Родители и деца

Зимски распуст

Go down

Зимски распуст

Пишување by sonja colakova on 29.12.08 20:42

Утре е последен училишен ден за ова полугодие. До 20 јануари нашите ученичиња се на распуст. Што планирате да им организирате на вашите деца. Јас се распрашав за група за скијање на Маврово ама некако 6000 денари за 7 дена ми е многу скапо, имате ли некоја идеја како да им го организираме распустот?
sonja colakova
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18968
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by nafi on 29.12.08 21:38

Ние најчесто распустот го поминуваме со шетање на Водно, одење по гости-кај баба, дедо, па потоа кумовите, пријателите. По малку секој ден читаме лектира(после празниците) и играме надвор на снегот(ако има) или кај другарчињата
nafi
nafi
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 180
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 18557
Registration date : 2008-12-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Kikic on 29.12.08 23:59

Za praznicite si sakam da sme si doma a posle toa ideme vo Berovo na zimovanje.Pa kaj drugata baba nekolku dena i pomina raspustot
Kikic
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19400
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by avanturistka on 30.12.08 0:42

se sekavam na zimskiot raspust stalno idevme na planina so drugarcinja od klas.ubaini

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19505
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by nafi on 08.01.09 21:28

е што убаво се погоди снегот за распустот...........
nafi
nafi
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 180
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 18557
Registration date : 2008-12-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Mama Ane on 09.01.09 8:26

Марија обично за зимски распуст е кај бабите, освен за викенд кога сме сите дома. Таму има повеќето другарчиња со кои ужива на снегов деновиве. Инаку некаде надвор тешко дека ќе отидеме оваа зима
Mama Ane
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 21001
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by georgina on 10.01.09 17:25

Кристина деновиве се санка надвор со другарката. Се обидувам да ја терам и да учиме, ама некако тешко и оди. Ми е страв да не ги заборави буквите
georgina
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 19115
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by sonja colakova on 15.01.09 16:26

Поминавме еден викенд во маврово, малку кај баба, сега дома, вежбаме математика читаме приказни, и само уште неколку дена...
sonja colakova
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18968
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by vecki on 16.01.09 0:39

nie ovoj raspust si ostanavme doma trebase da odime vo krusevo ama nisto si ostanavme doma
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by kokiche on 14.12.09 8:59

Dali imate informacija kade moze da gi pustime decata za zimskiot raspust.Na Pelister ovaa godina ne rabotelo odmaralisteto a dete od 9godini ne e za samo za Bugarija.Dali nekoj znae kade ima organizirano ama ne samo da sedi i da se dosaduva (kako sto bilo vo Krusevo ako imas skii skijaj ako nemas.....)tuku so skola za skijanje.Pozdrav
kokiche
kokiche
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 19
Age : 47
Локација : Prilep
Поени : 16678
Registration date : 2009-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Mama Ane on 14.12.09 9:06

Леле и јас се мислам што ќе правам со големава за распустот, ќе пукне дома од досада.. Маврово како е? Се мислам барем викенд да ги однесам..
Mama Ane
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 21001
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Tifani on 14.12.09 9:32

Filip dosega nikade ne e bil bez nas,ne znae ni da skija i nekako mi e strav da go pustam,a sakam da otide do nekade,izgleda pak so nas
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by kokiche on 14.12.09 9:44

Nie kako deca odevme vo Bunec i jas imam ubavi spomeni i sakam i decata da gi pustam neka se osamostojuvaat.
kokiche
kokiche
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 19
Age : 47
Локација : Prilep
Поени : 16678
Registration date : 2009-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Sandra_Anja on 14.12.09 10:33

Jas se misalm dali da jao stavime Anja vo Berovo. Ke odime site zaedno, ama svekrva mi i svekor mi ke bidat tamu podolgo, pa ne znam dali i nea da ja ostavime. Ne bila do sega odvoena od nas i se dvoumam da ne e mala. A, najmnogu zaradi virusive bi sakala da ostane.
Sandra_Anja
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 20187
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Anika on 14.12.09 10:42

Sandra ne se misli, ostavi go deteto na sneg i na cist vozduh, zarem ima nesto poubavo. Tuka samo magli i virusi, ne e mala, treba da pocnes vise da ja naviknuvas da sedi so baba i dedo. Super ke i bide.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18988
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Mama Vase on 14.12.09 11:30

jas odvaj cekam starcive da odat vo penzija pa da mozam decava da gi ostavam na raspust.mene me cuvale baba i dedo i toa mi se najubavite denovi pominati so niv.bilo leto ili zima.
pogotovo ako se ima kade da se otide,kako sto pisa anika sk.e grozno zimno vreme,togas ne se mislam.
taka da sandra ne se misli.
Mama Vase
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 19269
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Sandra_Anja on 14.12.09 11:33

Alal da vi e. Sakam i jas da sum takva, da ne mu ja mislam mnogu:)
Sandra_Anja
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 20187
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Mama Vase on 14.12.09 11:38

abe i nie gi mislime,eve vikendov treba da gi ostavam dvete i od sega pametot mi e kako,sto.sekogas ke gi mislime.samo sto prviot pat e najtesko,za nas.oni uzivaat.
Mama Vase
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 19269
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by jasmina,mina on 14.12.09 11:57

Sandra_Anja напиша:Jas se misalm dali da jao stavime Anja vo Berovo. Ke odime site zaedno, ama svekrva mi i svekor mi ke bidat tamu podolgo, pa ne znam dali i nea da ja ostavime. Ne bila do sega odvoena od nas i se dvoumam da ne e mala. A, najmnogu zaradi virusive bi sakala da ostane.
Сандра остави го детето да си ужива штом старите се нафаќаат,од овде седење нема корист!Во моментов неколку деца познавам што заминаа кај баба и дедо на село,на планина!најубава работа ќе направиш!јас моиве немам кај да ги пратам на ден или викенд а камо ли на подолго!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20439
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Janicka on 14.12.09 15:07

kokiche напиша:Nie kako deca odevme vo Bunec i jas imam ubavi spomeni i sakam i decata da gi pustam neka se osamostojuvaat.

I nie odevme sekoja godina vo Bunec i preubavo si pominuvavme. Steta sto ne raboti.

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 18618
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Tifani on 18.12.09 14:03

Jas poveke go cekam zimskoit raspust nego Filip,koga toj ne e na skolo i jas sum poodmorena
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зимски распуст

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот