Родители и деца

Понуда за работа

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ripce on 17.09.09 13:35

bese edna moja prijatelka na intervju i falenje so da vi kazuvam fiksna plata plus bonusi eheee mislis neznam so firma e,i odat prviot den kako na obuka im veli odgovorniot da vidime koj najde po 5 luge i od 10 luge nasle samo 2 po 5 luge i vika tie dvajca ostanuvaat a drugite slobodni ste ako najdete za dve nedeli dojdete na obuka.zivi gluposti neznam drugo so da recam.
avatar
ripce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 111
Age : 34
Локација : doma
Расположение : :-))))))))))))
Поени : 17948
Registration date : 2009-03-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Ana.b on 18.09.09 17:51

луѓе,мој совет од лично искуство,бегајте од секаде кај што ке ви спомнат процент-имам такво искуство,ни П од ПРОЦЕНТ не видов
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 18043
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by IGI on 18.09.09 19:37

Ако му помага на некој ова во Рептил бараат продавачка.
avatar
IGI
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 121
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : in good mood
Поени : 17797
Registration date : 2009-04-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Vale74 on 19.09.09 1:05

А што фирма е тоа Рептил и со што работат?
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 17860
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by IGI on 19.09.09 13:23

Reptil se super marketi.Ima vo Star Aerodrom,Crnice i ne znam kade na drugo mesto,ama ima uste nekolku
avatar
IGI
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 121
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : in good mood
Поени : 17797
Registration date : 2009-04-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by EckaGj on 19.09.09 15:01

Да во овој кај мене во Стар Аеродром бараа пред 10на дена.Ако сака некој ќе проверам дали бараат сеуште
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 38
Локација : Скопје
Поени : 17569
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by lila_mk on 22.09.09 19:42

vo butik vo GTC vo prolazot kaj mango( vo redot nakaj parkot koga odis) baraat prodavacka za skrateno rabotno vreme. bas denes go vidov koj ima potreba neka pomine tamu
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 19016
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Ale83 on 12.12.09 19:50

decki abe ima li veze toa deka posle nova god ke ima vrabotuvanja vo drzavna administracija??????????????
avatar
Ale83
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 79
Age : 35
Локација : sk
Поени : 17881
Registration date : 2009-03-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Tivona on 12.12.09 20:40

Ale83 напиша:decki abe ima li veze toa deka posle nova god ke ima vrabotuvanja vo drzavna administracija??????????????
И да има вработувања, ако не си партиски послушник, немаш чичко министер или вујко владика, ништо од работата silent
Таму нема ништо, ама баш ништо случајно... се е наместено однапред! Поздрав до сите работобаратели flower
avatar
Tivona
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 27
Age : 38
Локација : MKD
Расположение : OK
Поени : 16547
Registration date : 2009-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by vasidora on 12.12.09 20:42

Tivona напиша:
Ale83 напиша:decki abe ima li veze toa deka posle nova god ke ima vrabotuvanja vo drzavna administracija??????????????
И да има вработувања, ако не си партиски послушник, немаш чичко министер или вујко владика, ништо од работата
Таму нема ништо, ама баш ништо случајно... се е наместено однапред! Поздрав до сите работобаратели

mozebi vo 95 posto od slucaite e taka.

Ama so malku srekja ke si se vrabotis vo drzavna administracija kompletno bez vrski (jas sum ziv primer). BEZ niedna vrska.

A za prasanjeto na Ale ne sum cula nisto novo.
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17439
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Tivona on 12.12.09 20:51

vasidora напиша:mozebi vo 95 posto od slucaite e taka.

Ama so malku srekja ke si se vrabotis vo drzavna administracija kompletno bez vrski (jas sum ziv primer). BEZ niedna vrska.

A za prasanjeto na Ale ne sum cula nisto novo.

Јас искрено ти честитам ако е така. Тогаш ти си раритет!!! Не сакам да те демантирам, најмалку пак да се расправам, ама ова го кажуваат сите кои веќе работат во државнава ни администрација!
avatar
Tivona
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 27
Age : 38
Локација : MKD
Расположение : OK
Поени : 16547
Registration date : 2009-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by vasidora on 12.12.09 22:00

Znam tivona deka e taka, ama postot go napisav kako nadez za site koi ne mozat ili ne sakaat da se vrabotat so vrski.
pozdrav
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17439
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Tivona on 12.12.09 22:06

Поздрав и за тебе Васидора, надежта последна умира...
avatar
Tivona
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 27
Age : 38
Локација : MKD
Расположение : OK
Поени : 16547
Registration date : 2009-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот