ti e ma mu vikam svrti se na strana rcis i ne priznava sekogas vika e kako da ne ne rcam treba da go snimam
hihi Вецки и мојов се чуди зашто го мавам у ребра.Ко ќе му кажам рчиш ми вика ај не зезај нема шанси.
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17940
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Kikic on 29.01.09 0:16

hahaha vecki jas nekolku pati go imam snimano pa toa e festa koga ke mu pustam ama pak ne mi veruva
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by hormonce on 29.01.09 0:17

А најсмешен ми е кога се испумпува со стомакот,како некоја гума за пливање hihi
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Anjuska08 on 29.01.09 0:28

vecki напиша:mm rci koga spie i obavezno go grgam u rebra pa uste i mi vika sto ti e ma mu vikam svrti se na strana rcis i ne priznava sekogas vika e kako da ne ne rcam treba da go snimam

Хаха тотално исто, само што имам среќа, не рчи секоја ноќ hihi hihi Еднаш го снимав, ми вика: ти не си здраваSmile
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 17785
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by macush on 29.01.09 0:41

vecki напиша:mm rci koga spie i obavezno go grgam u rebra pa uste i mi vika sto ti e ma mu vikam svrti se na strana rcis i ne priznava sekogas vika e kako da ne ne rcam treba da go snimam

I mm isto,ednas so bratucetka mu go snimavme moze 10 min. kako rci,posle ni vikase rcel zasto bil umoren inaku ne rci.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18028
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Irena Trajkovska on 29.01.09 0:43

И мм кога ке почне може кубик дрва ги сече за пола саат hihi hihi hihi
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 40
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 18406
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ’Рчење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот