Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Уредување на кујната

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12215
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   16.10.08 8:10

Matematikata na hartija i onaa na kraj koga ke zavrsite se ne izleguva ista , nas ni izleze skoro duplo od planiranoto.Se zavisi kakov materijal ke koristite , plocki dali ke se menjaat ili ne, majstori za plocki,vodovodzii,aparati za vo kujna i XXXX trosoci sto ne ste si gi zasmetale ke vi izlezat.Barem takov bese nasiot slucaj.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12630
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   16.10.08 8:24

mojata kujna e bordo so krem i e vo sklop na trpezarijata i dnevnata znaci cel prostor mi e pusten.ima i sank a site elementi vo samata kujna mi se vgradeni ,sporet so ramna ploca,frizider so dlaboko na fioki i edinstveno sto nemam e masina za sadovi mienje ama zdravje sega ne planiram.inaku povrsinata na samata kujna kaj sto rabotam od grafitna ploca i super se pokaza i moze se direktno i tuka da se sece a da ne ostava recki.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12215
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   22.10.08 8:16

Eve nekoja slika od mojata kujna.
http://i472.photobucket.com/albums/rr81/svetlana977/100_0028.jpg
http://i472.photobucket.com/albums/rr81/svetlana977/100_0007.jpg
Вратете се на почетокот Go down
radost
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 326
Age: 34
Локација: Makedonija
Расположение: odlicno
Поени: 12062
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   22.10.08 11:21

Мојата е тесна ама бесна. Имаме мала кујна ама елементите ни се сиви со бело, белата доминира и изгледа поголема. А плус и одбравме сјајна обработка и ептен ми се свиѓа. А што е најбитно наместо шприцан медијапан ја правевме со сјајни фолии (нова обработка некоја и има ограничен број на бои ние кога правевме имаше само три) ама затоа нити се познава нешто на нив а за чистење се сон.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13159
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   16.11.08 0:51

МОра да ја доправам кујната, ми фали елемент во еден ќош и работна маса која што ќе ја користам и за јадење. Ја имам смислено и нацртано со димензии ама и нема дојдено ред за правење. Секој ден ја мислам ама не ме фатил инает за да ги викам мајсторите и да се договориме
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12264
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   22.11.08 0:17

mojata kujna e mala ama funkcionalna krem so kafeno e bojata.
Вратете се на почетокот Go down
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 200
Age: 31
Локација: Prilep
Расположение: ekstra
Поени: 12300
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   22.11.08 0:34

mojata e creca boja so svetla kremova i ne e mn golema ,sredna,elementite se razigrani i od laminat e,za odrzuvajne e super.
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 433
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: taka-taka
Поени: 11799
Registration date: 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   20.12.08 9:44

nasata e bela mnogu me nervira zosto se se zabelezuva i teska e za cistenje
Вратете се на почетокот Go down
sreknja
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 36
Age: 34
Локација: skopje
Расположение: Taka-taka
Поени: 11628
Registration date: 2008-12-09

ПишувањеПредмет: Кујна   25.12.08 21:54

Jas ke se pocastam so kujna poslem nova godina.Sakam dabide bela mnogu ubava i funkcionalna,imam dosta prostor za kujana i eden sank od gips karton.Malku me buni toa sto ke imam prozorec na srede rabotna masa i neznamkako bas da go vklopam.Pratete nekoja slika ili adresa kade ima kujni interesni da posetam.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12264
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   25.12.08 22:08

napisi na gogle kitchen i ke ti izlezat mnogu kujni
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12264
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   25.12.08 22:10

i eve ti edna so prozor
Вратете се на почетокот Go down
sonjce77
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 107
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: super
Поени: 12742
Registration date: 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   26.12.08 10:54

eve ja mojata kujna, ne e bela ama ima prozor


Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 385
Age: 36
Локација: Цврсто на земја
Расположение: Супер
Поени: 12476
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   26.12.08 11:01

Многу убава кујна да ти е мерак да готвиш
Вратете се на почетокот Go down
sonjce77
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 107
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: super
Поени: 12742
Registration date: 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   26.12.08 11:21

ovaa mnogu mi se dopaga, sakam vakva
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12514
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   12.01.09 3:22

Сакам да ги сменам вратичките сите на деловите од кујната. ДАли знае некој што тоа го прави и колку би ме чинело?
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1212
Age: 37
Локација: doma
Расположение: Одлично
Поени: 12899
Registration date: 2008-08-01

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   12.01.09 3:37

Evo sneze pak da go pofalam mm osven redovnata rabota se zanimava i so izrabotka na mebel,a za kujni e doktor so bi rekol toj hihi hihi zavisi od kakov materijal sakas da gi napravis medijapanot e poskap i doaga nekade okolu 50 evra od metro zavisi dali se sarani ili ne a ivericata 25-30 evra zavisno so so ke bide lepena kan traka ili abs,zboruvam za kaj nas vo bt gore dolu tie se cenite,mislam deka kolku tolku ti pomognav da si napravis edna smetka,pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12525
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   13.01.09 1:30

sneze напиша:
Сакам да ги сменам вратичките сите на деловите од кујната. ДАли знае некој што тоа го прави и колку би ме чинело?
Zavisi od materijalot.Laminat so Abs vo momentov kaj nas e najskapo.Potoa e medijapanot isto skapicok ama zavisi kakva boja sakas pastelna i visok sjaj e najskapo polu sjajna e malku poeftina .Isto skapa varijanta e i iverica od novite dezeni koi se mnogu skapi i ABS za istite.Jas ti preporacuvam medijaapan vo polu sjajna boja .Od iskustvo ti kazuvam .Bidejki jas imam kremas rapav medijapan i ic ne se cisti.I jas sega ke go prefarbam t.e mm ke mi go prefarba vo polu sjajna a za bojata ke vidam
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12514
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   13.01.09 2:59

Мојата кујна е кремава со кафени делови од страните на вратичките , а ми текна да не ги менувам туку да ги офарбам . Треба со боја за дрво или ? Дрво со преслека мазна имаат вратичките некако ми се старински . Која боја препорачувате , бели ми се плочките?
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 371
Age: 40
Локација: Negotino
Поени: 12240
Registration date: 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   15.01.09 8:28

А како тоа ќе ги префарбате вратничките?
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12525
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   15.01.09 9:00

Taka ke gi izvadime ke gi istrugame i ke gi prefarbame
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12535
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   15.01.09 9:06

jas bitno se odeliv od svekrva mi ama nemam kujan, gi imame site aparati za vo kujna a nemame elementi, ne stigna uste malku za toa ke poceka nekojmesec, ubavo da vi kazam kaj komsiite dole na rucek sme sekoj den ne mu ja mislam, ama ne e resenie ke bide, nacrtana mi e se i majstor bese samo da prisobereme da se napravi do leto
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12514
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 3:59

Сега ја користам кујната на моите ама кога ќе си имам свој дом здравје ќе си направам кујна по мера и нешто како на sonjce77.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14126
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 4:06

Јас сите кујни до сега што ги гледав се ми се некако модерни, со бои кои се со минлив рок. Повеќе мерак ми прави некоја класична кујна, се разбира пред се функционална. Порачавме да ни направат. За 1 недела ќе биде готова ќе ја сликам, ќе ја видите и се надевам ќе ми се допадне Smile
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11874
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 4:19

Eve ja mojata kujna, nema mnogu mesto da se slika cela, pa na delovi:

Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12500
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   17.02.09 4:28

ако сакате да си поминете евтино со кујна одете во Форма Идеале за 200-300 евра ке имате готова кујна е сега се е тоа ствар на вкус
Вратете се на почетокот Go down
 

Уредување на кујната

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -