Родители и деца

Стрес тест

Go down

Стрес тест

Пишување by Emi on 22.01.09 22:20

Овој тест всушност се работи за последиците од неодамнешна доживеаниот стресот

Одберете три сценарија од понудените четири:

- Група луѓе се фотографираат
- Коњ кој галопира
- Куќа со градина
- Статуа на златната Венера

Анализа:

Овој тест всушност се работи за последиците од неодамнешен стрес а суштинското сценарио е едно од оние кои бие го отфрливте.

Доколку го отфрливте првото

- Група на луѓе кои се фотографираат:
Тоа значи дека сте уморни од врската која ја имате во моментот.

- Коњ кој галопира:
Тоа значи дека сте уморни и под стрес од прекувременото работење.

- Куќа со градина:
Тоа значи дека сте уморни од некои работи поврзани со семејството или од домаќинските работи во последно време.

- Статуа на златната Венера:
Тоа значи дека сте под стрес за работи поврзани со вашето срце. Не баш проблеми со врската, туку повеќе во врска со тоа што сте уморни да ги направите подобри работите помеѓу вас и момчето/девојката.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by NatalijaS on 26.01.09 21:41

Tocno, umorna sum od domakinskite raboti.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18542
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by Anjuska08 on 26.01.09 21:43

- Статуа на златната Венера:
Тоа значи дека сте под стрес за работи поврзани со вашето срце. Не баш проблеми со врската, туку повеќе во врска со тоа што сте уморни да ги направите подобри работите помеѓу вас и момчето/девојката.
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 18535
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by Dragana on 29.01.09 13:35

Jas otfrliv grupa na luge koi fotografiraat
a ne sum tolku umorna od vrskata.stoznam?
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19473
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by mama i nikola on 29.01.09 22:33

umorna sum mi ide da izbegam od doma!!!!!!!!!!
avatar
mama i nikola
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 36
Локација : doma:0
Расположение : :)
Поени : 18061
Registration date : 2009-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by Barbie on 22.06.09 3:32

Статуа на златната Венера:

Тоа значи дека сте под стрес за работи поврзани со вашето срце. Не баш проблеми со врската, туку повеќе во врска со тоа што сте уморни да ги направите подобри работите помеѓу вас и момчето/девојката.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17617
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by Dara on 27.06.09 20:16

jas ja otfrliv prvata slika i...mozebi ne sum umorna od vrskata no so tri kerki doaga i kup sadovi,alista za perenje i dosta "strpliv"soprug(neznam do koga he..he..) taka da ponekogas ovie raboti izleguvaat i vistina!
avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 17678
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by DijanaP on 15.10.09 23:30

ja otfrliv poslednata.....tocno
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17771
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by Mila87 on 15.10.09 23:35

И јас последната хмммм, можеби има вистина
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18554
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by delfin76 on 16.10.09 0:19

Коњ кој галопира:
Тоа значи дека сте уморни и под стрес од прекувременото работење

ne e prekuvremeno ama e celodnevno hahahaha
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19180
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by butterfly on 16.10.09 0:22

Статуа на златната Венера

Тоа значи дека сте под стрес за работи поврзани со вашето срце. Не баш проблеми со врската, туку повеќе во врска со тоа што сте уморни да ги направите подобри работите помеѓу вас и момчето/девојката.
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 18193
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стрес тест

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот