Родители и деца

Неконтролирано траење на циклус

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Неконтролирано траење на циклус

Пишување by fibimk on 15.03.09 20:03

Naivna,sto ne si pobaras i vtoro,treto mislenje!Mozda treba da menis tableti i da zemas druga terapija?Dali si proverena dali imas nekoj miom na matkata...obicno od toa krvarat!!Ti znaes deka ako ne ti prestane mozes da zavrsis so kiretaza nedaj Boze?Znam zeni sto se pravele od takvi pricini!Eve sega edna prijatelka taka so meseci krvarese i na kraj i napravija kiretaza...i rekoa endometriumot ti e mnogu zadebelen...plus zgora na toa i otkrija i prikrien miom pa i nego i go trgnaa!!
Pozz od mene i so sreka na kontrolata
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18439
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неконтролирано траење на циклус

Пишување by mina32 on 18.03.09 2:07

naivnna мој совет е пак да одиш на доктор кај специјалист целосен преглед да ти направат, и на ехо да се снимаш,прочитав во предходните постови дека си била по доктори меѓутоа сепак повторно треба да одиш, дека не убаво толку долго време така да те држи,а и мислам капките и апчињата што ги даваат за прекинување на крварењето треба да имаат ефикасност во рок од една недела,така да провери уште еднаш од што произлегува тоа дали е од хормонално пореметување,дали од тироидата,дали од стрес или циста,не е на одмет пак да си ги поновиш тестовите што си ги направила,сепак за здравје се работи.мене слично вакво ми се има случено поодамна,само не толкав долг ременски период, и на крај ми констатираа дека ми биле мали цистички на јајниците,меѓутоа апчиња ми дадоа и ми се легулираа т.е ми исчезнаа.
avatar
mina32
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 488
Age : 35
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 17492
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот