Родители и деца

Заушки

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Заушки

Пишување by Emi on 13.01.09 22:24

мм има порблем со некакоја жлезда од лева страна под увото и позади него, отечено му е местото и го боли.
Утре ќе знае повеќе. ќе оди на хирургија, претпоставка е дека има некаков камен во некаква шуплина.
ќе пукнам од што сум загрижена
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by vecki on 13.01.09 22:26

lele Emi sinoka i bratmi mi se zalese istoto sto go opisa i ti go oseka
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Janaxxxx on 13.01.09 22:33

Jas mislam tuka se sozdava mnogu masno tkivo i moze toa da e mislam ne e strasno!
Ili pak moze da e vospalenie na plunknite zlezdi! Ajde se ke bide ok
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 17993
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 0:03

fala jana, mnogu mi e strav
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 14.01.09 2:23

Ili pak e zauski luge ima epidemija na zauski Vcera vraboteniot moj go nosev na lekar so istite simptomi i on isto taka mislese
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18310
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by vecki on 14.01.09 2:26

i jas sega bas citav za zauski deka ima epidemija
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Kikic on 14.01.09 2:34

da be vecki eden drugar na mm preleza pred nedela dena sega vraboteniot .Jas sum prelezala kako mala .Me faka strav za mm.Ama kako sto e gospod nikoj ne e
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18310
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by hormonce on 14.01.09 2:35

Сега комшијата ми кажа дека жена му имала заушки!
А на мм му се појавуваат жлезди позади уши или на вратот позади од расипани заби.Не се секирај,не е страшно.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 9:15

леле ако се заушки, ќе фати и Милена и јас ауууууфффффф
уште го чекам да ми се јави, отиде до болница
а заушките болат ли? него цела ноќ го болеше и немаше плунка во устата?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by vedrana on 14.01.09 9:19

Emi bolat, jas imav koga bev 18 godini, potekuva od dvete strani pozadi usite, i nemozev da jadam nisto osven nesto kasesto, supa ili sokovi, nemozes voopsto da golstas nitu da djvakas. A najdobar lek e tolceni maslinki na gaza ke gi stavis i ke gi namestis na bolnite mesta, mislam deka posle toa 2-3 godini nemoze vmaslinka da stavam vo usta od sto mi se zgadi.
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 18798
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 10:12

ведрана мм ги има сите симптоми за заушки само ова што не му лачи плунка не збунува??

сега ми се јави, докторот во војна болница исто не е 100 % сигурен, сега до инфективно ќе појде па пак ќе ми се јави.
ако се заушки барем да знаеме, ако не се да знаеме барем што е
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by vedrana on 14.01.09 10:25

Ajde ke bide sigurno se vo red, ne se sekiraj i edna golema bazka i guska za Milence
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 18798
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 14.01.09 12:21

emi definitivno mu se zauski,eve sum jas so istoto sto ti go opisa veke 9 dena.otecena mi e ednata strana boli mnogu i raste otokot.moze da premine i na drugata strana otokot ama i ne mora.jas sum luge strasna za gledanje,ogromen otok na levata strana.nisto ne opmaga tuka osven miruvanje vo toplo.Neka mu potvrdat na lekar i neka miruva
pozz
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17469
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 14.01.09 13:34

Emi
како е м. ти ? Што му рекоа дека е ? добар ли е? поздрав.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 16:17

во болница е, заушки има
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Monika on 14.01.09 16:18

аман бре Еми, а вие две како сте?
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18748
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 14.01.09 16:18

леле душиче и сега вие по дома како сте , може ли вие да прифатите од него? Ќе остане таму или?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Daki on 14.01.09 16:22

Emi srcka ne se sekiraj ke bide dobro. Samo proverete se i vie, bidejki se zarazni zauskite.
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 17990
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 14.01.09 16:24

А нели има вакцини за заушки?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Emi on 14.01.09 16:36

леле а ние денес ја вакциниравме милена
ке шполудам луќе

а како да се провериме?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 14.01.09 16:40

прашај кај што ја носиш на вакцина . Кажи им ја ситуацијата и ќе ти кажат сигурно .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 14.01.09 17:11

sneze vakcinite za zauski dejstvuvale 14-15 godini a posle-nisto
ako e malata vakcinirana ne bi trebalo da prefati,a ti ako nemas prelezano mozes da prefatis.E sega ako imas dobar imunitet moze i da te zaobikolat zauskite,se e do organizmot.Jas mislam deka nemas potreba od panika,eve jas gi prelezav.9dena ama se istrpuva.pozz
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17469
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 14.01.09 17:14

simptomite prvicni se odma pozadi i pod useto ima mal otok tvrd i boli,a posle toj otok sekoj den raste i se siri
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17469
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by sneze on 14.01.09 17:15

а има ли период на инкубација за појавување на сиптомите . , или веднаш истиот ден од заразениот и ти да се заразиш.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18299
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by ivana_in love on 14.01.09 17:29

inkubacijata e 18 dena taka sto 2 nedeli e vo tebe a ne cuvstvuvas a potoa se pojavuvaat otoci.Visrusni se zauskive i ima mn slucai na zarazeni,vardete se
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17469
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заушки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот