Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Органска храна

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Elisaveta
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 341
Age: 31
Локација: mkd
Поени: 11302
Registration date: 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Органска храна   19.08.09 11:34

A kj se naoga rasnik?
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaK
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 12
Age: 58
Локација: Skopje
Поени: 11140
Registration date: 2009-03-16

ПишувањеПредмет: Re: Органска храна   19.08.09 20:36

Eve ovde mozete da vidite poveke za Rasnik i kade moze da kupite
[url]http://www.hrana.com.mk/Informacii/Rasnik/

Рашник

Рашник е домашна камена мелница.

Фирмата “Рашник” е систем на рачно производство на природна храна од македонско потекло.
Плодовите се собрани од Малешевијата, и се еколошки чисти и здрави. Преработени се на традиционален начин, со минимална термичка обработка, со цел да ги задржат природните својства – вкусот и аромата.

При преработката не се додаваат шеќери, ниту конзерванси.

Асортиманот на “Рашник” вклучува: кршени житни зрна од пченица, јачмен и `рж, ориз.
Тарани замесени со целозрнести воденични брашна, интегрален ориз и кршени житни зрна. Домашни кори според тиквешки и според малешевски рецепти. Гроздов маџун, мед и таан.

Програмата на сушени производи содржи: домати и пиперки, модри сливи, диви јаболка, шипки, коприва, босилок, мајчина душица, чубрика, бозел, нане, риган и многу други билки од нашите простори.

Природно ферментирани оцети од диви јаболка, од модри сливи и од грозје.

Ладно цедено сончогледово масло.

Сите заинтересирани за нашите производи, подетални информации, нарачки и ценовници можат да добијат на телефон: 070/ 387 389.

Производите на Рашник може да се купат моментално во продавницата Елана Вис во наслебата Аеродром - Скопје спроти т.ц. Бисер.
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaK
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 12
Age: 58
Локација: Skopje
Поени: 11140
Registration date: 2009-03-16

ПишувањеПредмет: Re: Органска храна   19.08.09 20:45

Потполно се сложувам со Балтазар, а еве повеќе за Рашник што продава и каде може да се купи.
Ова не е реклама, а текстор го зедов од сајтот hrana.com.mk


Рашник

Рашник е домашна камена мелница.

Фирмата “Рашник” е систем на рачно производство на природна храна од македонско потекло.
Плодовите се собрани од Малешевијата, и се еколошки чисти и здрави. Преработени се на традиционален начин, со минимална термичка обработка, со цел да ги задржат природните својства – вкусот и аромата.

При преработката не се додаваат шеќери, ниту конзерванси.

Асортиманот на “Рашник” вклучува: кршени житни зрна од пченица, јачмен и `рж, ориз.
Тарани замесени со целозрнести воденични брашна, интегрален ориз и кршени житни зрна. Домашни кори според тиквешки и според малешевски рецепти. Гроздов маџун, мед и таан.

Програмата на сушени производи содржи: домати и пиперки, модри сливи, диви јаболка, шипки, коприва, босилок, мајчина душица, чубрика, бозел, нане, риган и многу други билки од нашите простори.

Природно ферментирани оцети од диви јаболка, од модри сливи и од грозје.

Ладно цедено сончогледово масло.

Сите заинтересирани за нашите производи, подетални информации, нарачки и ценовници можат да добијат на телефон: 070/ 387 389.

Производите на Рашник може да се купат моментално во продавницата Елана Вис во наслебата Аеродром - Скопје спроти т.ц. Бисер.
Вратете се на почетокот Go down
 

Органска храна

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -