Родители и деца

Заушки

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Re: Заушки

Пишување by najmila on 10.05.09 23:15

ФИби нема што да се прави тука.Никако не си нит да се криеш нит она другото.Јас закачив заушки од партнерот кога немаше никакви симптоми дека е заразен.После се криев од него ама џабе,веќе сум се заразила.Провери си ги картоните дали си вакцинирана.Мој совет ти е да се грижиш за имунолошкиот систем и да го зајакнуваш па така се помали шансите да закачиш нешто.Инаку како што гледам имаш 35 год па со годините помали се шансите и да закачиш нешто.
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17883
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by fibimk on 10.05.09 23:21

Mislis deka so godinite potesko se faka?kamo da e taka...bar da ne se sekiram......Inaku sum vakcinirana kako dete,ama so ovie mutirani virusi koja znae dali ima vrska vakcinata.......
Jas sekogas zemam vitamini i minerali za imunoloski sistem,plus i propolis.......ama virus e virus.....jas najubavo d a odbegavam kontakt stom pocne vo gradinka...sigurno e sigurno.....
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18294
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by najmila on 10.05.09 23:38

Да поретко се фаќа со годините но секако има и исклучоци.Не се гржи толку,нема потреба од одбегнување.Ако видиш симптоми на внук ти тогаш одбегнувај го.Јас друго бев што се заразив,сепак различен е контактот дечко девојка нели,подиректен еSmile!
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17883
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Mila87 on 10.05.09 23:58

Со годините шансите да се заразиш не се помали, само се поголеми дека потешко може да си поминеш во периодот на заздравување. Заушки и доколку ти се прележани може пак да фатиш, а сипаница подобро да се прележи со време, па кога ќе бидеш бремена да не му ја мислиш, зошто таа не се повторува.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 17659
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by pepa on 11.05.09 10:12

So virusna infekcija moze da se zarazis bilo koga vo zivotot, nema pravila.
avatar
pepa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 719
Age : 39
Локација : poima nemam
Поени : 17914
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот