Родители и деца

Заушки

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 14.01.09 17:30

леле а како да се чуваш . нема начин , сите се движиме надвор
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 14.01.09 17:46

samo mnogu vitamini da se zemaat i imunitet podobar za da se brani teloto,inaku nema odbrana
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17614
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by avanturistka on 14.01.09 17:47

a ne daj boze ako se zarazis kolku vreme traat

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18560
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 14.01.09 18:03

deneska mi e 9 den otok imam uste golem ama ne me boli cel den,so znaci ke se povlekuva.Pretezno trae od 5-14 dena
i vnimanie so temperatura golema e ovoj virus
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17614
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 14.01.09 20:10

Emi kako ste .Kako e Miki.Doma li e.Neznam koj mi kaza seg Strumica proglasile epidemija na zauski
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 20:42

ПОшто јас немам прележано очекувам да имам и јас, ама кај женско не е опасно кај машките е опасно, ако отечат и тестисите нема назад веќе тоа е што е, мм е исто, со температура, главоболка и болка кај жлездата, неможе да јаде, многу ми е жал
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 20:42

не е дома кикич, во војна болница е
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 14.01.09 20:45

lele Emi kolku mi e zal.Jas nekni koga go nosev vraboteniot koga go gledav mi bese zal kolku bese otecen.So pomin neka e .So lesno
Vie doma sega cuvajte se
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 20:50

ептен тешко е, кога го гледав мака ми беше, сега кога не е дома уште потешко ми е, ама мора вака, дома знам дека ако останеше немаше да мирува, а ова бара строго мирување, таму досадно е и ќе лежи, ова е прв случај на возрасен во скопје, ми кажа комшиката која денес ми ја вакцинираше милена.

Значи прв пријавен случај а има и други кои не одат на лекар и не се пријавиле дека се инфицирани, е сега ми фали уште јас да се фатам со заушкиве па покрај мене да заразам и колеги и колешки, леле главава ке ми пукне
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Ilince on 14.01.09 21:20

lele Emi jas duri sega procitav
aman bre sto e ova kako se kaj tebe da se nasobralo
ajde samo so pomin neka e i mm ima prelezano samo strogo miruvanje za da ne ostavat posledici
a za vas samo Gospod neka ve cuva
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18783
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 22:11

фала Илинче
секогаш кога имам слободен ден некој малер ме бие
прво милена болна
па кола ги удри свекрвата и тато
па сега мм заушки на овие години
не да ми се собира добро е што сум уште нормална
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 14.01.09 22:16

Emi duso sto bidnalo zauski lele pazi se izoliraj go mt na sekoj mozen nacin podaleku od tebe i milence moze da trae i cel mesec .Mm zavrsi i na bolnica odvaj se oporavi samo neka pazi da ne dvizi mora mnogu da odmara za da ne se simne na testisite(morav vaka da se izrazam za da objasnam).Zauskite stvaraat i impotencija kaj maskite.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 14.01.09 22:21

sneze напиша:леле а како да се чуваш . нема начин , сите се движиме надвор
Sneze moze da zemas echinacea najdobar lek za imunitet protiv zauskite.
Emi ne se plasi za Milena taa e mala i kaj decata i da fatat ne ostavaat posledici no kaj vozrasnite se uzasni
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 22:21

знам маги, а како да го изориам, он е веќе во болница ама и вчера и денес и претходно бевме заедно, знам за последиците, се плашам ама се надевам дека нема да се искомплицира до толку

ми се јавува и ми вика, морам да лежам па сакам уште едно прасенце да имаме....се изнаплакав како мало дете
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by hormonce on 14.01.09 22:58

Еве го Мики,збори со мм на телефон,Еми!
А бе ова стварно не е за зезање работава,На кој како му кажам дека има епидемија на заушки,сите ми кажуваат по некој пример дека некој веќе ги закачил заушките.Ајде Емче не се секирај,ќе се среди,само внимателно,хигиена голема треба.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 23:02

а како се фаќаат, ајде заразно, ама кој прв фатил како фатил
не се миел, како се произведува болеста..хехехех ама прашав
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 14.01.09 23:16

Kojzna ama zauskite mnogu lesno se prenesuvat so blizok kontakt i op.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by hormonce on 14.01.09 23:22

А бе од сугестија почнаа ушите да ме чешаат!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Irena Trajkovska on 14.01.09 23:25

Јас прележав заушки пред матурска.Многу бев смешна и се утепав од чешање
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 40
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 18406
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Janaxxxx on 14.01.09 23:27

Lele emi demek ke te utesev ama nisto stvarno zauski ajde ke pomine pa posle ke bidete raat!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18138
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 23:32

лелеее а ни се утепавме од бацување синоќа, незнаевме за заушки, мислевме друго е, гарант ќе отечам и ја
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 23:33

а и миленче леле ама ми е жал, и она тате си го гушкапше и бацуваше а дури денес е вакцинирана
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 14.01.09 23:36

Sto i da ti kazam nema da ja namali bolkata sto ja custvuvas.
Samo ke ti kazam bidi hrabra kako sto bese do sega .
I bidi srekna zasto imas prase da si guskas
Ve sakame backi i guski za vas
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 23:39

фала кикич, се држам, одам да се гушнам со прасето доста солзи за денес
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by BaMbYnA on 15.01.09 1:26

daj boze emi da pomine se . znam deka vo mk za zauski se macka so edna plava tecnost za da ne dojde do temperatura ( bratuced mi imase ) ama znam deka miruvase vo bolnica 7 dena daj boze da e se ok i da si dojde porano doma ... gusni ja milence i misli na ubavo nesto .. ve sakam i kazi mi kako e utre pozdravce
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18706
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот