Родители и деца

Органска храна

Go down

Re: Органска храна

Пишување by Elisaveta on 20.08.09 0:34

A kj se naoga rasnik?
avatar
Elisaveta
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 341
Age : 34
Локација : mkd
Поени : 16822
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Органска храна

Пишување by BiljanaK on 20.08.09 9:36

Eve ovde mozete da vidite poveke za Rasnik i kade moze da kupite
[url]http://www.hrana.com.mk/Informacii/Rasnik/

Рашник

Рашник е домашна камена мелница.

Фирмата “Рашник” е систем на рачно производство на природна храна од македонско потекло.
Плодовите се собрани од Малешевијата, и се еколошки чисти и здрави. Преработени се на традиционален начин, со минимална термичка обработка, со цел да ги задржат природните својства – вкусот и аромата.

При преработката не се додаваат шеќери, ниту конзерванси.

Асортиманот на “Рашник” вклучува: кршени житни зрна од пченица, јачмен и `рж, ориз.
Тарани замесени со целозрнести воденични брашна, интегрален ориз и кршени житни зрна. Домашни кори според тиквешки и според малешевски рецепти. Гроздов маџун, мед и таан.

Програмата на сушени производи содржи: домати и пиперки, модри сливи, диви јаболка, шипки, коприва, босилок, мајчина душица, чубрика, бозел, нане, риган и многу други билки од нашите простори.

Природно ферментирани оцети од диви јаболка, од модри сливи и од грозје.

Ладно цедено сончогледово масло.

Сите заинтересирани за нашите производи, подетални информации, нарачки и ценовници можат да добијат на телефон: 070/ 387 389.

Производите на Рашник може да се купат моментално во продавницата Елана Вис во наслебата Аеродром - Скопје спроти т.ц. Бисер.

BiljanaK
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 61
Локација : Skopje
Поени : 16660
Registration date : 2009-03-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Органска храна

Пишување by BiljanaK on 20.08.09 9:45

Потполно се сложувам со Балтазар, а еве повеќе за Рашник што продава и каде може да се купи.
Ова не е реклама, а текстор го зедов од сајтот hrana.com.mk


Рашник

Рашник е домашна камена мелница.

Фирмата “Рашник” е систем на рачно производство на природна храна од македонско потекло.
Плодовите се собрани од Малешевијата, и се еколошки чисти и здрави. Преработени се на традиционален начин, со минимална термичка обработка, со цел да ги задржат природните својства – вкусот и аромата.

При преработката не се додаваат шеќери, ниту конзерванси.

Асортиманот на “Рашник” вклучува: кршени житни зрна од пченица, јачмен и `рж, ориз.
Тарани замесени со целозрнести воденични брашна, интегрален ориз и кршени житни зрна. Домашни кори според тиквешки и според малешевски рецепти. Гроздов маџун, мед и таан.

Програмата на сушени производи содржи: домати и пиперки, модри сливи, диви јаболка, шипки, коприва, босилок, мајчина душица, чубрика, бозел, нане, риган и многу други билки од нашите простори.

Природно ферментирани оцети од диви јаболка, од модри сливи и од грозје.

Ладно цедено сончогледово масло.

Сите заинтересирани за нашите производи, подетални информации, нарачки и ценовници можат да добијат на телефон: 070/ 387 389.

Производите на Рашник може да се купат моментално во продавницата Елана Вис во наслебата Аеродром - Скопје спроти т.ц. Бисер.

BiljanaK
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 61
Локација : Skopje
Поени : 16660
Registration date : 2009-03-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Органска храна

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот