Родители и деца

Заушки

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 15.01.09 13:44

Emi kako ste .Milence sto pravi
Miki kako e mu se simna li T?
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by mirecv on 15.01.09 15:24

Emi bidi hrabra ,misli pozitivno ,ako se nerviras samo poloso za sebe si pravis nisto nema da smenis,ajde luge sme nekogas taka doaga ama brzo ke pomine ,pozdrav
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 18829
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Mama Ane on 15.01.09 15:27

Ајде Еми каж и ти како е тм? Не се нервирај ќе се среди се, понекогаш побрзо понекогаш подоцна :*
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 15.01.09 18:15

Еми е во хаос сигурно е на посета ајде пиши што се случува ?
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 15.01.09 23:08

на работа бев втора смена, ужас
мики е подобар 37.5 има денес Т цел ден
прима само еднаш дневно инфузија и некој антибиотик и парацетамол

Ех сега највише што ме мачи е тоа што не се одлучни докториве заушки се или не се, неможат дефинитивно да кажат

Значи ушната жлезда му е запушена и плус жлезддата што лачи плунка од лева страна и отокот му е од лева страна, многу го боли кога јаде мандарина или портокал, и неможе ни сок да пие го боли.
Инаку апетит си има денес почнал полека да си јаде, бавно ама битно јадел, и млеко пиел без проблем.

Утре ќе го посетам, слободен ден земав, плус не пуштаат таму, инфективно е, ама ќе влезам некако
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by hormonce on 15.01.09 23:09

Дај Боже да е само воспаление некое,кумата наша од крајници ги имаше истите симптоми,па лежеше на клиника на инфективно,па и ги стискаа ,гној имала многу,грозно и болно!поздрави го Еми утре кога ќе се видите!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Ance-J on 15.01.09 23:19

Еми дефинитивно се заушки по симптомите што ги опишуваш во Струмица веке подолго време има заушки,имав и блиски што ја прележаа болеста,една недела откако ке се појави отокот е најтешкиот период,штом е во болница нема да дозволат да се прошири воспалението затоа што сигурно прима терапија,а за заразата мислам дека не трба да се пазите сега нешто повеќе зошто маж ти е бил заразен две недели пред отокот, а и не правило дека мора сите од семејството да фатат заушките.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18258
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 15.01.09 23:22

не се пазам, нека фатам и ја ако треба
ама зашто го боли од кисело??

фала хормонче ќе го поздравам утре
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Ance-J on 15.01.09 23:27

Еми сигурно од воспалението што го има на жлездите.А каде точно го боли од кисело?Ако е грлото,усната шуплина можно е и да добие афти од превисока температура па затоа е осетлив на кисело.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18258
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 15.01.09 23:29

не, го боли таму кај што е отечен, му рекле дека киселото создава повеќе плунка и претпоставувам пошто не ја лачи т.е он ја лачи плунката ама таа се собира и ја нема во уста затоа го боли
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 16.01.09 2:06

emi jas sepak mislam deka se zauski,jas ne mozam nisto da jadam osven supa i cokolino(znaci nesto kako kasa)zasto od otokot ne moze da se djvaka.Kiselo pak nema sansi zatoa sto go nadraznuva mastoto od kaj otokot i boli.Ne se sekiraj ke mine so lesno stom e vo bolnica ke si prima toa sto treba.Pozz od mene
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17614
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by radost on 16.01.09 13:50

Еми една прегратка од мене. И биди силна.
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 17992
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 16.01.09 15:27

Фала Ивана и радост

денес го видов, леле колку е отечен сега не само лево туку и десно кај вратот, му даваат инекција за болки, почнал полека да јаде ама тешко му оди,

ивана колку време ќе расте отокот?
он веќе 4 дена е отечен
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by macush on 16.01.09 20:03

Emi jas sega procitav za tm aj samo so pomin da e ti si jaka ke go izdrzis i ova .
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18028
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 16.01.09 21:59

ihhh јака сум јас, фала што се грижите, оваа недела ќе ја минеме од наредната би требало веќе да се повлекува
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Vesnicka on 16.01.09 22:15

Emi ajde uste ova izdrzi go i posle samo ubavi raboti da vi se slucuvaat :kis heart:
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 18472
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 16.01.09 22:22

Фала Весничка, Господ само убави работи да ти дава се најубаво
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 16.01.09 23:54

Emi kako ste Kako e Miki
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 16.01.09 23:58

Мики е многу отечен, леле се исплашив искрено денес, не го боли само навечер малку, почна да јаде имаат убаво јадење во војна болница

пие млеко сок не, го боли од овошје

докторот му рекол дека оваа недела ќе отекува а веќе наредната ќе се повлече постепено

подобар е мислам, нема температура веќе, пие амоксиклав и еднаш дневно инфузија со ампули витамин Ц кои сами си ги купуваме а му рекле дека и антибиотик немало па ќе треба и тој сам да си го набави изгледа

Ние сме добри се чуваме со Милена, во градинка нема да ја носам додека тате не се врати
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 17.01.09 0:00

Bas mi e milo sto go slusam ova.Backi i guski za tebe i Milena a Miki pozdravi go.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 17.01.09 0:02

обавезно кикич, ќе го поздравам
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by vecki on 17.01.09 0:05

milo mi e sto e podobar a sega procitav vo voena bil a jas mislev vo drzavna e
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 17.01.09 0:14

Lele Emi koga citam sto vi se slucuva me potsetuva na nasiot slucaj mm bese otecen kako osi da go napadnale a jas pak i go slikav za uspomen i dolgo sekavanje.Sega se smeam ama togas .
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Ance-J on 17.01.09 1:03

после неубавите работи доаѓат добри Еми,ке помине и тоа,само напред.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18258
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 17.01.09 2:51

emi 7 dena ke ima otok i bolki i posle ke mu spaga i ke mu pomine.Eve istoto jas go pominav,i ogromni bolki imav(ama nie zenski trpime pa ne primav inekcii,ama bolkite se golemi) piev samo mleko ,sok i supa jadev,drugo nisto.Ama emi ke bide dobro,veruvaj mi ne e nisto strasno.Pozz do tebe i milence i ne mi se sekiraj :kis heart:
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17614
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот