Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Новогодишни песнички

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12908
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Новогодишни песнички   17.12.08 20:52

lelel luge pomagajte. sum gi zaboravila novogodisnite pesnicki. marko vika pej mamo, a jas samo elko ,elko ,prvata strofa i tolku. ajde pomognete mi da naucam drugi ,da peeme so moeto sonce pred elkata.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14026
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   17.12.08 21:21

Дедо Мраз, дедо Мраз
дојди ти кај нас,
донеси подароци,
за сите мали дечиња Smile

Јас оваа ја пеам во ритам на џингл бел Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14026
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   17.12.08 21:24

Елката моја високо стои,
среде соба среде цел свееет,
на неа пораки во илјада боиии,
се леат насекаде SmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 577
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: љубопитно
Поени: 11993
Registration date: 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   21.12.08 21:34

Ѕвони ѕвон, ѕвони ѕвон
ечи весел глас,
еве го доаѓа Дедо мраз кај нас/2
Весел дедо мраз
иде во овој час
носи вреќа играчки
за секого од нас .Хеј
Се оее како џигл бел.
Вратете се на почетокот Go down
Denicija
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 117
Age: 33
Локација: Strumica
Поени: 11504
Registration date: 2008-12-17

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   22.12.08 3:15

Јас се сеќавам на „Елко Елко“

Среде соба високо
елката ни стои
и ја красат играчки
во илјада бои

реф. Елко, елко
порасни уште две-три педи
за да може Дедо Мраз
дарови да рееееедииии

Тука е играчката
вчера што ја сонив
многу, многу бомбони
мноогу лампиони

реф. Елко, елко..

се надевам дека ти помогнав да се сетиш, позз
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 168
Age: 47
Локација: Germanija
Расположение: odlicno
Поени: 11806
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   22.12.08 3:31

sonjamfk напиша:
flati mnogu stvarno me potseti , fala mnogu i na drugute. sega imame pesnicki za peenje pokraj elkata. inaku ja nauci jinll beell.


eve uste edna pesna novogodisna


svetilki sareni se palat i gasat ,
nokta e bela snegot pokriva se ,
snegulki snezat nosat godina nova
ajde deli gi podarocite.

Baknez za mama,
baknez za tato,
lule za dedo ,
za baba cvet

zvezdite se moji,
a sanka za bato
i ljubov za celiot svet

ref:
elkata moja visoko stoji,
srede soba ,srede cel svet,
na nea poraki vo iljada boji
i ljubov za celiot svet
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13409
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   22.12.08 15:44

Denicija напиша:
Јас се сеќавам на „Елко Елко“

Среде соба високо
елката ни стои
и ја красат играчки
во илјада бои

реф. Елко, елко
порасни уште две-три педи
за да може Дедо Мраз
дарови да рееееедииии

Тука е играчката
вчера што ја сонив
многу, многу бомбони
мноогу лампиони

реф. Елко, елко..

Uste edna stofa:

Tuka e i Snezana
milno ni se smee
i ni vika decinja
sekoj neka pee.

Ref.Elko.elko...
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13212
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   18.12.09 0:40

Kolku e dobar ovoj Dedo Mraz
elka ni donese sega toj za nas
svekicki sareni bleskaat vo sjaj
poubava elka nema vo ovoj kraj

Oro, oro veselo poleka se vrti,
vo kolo si igrame eve bas ovaka
Oro, oro veselo poleka se vrti
vo kolo si igrame eve bas ovaka
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12400
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни песнички   18.12.09 0:56

ova mi e omilena pesnicka
Вратете се на почетокот Go down
 

Новогодишни песнички

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -