Родители и деца

Проблематична кожа кај млади

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by eliii on 15.09.09 16:33

imam pegi vo liceto koristev sekakvi raboti ama isto e se.dali znajte nesto za protiv pegi

eliii
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 27
Локација : bitola
Поени : 16950
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by lilijana on 15.09.09 19:35

Za prekrivanje na pegite pobaraj od avon ima edna podloga na solysan ..i odlicno gi prekriva pegite..inaku probaj so kora od limon..malku da gi zatrivas pred legnuvanje..velat taka isceznuvale postepeno.I jas imam na jagodicite..no..malku..pa gi prekrivam so pydra 3 vo 1 (sell) na avon.Pozz

lilijana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : оптимист
Поени : 17650
Registration date : 2009-07-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by kalinche70 on 28.09.09 8:58

На ќерками Деркоме гелот најмногу и помогна и кремата од деркоме со тоа го исчисти лицето

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17314
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by eliii on 28.09.09 15:19

derkome gelot e za pegi

eliii
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 27
Локација : bitola
Поени : 16950
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by kalinche70 on 28.09.09 16:06

Pa neznam dali e za pegi,moze ima i za pegi ama ovoj e za akni Dercome clear i kremata isto od dr.Wolff so ovoshna kiselina.Znachi ne e ova od pamet tuku od iskustvo Smile

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17314
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by rainbow on 28.09.09 16:15

elii имам слушнато дека лимонот помага во избелување на пегите и кожата само не ти препорачувам да ставаш сок од лимон дирекно на лицето туку пробај некоја крема на база на лимонска киселина а пред да излегуваш на сонце користи крем со заштитен фактор за да не ти потемнуваат пегите
avatar
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 30
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 17675
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by kalinche70 on 28.09.09 17:19

Pa moze da pomogne limonska kiselina zatoa shto i kremite so ovoshna kiselina na toj princip se.E sega Elii nemora da go miesh so dercome ako ti e chisto liceto(so iskluchok na pegite)ama kremata e prva liga

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17314
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by eliii on 28.09.09 17:43

liceto mie cisto smo so imam pegi vo nosot i me nervira

eliii
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 27
Локација : bitola
Поени : 16950
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа кај млади

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот