Родители и деца

Заушки

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Заушки

Пишување by Ilince on 21.01.09 11:06

Emi samo ne se nerviraj...
Prilep vrija zauski....najmnogu srednoskolcite...
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 21.01.09 14:27

emi jas po greska te razbrav deka maz ti povrakal,so e voobicaeno zatoa sto ti se gadi vo ustata.A ti ne se sekiraj ne e toj poceten simptom za zauski vo nikoj slucaj,stom do sega ne te fatilo nema da te fati.Pozdrav
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17599
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 21.01.09 22:58

fala ivana mnogu i fala na site

многу го боли главата денес, примаше две инфузии за главоболка ама безуспешно, Т се симна дури вечерва, а сега му дале Кетонал и Лексилиум

денес е 8ми ден
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 21.01.09 22:58

Ilince напиша:Emi samo ne se nerviraj...
Prilep vrija zauski....najmnogu srednoskolcite...

и во војна болница има многу средношколци, што ќе беше ова леле епидемија ама не јавна
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 22.01.09 22:17

Ova kako da e pusten nekoj virus sakat da ne istrebat be sterilitet kaj maskite i nema da se ima pokolenie lele se plasam za idninata.
Emi bidi silna znam deka ti e tesko ovie denovi no ke pomine.Pozdravce.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 23.01.09 21:41

добар е,
сега чекаме отокот доле да спласне и го чекаме денот кога ќе си дојде

денес е 10 ден
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 23.01.09 21:43

Emi i koga ke si dojde da go sovetuvas da ne kreva teski predmeti i poveke da miruva odnosno da lezi(za da ne dojde do komlikacija so impotencija)Jas ova od iskustvo
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 23.01.09 21:47

фала маги за советот и грижата
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 23.01.09 21:48

Nema problem Emi tuka sum za se.E zaboraviv a toa da trae podolg period nekade dva meseci.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 25.01.09 0:18

му кажав маги, фала многу
едвај чекаме да дојде понеделник да видиме кога ќе го пуштат
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 25.01.09 21:59

Lele Emi znam kako ti e samo da ne te razocaram jas taka so mm ajde sega ke go pustat posle ajde pak sega i samo go odlozuvaa pustanjeto a jas sama doma plus bremena.Ama ajde kaj vas moze ke e podrugo.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 26.01.09 19:09

Emi si dojde li maz ti doma?Kazi kako e,ozdrave lipozdrav
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17599
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 26.01.09 23:53

леле маги исто се случува и кај нас, не се знае може цела недела ќе го држат аууу што мачно е
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 27.01.09 10:08

Ako Emi znam kako ti e ama podobro tamu znaat sto da mu pruzat a doma nemozes da mu obratis tolku vnimanie neka sedi do koga treba ajde ke bide nemoj da se sekiras.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Anika on 28.01.09 14:32

Еми денес кажаа на А1 дека има епидемија на заушки во Скопје. Еве што ппрочитав:
'Заушките се заразно заболување, кое се манифестира со оток на грлото и воспаление на дишните органи, а се пренесува преку дишење и допир, особено пред и во првите денови од болеста. Се пренесува со кивање, кашлање и со зборување, на оддалеченост и до 4,5 метри, а инкубацијата трае од 14 до 21 ден.'

Како сте ти и Милена, колку дена помина откако мт се зарази?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by hormonce on 28.01.09 14:37

Си дошол на Еми мажот и,дома е сега! Затоа ја нема изгледаSmile)))
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 28.01.09 14:38

Anika напиша:Еми денес кажаа на А1 дека има епидемија на заушки во Скопје. Еве што ппрочитав:
'Заушките се заразно заболување, кое се манифестира со оток на грлото и воспаление на дишните органи, а се пренесува преку дишење и допир, особено пред и во првите денови од болеста. Се пренесува со кивање, кашлање и со зборување, на оддалеченост и до 4,5 метри, а инкубацијата трае од 14 до 21 ден.'

Како сте ти и Милена, колку дена помина откако мт се зарази?

ова стварно ли е ? леле аман више од болестиве.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 28.01.09 14:50

Da doma bil Miki no Emi zosto ja nema neznam.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 29.01.09 0:38

Emi kako ste kako e Miki
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18440
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 29.01.09 17:06

Emi nesto ni ja nema sto e rabotata.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by just_girl on 29.01.09 19:20

zdravo strasno e ova so zauskive,
brat mu na decko mi imase, i tek posle 21 den decko mi otece :( Ne go boli koga golta i otokot mu e samo na ednata strana i toa samo edno krugce pa neznaeme dali se zauski...

inace kikic znam deka se sekiras ama koga jas bi imala deca poveke bi sakala da prelezat kako mali otkolku postari bidejki taka ima poveke komplikacii pogotovo za maskite :(
sepak znam podobro e da ne se razbolis voopsto.

pozz
avatar
just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 17397
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 29.01.09 21:57

Jas mnogu se raprasuvav za zauskite i doznav deka Porano decata voopsto ne bile vakcinirani od zauski i tie sto bile bile so monotipna vakcina .Dodeka sega vo poslednive godini decata se vakciniraat so politipna vakcina pa taka sansite da fatis zauski se svedeni skoro na 0.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18440
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 29.01.09 21:58

inaku pominaa 16 dena od denot koga bea vo kontakt so deckoto neznam do koga da cekam
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18440
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Dragana on 29.01.09 22:04

Mislam deka go pustile Miki na Emi zatoa ja nema sega e pokraj nego.Ke go neguva i potrbna mu e.POzdrav Emi i pobrzo ozdravuvanje:flower:
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 31
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 18708
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by magi on 30.01.09 11:35

Emi e luta zatoa ni ja nema ajde Emi pa ti si del od forumov ne zimaj nekoi raboti zdravo za gotovo.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот