Родители и деца

Понуда за работа

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Mama Ane on 13.05.09 8:54

Вчера на маркетот на Гиго Трејд во Хром видов залепено дека бараат во сите нивни маркети кадар за вработување. За жал не го видов бројот, ама ете како информација нека стои
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by babysara on 01.06.09 19:32

ako nekoj znae za slobodno mesto za prof. po angliski vo nekoe privatno uciliste vo Skopje, ve molam kazete.
i uste ova ke mi treba zena za odrzuvanje kuka vo Ohrid plata 10.000 do 12.000 denari.Ako poznavate nekoja pisete.
avatar
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 555
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18323
Registration date : 2009-03-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by rich_bitch1 on 01.06.09 20:02

i uste ova ke mi treba zena za odrzuvanje kuka vo Ohrid plata 10.000 do 12.000 denari.Ako poznavate nekoja pisete.[/quote]

mora li zenata da bide od ohrid,i na kolku vreme treba da se cisti kukata.zborot mi e deka imam zaintresirana ama ne e od ohrid
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20438
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by babysara on 01.06.09 20:49

pa ako i odgovara da doaga do Pestani zavisi od nejze, rab.vreme bi bilo od 8 ili 9 dokaj 3 ili 4, da cisti sekoj den odrzuvanje na 5 apartmani.
avatar
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 555
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18323
Registration date : 2009-03-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by babysara on 06.06.09 12:14

ako poznavate devojce, a mi treba i masko za rabota vo kafic centar vo Skopje pisete mi.
avatar
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 555
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18323
Registration date : 2009-03-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by babysara on 10.06.09 23:32

sto napravivte so zena za odrzavanje vo Ohrid, davajte broevi oti tesko mene ako ne najdam nekoja?
avatar
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 555
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18323
Registration date : 2009-03-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Dzena on 18.06.09 1:20

Џена напиша:До сите заинтересирани: Денес проаѓав покрај пекара ROYAL BAKERY и на вратата имаше оглас дека бараат продавачка. Ова е релативно нова пекара некаде околу 6 месеци и имаат убави и вкусни работи и повеќе е како млечен ресторан. Пекарата се наоѓа во Т.Ц.Скопјанка , а локалот е баш што беше ПОРЦЕЛАНОСА. Ако има заинтерисирани, ќе ми биде мило ако и помогнам на некоја од вас да се вработи повелете запишете го телефонскиот број 243 15 55. СО СРЕЌА
avatar
Dzena
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 391
Age : 43
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 17752
Registration date : 2009-04-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Ana.b on 18.06.09 12:03

Морам да ви го кажам моето вчерашно интервју за работа

Одам вчера во бутик Блу петрол во ГТЦ бараат девојче и газдарицата ми вика мажена си или не?
Јас нормално си кажав дека сум мажена,бурма носам на рака и ми вика мажени не примаме само девојчиња,замислете каква дискриминација се прави,а кога бев немажена на разговорите обратно ми викаа
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 18028
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by sneze on 18.06.09 12:07

Да така е , колку искуства јас имам такви. Работава е ако си мажена ќе имаш некогаш дете па ќе осуствуваш од работа а ако не си тогаш ќе се мажиш и пак ќе отсуствуваш од работа. Живи глупости па сите сме луѓе не машини ама тоа е реалноста секој си го гледа својот бизнис и своите потреби. У ПМ.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Vesnicka on 02.08.09 22:39

Cepkajki po internet deneska naletav na bux.to.
Toa e sajt na koj se registrirate, otvarate smetka ima tamu kako na koja sto vi prefrlaat pari.Ima nekoi reklami i so sekoe klikanje vi se prefrlaat pari.Mislam deka proctav 0,16 dolari dnevno.So tie pari posle moze da se kupuva preku interet.
E sega za tie sto imaat vreme i zivci neka probaat i neka pisat kako odi, jas predvreme se otkazav.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19207
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Layla on 02.08.09 22:56

Dodeka gi procitav site postovi zaboraviv koja barase da odi na praksa vo banka hihi kako i da e . . . otvorete na sajtot na Ik Banka mislam deka oni nudat a isto i Pro Credit. Srekno Smile

Layla
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17164
Registration date : 2009-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by bordan on 02.08.09 22:58

Vesnicka ova moze e tocno moze ne.No ako e taka sekogas pari zemaat samo prvite nekolku luge a drugite tie kako nas sto ke kliknuvame samo ke rabotime za niv,a za nas nisto taka da ne se zamaraj so toa dobro e sto si se otkazala barem nema da se nerviras.Dosta mi se poznati ovie raboti :kis heart:
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 40
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18995
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by bordan on 02.08.09 23:01

Layla напиша:Dodeka gi procitav site postovi zaboraviv koja barase da odi na praksa vo banka hihi kako i da e . . . otvorete na sajtot na Ik Banka mislam deka oni nudat a isto i Pro Credit. Srekno Smile

Ana84 barase praksa vo banka :big hug:
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 40
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18995
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Layla on 02.08.09 23:17

Fala Bordan Very Happy se nadevam Ana deka ke najdes nesto Smile

Layla
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17164
Registration date : 2009-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by EckaGj on 05.08.09 1:53

Vredi da probame i na ovoj nacin.Iako site pratime oglasi na net,no nisto konkretno.Za Blupetrol prasav 4% od prodazba,vo prevod da se tepaat megu sebe koj da prodade.Ova so % e cista glupost.Koj e odgovoren i raboti i vaka i taka.Treba nekoja visoka fiksna plata pa posle %.A da ednas fino nesi mazena,ednas steta sto ne si.Veke ne odgovaram na toa prasanje.

P.S.Diplomiran sociolog

avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 38
Локација : Скопје
Поени : 17554
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ripce on 15.09.09 17:42

zenski dali nekoj znae kako e so ovie KIRBY masinite za cistenje,imalo nekoja firma kako za niv,edna moja prijatelka ja viknale na intervju pa se misli ne znae so da pravi.dali ima nekoj iskustvo so takvo vrabotuvanje
avatar
ripce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 111
Age : 34
Локација : doma
Расположение : :-))))))))))))
Поени : 17933
Registration date : 2009-03-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Pipolino on 15.09.09 19:08

gluposti vo boja imas obuka pa posle rabotis na procent
jas bev na intervju ama se rasprasav posle sto kako e i ne otidov na obuka
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18834
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ripce on 15.09.09 19:27

pipolino fala na odgovorot,a fixksna plata nema?na ovaja mu rekle kako obukata e platena.
avatar
ripce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 111
Age : 34
Локација : doma
Расположение : :-))))))))))))
Поени : 17933
Registration date : 2009-03-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Misticia on 15.09.09 19:34

Vesnicka напиша:
Toa e sajt na koj se registrirate, otvarate smetka ima tamu kako na koja sto vi prefrlaat pari.Ima nekoi reklami i so sekoe klikanje vi se prefrlaat pari.Mislam deka proctav 0,16 dolari dnevno

знаеш како во фабриките има норма, и таа норма која треба да се исполни последно е невозможно да се исполни
исто и со овие, нема да дадат можност да стигнеш до нормата

ако сакаш да работиш на компјутер, земи курсеви за компјутерски програми кои не ги знае секој
или едноставно земи ги програмите и расчепкај ги дома
адобе се најпопуларни слушам корисни биле посебно тој за изработка на сајтови, ама немам време да ги учам
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Pipolino on 15.09.09 19:43

lazgi so opaski e ripce covekov sto rabotel kaj niv vika se cuvsvuvas ko cistac da si cistis po kuki bukvalno kako cistacka
a i mene mi spomnaa nesto kako fiksna plata
tuku da e dobra rabota nema site da begaat
ovie od kirbi duri i br na tel im go znam na pamet se oglasuvaat ako ne ednas mesecno , sigurno ednas vo dva meseci oglasi pustaat
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18834
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by EckaGj on 15.09.09 19:47

Токму така.Пред 2 години бев на таа обука само 1 ден.Демек фиксна и процент.Ти викаат напиши адреси на познати кај нив да одич.Значи некој процет за тебе друго за нив,знати им даваш муштерии.А тој процент го земаш како плаќаат рати.Значи трае незнам 1-2 години.А оглас има постојано.Заприметлив само денес,само Скопје.Има такви 2 фирми.Сега кој сака нека проба
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 38
Локација : Скопје
Поени : 17554
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Barbie on 15.09.09 20:07

Jas imam drugarka kojasto lani od sredina na juli do kraj na septemvri rabotese vo Kirby i rabotata i bese mnogu naporna.Rabotese od 9 ili 10 do 23 casot.Recisi niz celo Skopje pravese prezentacii.Odese i vo podalecnite sela.Prvata plata i bese 9000,a vtrorata ne i ja dadoa.Trebase da zeme isto tolku.Od Kirby imaat firma vo Aerodrom.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17602
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Rocka on 16.09.09 23:42

Vo pravo ste, retko koj videl pari od niv...

Drugar mi aboteshe tamu, drzese prezentacii, koga vide kolku e saat ...

Dojde kaj mene da drzi prezentacija i sve zivo iscistivme po doma, pa kaj majkamu, pa kaj drugiot komshija ... i si otide Smile))

Bar da ima nekoja korist Smile))
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19827
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by nnatasa on 17.09.09 9:03

tuuu... sto si nemav jas edna drugarka vo kirbi... sve ispomocavme po doma...
avatar
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1260
Age : 47
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 19318
Registration date : 2009-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Mama K on 17.09.09 10:08

nnatasa напиша:tuuu... sto si nemav jas edna drugarka vo kirbi... sve ispomocavme po doma...

Туу Нате лесен проблем е тоа...можеш да им се јавиш као демек заинтересирана за правосмукалката и да дојдат да ти направат презентација да видиш како функционира...и така они ќе долетаат за час и ти ај да видиме како смука,па теписите како пере,кај мене кога дојдоа за теписите да ми покажат и само еден дел фатија и одма разлика и ја као демек ауу што убаво ама дај поминете и другиот дел демек заинтересирана јас ќе ја зимам и они се погледнаа мегу себе и што ќе прават ми го исчистија цел тепих..

п.с. инаку гола вода се другарка ми работеше таму само "жртви" бараат за презентирање,а не плаќаат-џабе губење на времето

Mama K
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 416
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 17999
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот