Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Уредување на кујната

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13222
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 5:54

MamaMaja, stvarno mnogu ubava kujna. I na MM mnogu mu se dopagja. A, od kade ja naracavte, kolku cini i sl.? Se spremame poleka za noviot stan:)
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12463
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 8:21

Еве ја и мојата кујна, ма да јас сум антиталент за готвење


Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 665
Age: 33
Локација: doma
Расположение: добро е
Поени: 12238
Registration date: 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 8:51

бела кујната ти е ептен убава,од каде ја нарачавте?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12463
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 8:54

Od Forma
Вратете се на почетокот Go down
taci
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 589
Age: 36
Локација: во близнина на Скопје
Расположение: Супеееееееееееер:))
Поени: 11645
Registration date: 2008-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 8:58

А колку ве чинеше, Бела? Навистина е прекрасна.
Вратете се на почетокот Go down
sonjce77
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 107
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: super
Поени: 12652
Registration date: 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 10:22

oooo Bela bas imas so sto da se pofalis. Super ti e kujnata. Mnogu e ubava. Od kade ti e sadoperot? Mnogu mi se dopadna.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12463
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 11:22

Па кујната без електричните апарати и без садоперот беше околу 3000 евра, ама тоа е заради тоа што има фиоки и отклопни механизми со кочници, па долниот дел е повисок од другите кујни , има меџик корнер, ролетна итн....затоа е таква цената на нашата мала кујничка.

А садоперот го нарачувавме од BLANCO(имаат претставмиштво кај олимписки базен) , е такво нешто препорачувам на сите, направен е од силгранит, не се гребе, не останува мрнотија, ниту пак капки вода по него, има дозер за детергент за миење чинии(т,е сјај), даска(стаклена) за сецкање и друго помало делче од садоперот со решетка за миење овошје и зеленчук.
Чешмата е направена од истиот материјал, и еден дел е извлекува од неа и чешмата се претвара во туш.
Фантастична работа
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11784
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 11:58

Сандра напиша:
MamaMaja, stvarno mnogu ubava kujna. I na MM mnogu mu se dopagja. A, od kade ja naracavte, kolku cini i sl.? Se spremame poleka za noviot stan:)

Фала многу на сите, мене исто сите кујни многу ми се допаѓаат.

Нашава ја нарачавме во Политехна, и чинеше некаде околу 100.000
денари без попуст, ние ја плативме околу 90.000 пошто газдата им е син
на наши пријатели. Во цената влегува и садоперата.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12125
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 20:13

Eve ja i mojata kujna , vece ja imav staveno vo temata "ureduvanje na kujnata" .
Epten si ja sakam , mislam 100 godini penkav za nova kujna i uste ne mozam da i se iznaraduvam.

http://i472.photobucket.com/albums/rr81/svetlana977/100_0028.jpg
http://i472.photobucket.com/albums/rr81/svetlana977/100_0007.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12125
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 20:15

Bela epten ti e modernisticka kujnata , kako od katalog e .
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12463
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 23:23

Svetlana kujnata ti e super, ne sum ni pomisluvala deka crvena kujna moze tolku ubavo da izgleda.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1432
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: se gura nekako
Поени: 12079
Registration date: 2009-01-31

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 23:25

kazi mi bella kako e za odrzuvanje
sepak e crna
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12494
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 23:40

kazete nekoja stranica kade sto ima golem izbor na kunji
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14867
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   18.02.09 0:01

eve ovde pogledaj

http://www.sezadomot.com.mk/galerija_kujni+01.htm
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12410
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   18.02.09 0:17

оди на страните на марлес или свеа(побарај на гоогле) има многу убави кујни
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12463
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   18.02.09 1:14

Pipolino напиша:
kazi mi bella kako e za odrzuvanje
sepak e crna
Па нормална е за одржување, нема хоризонтални црни површини на неа, така да е иста како другите кујни.
Јас сум ахроматски тип и несакав да чујам за друга боја освен црната , и реков дека ќе чистам секој ден ако треба, ама не излезе така супер за одржување е.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12568
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   18.02.09 1:34

http://www.servimg.com/image_preview.php?i=8&u=12832442
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=7&u=12832442

eve vi od mojata kujna sliki
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Extreme Pozitive
Extreme Pozitive


Female
Број на мислења: 1823
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: блесаво!
Поени: 12213
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   25.02.09 18:06

Може ли некој да ми помогне што да ставам во фрижидерот за да се одмириса,го исклучив,го исчистив и уште ми мириса.Чудно ми е што досега не ми се случило тоа,има воздушно ладење,а и не можам да откријам од што се умирисал.Се извадив,исфрлив дури и здрава храна,ама ете...Некаде прочитав низ темиве,ама не можам да најдам.Фала ви!
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12424
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   25.02.09 21:46

Ќе земеш со оцет малку растворен со вода , на крпа и ќе го пребришеш фрижидерот и го оставаш да се исуши ако после ти мириса на оцет само со влажна крпа после и средена работа . Кај мене така успева.
Инаку нормално е понекогаш да се умириса зошто од храната тоа пластиката на фрижидерот поприма и се умирисува.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12717
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   25.02.09 21:53

Да ова со оцетот и јас го практикувам
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 134
Age: 28
Локација: domaaaa
Расположение: :-)
Поени: 11947
Registration date: 2008-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   26.02.09 23:40

i soda bikarbona,znam majkami redi stalno vo friziddder rastvorena vo voda vo malo cavce,gi sobirala mirisite.probajte
Вратете се на почетокот Go down
Tanja***
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 37
Age: 34
Локација: st.
Поени: 10995
Registration date: 2009-04-02

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   02.04.09 2:20

Pozdrav do site,na site vi se super kujnite;i ke ve zamolam posto imate golemo iskustvo a i vkus,da mi pomognete da odberam i jas priblizno do vasite.Znaci ke ureduvame nova kujna vo nov dom,mi treba da mi preporacate koj materjal i boja se kvalitetni i izgledni,znaci:iverka,laminat,medijapan,potoa:lakirani,matirani ili prskani.i za kraj koi aparati za vgraduvanje se najkvalitetni ili priblizno :gorenje,beko,euroluks,faber,nardi,wherpool,samsung....Please help,znam deka ste site dobri vo ova i znam deka ke mi pomognete,pozz,cmokkkk
Вратете се на почетокот Go down
Tanja***
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 37
Age: 34
Локација: st.
Поени: 10995
Registration date: 2009-04-02

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   02.04.09 2:23

Eve sum povtorno jas,dosadna sum no sto da pravam,ako prasam koj bilo majstor ke mi ja preporaca taa sto ke ja kazam jas,i ke rece nema problem,se pravi tvojava kujna super ke izgleda,no jas sakam vie da mi kazete a sakam najmnogu,crvena sjajna,no neznam kolku e dobro i za kvalitet i za odrzuvanje,a i izgledot,da ne mi zatvara crvenoto ili ke treba da se orientiram i vo drugiot prostor na crveno,moze i nemora sto vikate ????????????????
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12269
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   02.04.09 2:35

ako sakas crveno sjajno ti preporacuvam crven laminat. majka mi go ima vo kombinacija so sivo. mnogu e ubavo. sivoto e isto lamionat ama kako sositni linii horizontalni. jas obozavam sino pa mojata ja naptaviv temno sino so sivo,
Вратете се на почетокот Go down
Tanja***
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 37
Age: 34
Локација: st.
Поени: 10995
Registration date: 2009-04-02

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   02.04.09 3:16

Fala ti mnogu za brziot odgovor,i jas mislam deka laminatot lakiran e dosta kvaliteten i za izdrzlivost no i za odrzuvanje, vo kombinacija kako sto vikas so sivo e i mojata zamisla no dali ke mozis da mi ispratis sliki da ja vidam, please, gledam deka si vo blazena sostojba,pa ti posakuvam se najdobro za tebe i tvoeto bebe:)SmileSmile strk cmok :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
 

Уредување на кујната

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -