Родители и деца

Осаменост

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Осаменост

Пишување by Mami4ka on 31.05.09 18:48

Momentalno sum osamena...plus sama... :(
mi nedostigaat najmilite...site po nekakva rabota trcaat,a jas doma si sedam....

pregnancy week by week
avatar
Mami4ka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 301
Age : 31
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 17510
Registration date : 2009-05-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Inana on 02.06.09 20:53

lele lugje, znaci nie zenite sme fenomeni, sto se prezivuvame.. aj sto fizicki ama ova psihava.. zenski pamet Smile se nadevam deka se ke pomine i ke bide dobro, vo osnova se zavisi kako gledame na rabotite, ili e belo ili e crno, nas izbor...
avatar
Inana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 26
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17406
Registration date : 2009-04-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Ves on 27.07.09 0:16

Јас порано бев личност што ни еден час не можеше сама , или некој кај мене или јас некаде , гости, излегувања, прошетки, се и секој ме интересираше , да запознаам, да помогнам .Сега сум многу пребирлива кога станува збор за интензивно дружење ,поминување време со другарки, роднини .Мислам дека годините и обврските си придонесуват за тоа .кога имам време и желба за дружење било да се собереме кај мене или кај други , било да излеземе некаде сакам да ми помине убаво и опуштено, Не сакам да го трошам моето скапоцено време со верна другарка од типот ---Е , како само она да родила дете , како само она да има дете -не му дава ова, она -
Од такви , подобро ми е сама односно со неколку малку другарки со кои ми е супер, па кога се зафатени и да сум осамена ок е .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19277
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Ana.b on 27.07.09 0:31

Не се чуствувам осмена во права смисла на зборот,но ми фали малку повеќе време за дружење со пријателите,некако после работа-бидејки си доаѓам накај 10 навечер сум уморна и ретко можам да најдам сила и да се видам со луѓето кои ме исполнуваат
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 17758
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Дали се чувствувате осамени?

Пишување by kiki-riki on 23.10.09 17:55

барав ама не најдов ваква тема на форумов, ако веќе постои нека ја преместат
дали и покрај бракот и децата се чувствувате осамено?
ММ по цел ден е на работа, јас после работа сум постојано сама со децата, а и маалото во кое живеам има само баби со кои не ми се комуницира баш многу, па затоа си киснам на форумов
како вие се справувате со ваков проблем/ ако воопшто го имате
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 16910
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Zvezdicka on 23.10.09 18:00

Pa i go nemam bas, iako lugeto koi mi se dragi me pravat srekna, ne mi se bas potrebni za da ne bidam osamena. So mm si imame nas raspored i gledame i dvajcata da odvoime nekolku casa na den za nas - pa makar toa bilo i od polnok do 3 nautro.
Mislam deka covek treba da bide sam na sebe dovolen vo odredeni situacii, no sepak da ne gi zapostavi i prijatelstvata i taka da vospostavi ravnoteza vo svojot zivot. Ne se samo mazot i decata (i potesnoto semejstvo) edinstvenite luge so koi mozeme/treba da bideme bliski.
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19651
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by mama on 23.10.09 18:10

Премногу сум осамена....
Сопругот работи во странство а јас сум овде сама со Леон.Ме теши помислата дека уште малку ке си дојде па ке бидеме заедно.Вака се гледаме еднаш во месецот на само еден ден...Преку глава ми е да си легнувам сама и да станувам сама.Ми недостига премногу....
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19275
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Mama Ane on 03.11.09 10:14

mama напиша:Премногу сум осамена....
Сопругот работи во странство а јас сум овде сама ...Преку глава ми е да си легнувам сама и да станувам сама.Ми недостига премногу....
Да не се повторувам, како поминува времето некако потешко се соочувам..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by delfin76 on 03.11.09 10:32

Mama Ane напиша:
mama напиша:Премногу сум осамена....
Сопругот работи во странство а јас сум овде сама ...Преку глава ми е да си легнувам сама и да станувам сама.Ми недостига премногу....
Да не се повторувам, како поминува времето некако потешко се соочувам..

tesko e ama morate da se izdrzite
znaete kako vikaat celta gi opravduva sredstvata
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18895
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Nebo on 03.11.09 12:03

Jas na momenti se cuvstvuvam osamena, i mojov soprug e nadvor od Mkd. Vo pogled na drustvo, od damana se prostiv so milion luge koi si se gledaa i sakaa samo sebe si, podobro da se druzam so nekolku kvalitetno, otkolku samo dzabe da trosam vreme
avatar
Nebo
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 170
Age : 37
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 16930
Registration date : 2009-08-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by zora on 04.12.09 18:32

i jas se cuvstvuvam mnogu mnogu osameno i prazno , i mojot soprug e nadvor od mkd a i bebevo ne e so mene postojano sum osamena a i tazna ponekogas osekam i depresija pa pocnav da posetuvam i psihijatar koj sekoj slucaj mi pomaga...

zora
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 16254
Registration date : 2009-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Осаменост

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот