Родители и деца

Прејадување

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Прејадување

Пишување by Chocolate on 16.11.08 17:31

leleee abe dajte mi sovet stalno si prejaduvam zosto ne mozam da odoleam na blagoto vi se slucilo li na vas da nemozete da se kontrolirate ednostavno samo si melete se nesto vo usta Very Happy
avatar
Chocolate
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 20
Age : 29
Локација : makedonija
Расположение : kako vremeto taka i jas
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by verce on 16.11.08 17:38

Eh i mene mi e slabos hranata ama jas sakala ili ne moram da si jadam.Ke si jadam i ubavo ke si se najadam ama nikako da se zdebelam.Ako si nemas problem so kilazata slobodno se grickaj si Smile
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19360
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Chocolate on 16.11.08 17:42

evaa bravo za tebe ne deka imam nekoj seriozen problem so kilazata ama strav mi e od jadenje da si napravam problem ne e na arno tolku neli Very Happy:D strvno gze sto vikaat starite Smile
avatar
Chocolate
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 20
Age : 29
Локација : makedonija
Расположение : kako vremeto taka i jas
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Stefanija S. on 17.11.08 12:12

Chocolate znaes jas sto si vikam: da ima dieta so blago, ke bidam najslabata!
Vnimavaj ti si 19 godini, sega ti sozreva teloto i se formira, pardon, dooformuva, proveruvaj pocesto krvna slika zaradi sekerot.
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 17788
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Natalija on 17.11.08 12:23

Јас имам слабост само за торти и чоколади, а за друго не ми текнува. Може цел ден да заборавам да јадам или да јадам од што морам. Воопшто немам апетит, ама ако ми се појави некоја торта со многу филови веднаш ја смачкувам.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 18292
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Emi on 17.11.08 12:30

јас имам проблем сосема спортивен
не ми се јаде ништо, се е со сила
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Stefanija S. on 17.11.08 12:40

Zosto taka Emi?
Kamo jas taka da recev deka so sila jadam...sekogas sum nedojadena, nenajadena..nekogas navecer stanuvam da gricnam nesto oti ne mozam da zaspijam...sreka moja sto ne sum debela, ne sum ni slaba, nemoj da pomilsite ke se skrsam:-)))))))) ama sum si ok, na visina so tezina ok
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 17788
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by bica on 17.11.08 12:43

уф јас си имам нормален апетит....понекогаѓш си јадам обилно а понекогаш не....според висината добра ми е тежината не сум дебела ама не сум ни слаба...мислам таман сум си.........
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18282
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by georgina on 17.11.08 14:39

Uff, cokoladi obozavam, a i torti ama od onie so cokoladen krem gi obozavam. Cokoladi -Milka vo site formi i crnoto cokolado od Nestle.
Imam apetit sto i se poznava po mene, ama ne se prejaduvam. Ne sum meraklija po gricki i lazalki od bilo kakov oblik, ama pusto blago mojata najgolema slabost.
avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 18020
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by SonjuS* on 17.11.08 16:26

Eh i jas kako Emi...uf kolku sakam da jadam cokoladi..ama mene ne ni mi teknuva na toa...
duri i oslabev iako ne sakam...ko isusena ke se napravam...ama toa e..ne znam sto da napravam...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18556
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by radost on 17.11.08 16:31

Леле блазе си ви на сите што не сте по грицки и по благо. Јас сакам грицки а без благо не можам, така сум навикната зашто дома татко ми не признава ручек без благо после ручек. Сега за сега имам нормална тежина а најдобар начин на контрола ми е да не купувам и да немам дома грицки и благо. Друго нема, ако почнам да јадам нема доста.
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 17842
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Mama Ane on 20.11.08 11:48

Јас сум во сотојба цел ден солено да не каснам, само благо да се бутам. Секоја ноќ кога станувам да му дадам на Борјан чајче или сокче, обавезно по пола чоколада јадам или со лажица еурокрем сркам Smile, безразлика што ми се спие. Исто имам една гадна навика кога јадам солено морам да мешам смоки, грицки, чипсови со павлаки намази и сл. Секогаш имам 3-5 кг вишок, кои на моменти многу ми сметаат :(
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by georgina on 20.11.08 18:10

Кој сака да се поправи, нека повели кај мене на прехрана едно месец дена, гарантирано поправам. Ама мора да јаде се што ќе му зготвам. хахаха
avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 18020
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by vecki on 20.11.08 18:32

jas se prijavuvam prva samo nemoj spanak da mi davas
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19960
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by georgina on 25.11.08 12:54

Aa, od spanak ne se poprava. Samo mevce i blagicko.
avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 18020
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by verce on 25.11.08 13:47

georgina напиша:Кој сака да се поправи, нека повели кај мене на прехрана едно месец дена, гарантирано поправам. Ама мора да јаде се што ќе му зготвам. хахаха
lele jas za kaj tebe sum bila ama ne veruvam nisto od rezultat,se si gricvkam i jadam a nekede ke se skrsam.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19360
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by sonja28 on 25.11.08 14:26

Јас појадувам,ручувам и вечерам а во меѓувреме грицкам што и да е

sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 37
Локација : MKD
Поени : 17991
Registration date : 2008-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by bica on 26.11.08 11:50

јас си јадам се.....а шо си грицкам....тоа е друг муабет......срека што не се поправам.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18282
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by taci on 17.12.08 15:24

Леле луге блазе со ви, а јас кутрата што да кажам, храната ми е најголема слабост, и секогаш во неа си наогам утеха, кога сум нервозна(а тоа е често), и ако сакам да ослабнам морам некоја строга диета да држам за да си ги симнам вишокот килограми. А откако се породив со Филип никако не успевам во тоа.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by naivnna on 17.12.08 15:33

i jas si imam problem.Mi se cini deka se mi se fakja.pola mesec sum na dieta pa posle jadam normalno i se taka vo krug
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 17579
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Irena Trajkovska on 17.12.08 15:46

naivnna напиша:i jas si imam problem.Mi se cini deka se mi se fakja.pola mesec sum na dieta pa posle jadam normalno i se taka vo krug
Добредојде во клубот на зависници од храна hihi
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 39
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 18256
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by hormonce on 17.12.08 19:21

Добро ве најдов hihi
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18083
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by sunset on 18.12.08 8:15

I jas

Cel zivot trpi,trpi,drzi dieti i pak ne sum zadovolna so toa sto go imam.Koga bev trudna e vikam sega ke jadam sto mi e kejf,ama neee,vo 7 mesec doktorot vika mnogu si popravena,dieta malku,leb ne blago ne,ovosje,zelencuk,zitarki...
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 17846
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Mama Ane on 18.12.08 8:19

Мераклија невиден за храна сум и секој понеделник почнувам диета, која попладне е веќе прекината , па пак до следниот понеделник се силам Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by kokice on 18.12.08 14:37

Јас имав проблем со прејадување кога студирав и кога спремав испити. Пред сесија се поправав по 5-6 кила и после гладував и следната сесија исто. Сега немам проблем со прејадување освен кога сум многу нервозна. Но сепак после породување ми останаа вишок 10 кила кои треба да ги симнам.
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17508
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Прејадување

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот