Родители и деца

Понуда за работа

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by SonjuS* on 10.02.09 14:52

obicna напиша:Незнам дали ова страница е нешто за помош за да може да се најде работа. Прегледајте. http://www.vrabotuvanje.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1

Mimus veke go ima ovaj link...
no sepak fala sto se grizis i za nas... flower
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19441
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Sandra_Anja on 10.02.09 18:38

Moze da se najde rabota i na www.nadlanka.com.mk
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19977
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Pipolino on 20.02.09 20:55

itno se potrebni programeri so poznavanje na javascript,php java i mysql.Dokolku ima zainteresirani pisete na pp
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18834
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by angelce on 20.02.09 21:00

dokolku slusnete ili vidite da baraat PREHRANBEN TEHNOLOG ve molam da mi kazete fala vi odnapred pozdrav
avatar
angelce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 18158
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Damjana on 20.02.09 21:40

Pipolino напиша:itno se potrebni programeri so poznavanje na javascript,php java i mysql.Dokolku ima zainteresirani pisete na pp
Ova honorarno ili vrabotuvanje treba da bide?
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 47
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 19089
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Pipolino on 20.02.09 21:52

Damjana напиша:
Pipolino напиша:itno se potrebni programeri so poznavanje na javascript,php java i mysql.Dokolku ima zainteresirani pisete na pp
Ova honorarno ili vrabotuvanje treba da bide?

Vrabotuvanje, kaj maz mi sto rabota baraat.
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18834
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by lidija29 on 27.02.09 19:28

Sonja ti prativ denes licna poraka za oglas samo neznam dali ja dobi
avatar
lidija29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 440
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 18221
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by SonjuS* on 27.02.09 19:29

Da Lide ja dobiv..i jas ti pisav...ti ne ja dobi mojata???
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19441
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by hormonce on 27.02.09 22:37

На СОС линијата за жени и деца-жртви на насилство вршат обука на волонтери за работа на линијата.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18968
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ana84 on 03.03.09 11:32

Дали некој од порталов работи во банка и дали има сознание зошто не примаат по банкиве практиканти кои се дипломирани?
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 19222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by tanjaaa on 03.03.09 14:17

a rabota za medicincka sestra??
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18824
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ana84 on 03.03.09 14:38

tanjaaa напиша:a rabota za medicincka sestra??

Tanjaaa - за медицински сестри мислам дека видов на www.najdirabota.com.mk
По приватниве клиники постојано бараат
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 19222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by SonjuS* on 03.03.09 21:02

ana84 напиша:Дали некој од порталов работи во банка и дали има сознание зошто не примаат по банкиве практиканти кои се дипломирани?

За да не им ја преземеш работата..хехе
се зафркавам стварно не знам...а и мен ме интересира ова...јас кај нас немам прашано...
а ти ана како знаеш?? Беше ли во некоја банка??? Што ти рекоа?
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19441
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ana84 on 03.03.09 21:07

Во Стопанска неможе да одиш на пракса ако си дипломиран :(
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 19222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Sandra_Anja on 03.03.09 21:09

Sestra mi raboti sega vo Banka, ama na praksa bese pred zavrsuvanje. Mislam deka vo niedna Banka ne primaat diplomirani
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19977
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ana84 on 03.03.09 21:16

Тоа е навистина погрешно! Никој од нив(банките) не бара да ме вработат, туку едноставно сакам само да стекнам некакво искуство во банкарството.
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 19222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by SonjuS* on 03.03.09 21:36

ееее Ане нема така...ти реков јас..страв им е да не им ја земеш работата... хехех
а ти разговараше со некој вработен од тие на шалтерите или??
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19441
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by ana84 on 03.03.09 21:55

Зборував со човек со е точно поставен за тоа. Во некоја друга банка можеби ќе имам повеќе среќа
:cool!:
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 19222
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by nikolina008 on 03.03.09 22:16

Devojki ne znam dali sum vi kazala, dokolku imate potreba od sudski prevod od italijanski na makedonski i obratno ili pak sakate privatni casovi slobodno kazete.
Za casovi mora da ste od Stip Smile , a za prevodite nema vrska od kade ste moze po posta da gi pratam.
avatar
nikolina008
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 310
Age : 34
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 18730
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Emilija on 04.03.09 8:18

Треба прво да се отвори потреба од работно место или да имаш јак човек за да те пикне на пракса. Ретко која фирма прима практиканти без никаква потреба, дури и банка. Прво таму има доверливи информации а второ треба да ти обезбедат работно место (компјутер, биро, столче), а тоа се само основните трошоци.

Подобро барај човек за да ти издејствува пракса, посигурно ќе ти биде отколку да идеш од врата на врата. Дај боже да успееш...со среќа.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19824
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by mama X on 07.03.09 15:42

Доколку е некој заинтересиран видов оглас на излог за продавачка во чорапара во Бисер.
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18270
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by SonjuS* on 07.03.09 18:24

Емилија во право си...но јас прашав човек што работи во полиција...администрација таму..
и вика премногу ни требаат такви луѓе, има многу работа, но не примаат...

Најбитно е да имаш човек кој што може да ти заврши работа...инаку нема шанси... или како што е кај нас ако имаш партиска книшка..од тие што се на власт и разговорот ќе тече подобро...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19441
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by fibimk on 13.03.09 15:36

Zenski..temava e ubava ama linkovite vazat za Skopje!!!da ne sum razbrana pogresno ali jas pocesto ja otvaram ovaa AVRM i sekade baraat rabota vo Skopje pa moze da recam edno 85 % e za Skopje..retko da se najde za drug grad..Pak kaj mene Ohrid se e prazno....ali zato na leto koj saka rabota neka poveli.... hihi po cel den za bez pari....Nie ovde sme kako otpisani od svetov...
Za vo banka iskreno da vi kazam na tie so baraat tamu:samo so VRSKI....i do 28 god ....jas imam konkurirano poveke pati za po banki ali demek neoficijalno do 28 i plus da se dipl.ekonomisti i to vo Skopje a ne vo Prilep.....Ova vazi za Ohridska banka....demek site vraboteni se bas dipl ecc....a voglavno se srednisti piknati na vremeto pred da ja kupat Francusite...a novive se samo lika-prilika....mini suknicki i jaka sminka...lak i dolgi nokti duri im smeta da kucaat na tastaturata.....
Znam deka ne e fer za "obicnite" i za postarite nad 28 ali taka funkcionira nasava drzava...ili vrski ili politicka kniska ili ubavina...
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19174
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by delfin76 on 11.05.09 13:37

izgleda i jas ke moram da si baram rabota zasto se prezasitiv od nekoi raboti
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by eli on 11.05.09 14:24

Женски во банка е многу тешко да се влезе, мајками работи во Стопанска и гледам како идат работите, или примаат малади девојчиња на договор преку младинска ги чуваат 2,3 год и после не им ги продолжуваат договорите,или пак треба да си со врски и да те те бутнат со постојан работен однос ееееее во Македонијава се така функционира. Јас сум дипломиран јавен администратор ако чуе некој некое работно место нека пише flower
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19749
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Понуда за работа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот