Родители и деца

Мајки - студенти

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Ivana-Lila on 21.05.09 16:44

И јас си се пронајдов тукаSmile Апсолвентка сум и имам уште 6 испити. Мислев дека ќе успеам од јануари до јуни да средам се, си планирав да давам по еден испит месечно но некако работите ми се искомплицираа. Во јануари ми беше свадбата и искрено не посветив воопшто време на учење. Февруари си положив еден, но од март се ми тргна наопаку. Татко ми почина, а јас бремена. Се уште неможам да си дојдам при себе. Некако ми се собра на куп. Многу промени во животот за многу мал временски период. Сеуште неможам да фатам нормален тек. Смртта на татко ми навистина ме погоди, посебно зошто ни најмалку не очекував такво нешто. Можеби да беше болен на некој начин ќе бев подготвена. Но вака изненадно навистина не извади од колкосек. Сега имам еден испит на 28 мај, сеуште немам пипнато книга но ќе се обидам да дадам се од себе. Извинете малку се заборавив со пишување, тешко ми беше па вака можеби ќе ми олесни. Се надевам дека се ќе ми се среди и дека ќе успеам да најдам сили да продолжам понатаму. Поздрав
avatar
Ivana-Lila
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 111
Age : 33
Локација : skopje
Расположение : super:))))
Поени : 18245
Registration date : 2008-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Eni on 24.05.09 15:50

Биди силна Ивана , тешки моменти си доживеала ама не се откажувај, дури и да не положиш гледај си се ти и новиот живот што расте во тебе - вие сега сте најбитни а за испити има време ( иако од лично искуство кажано полесно е да седнеш да учиш додека си бремена одколку после)
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Cvetce on 26.05.09 15:12

Подршка за сите мајки-студентки,јас исто кога останав бремена бев на средина од факултет усте 20 испити од прилика па еве сега сум дипломиран соообраќаен инженер само напред не се откажувајте!

Cvetce
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 36
Локација : Strumica
Поени : 17214
Registration date : 2009-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by jeca on 26.05.09 15:30

Nemojte da gubite nades se se moze ako se ima zelba.Jas diplomirav vo mart i toa so dve deca (6 i 2 godini) poloziv 15 ispiti i ja spremiv diplomskata, no se si bara zrtva (nema setanje na nadvor iako vremeto e samo za setanje)
avatar
jeca
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 94
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : koga kako
Поени : 17338
Registration date : 2009-05-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by BiljanaM on 24.06.09 21:49

site ispiti si gi poloziv....uraaaa...mi ostana uste diplomskata ako ja ima....
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18308
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by ZeleniCka on 24.06.09 22:09

Cestitam Biljana Smile Toa e za pofalba Smile
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19105
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by avanturistka on 25.06.09 16:04

eve i ja da se pofalam ,mi ostana samo eden ispit za vo septemvri(i toj ke go polozev ali prof.ne ni bese tuka,inaku mi e spremen)inaku site si gi poloziv i sega sum raat.
e sega vtora godina nezz.kako ke mi bide so malo dete........

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19025
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Sandra_Anja on 25.06.09 16:13

Avanturistka, a sto studiras? Jas mislam deka ke uspees. So upornost mozes da postignes:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19707
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by avanturistka on 25.06.09 16:16

Сандра напиша:Avanturistka, a sto studiras? Jas mislam deka ke uspees. So upornost mozes da postignes:)
na filoloski sum,angliski jazik.sega za sega bitno mi e sto sum vondredno i sto ke mi se najdat za cuvanje na bebceto,(ali ako mi se pogodi mirno kako mila,ako ne tesko mene Smile)

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19025
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by rich_bitch1 on 25.06.09 17:31

jas ke ja pofalam sestra mi.taa e isto na filoloski na germanski jazik i ima uste dva ispita pa da iscisti prva godina.i ona e so detence Smile
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20168
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by BiljanaM on 28.06.09 1:59

ZeleniCka напиша:Cestitam Biljana Smile Toa e za pofalba Smile

Merci beaucoup, znam deka e za pofalba , se iznamaciv ama se ipalati..... da ziveeme
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18308
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by mamicka211 on 28.06.09 17:00

jas mozam da se pofalam slobodno,samata sebesi,haha:) iscistiv uste fevruari cekav dosega za diplomskata da mi ja zakazi i ovaa nedela kaj i da e ke ja branam,samo treba den da mi kaze prof.inaku gotovo ovaa nedela zdravje boze i toa ke bide

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19055
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Eni on 07.07.09 22:56

Поздравче до сите студентки , ви заврши ли јунска сесија? Мене утре ми е последниот од јунскава па после малце одмор од испити, иначе сега гледам дека се е во добра организација, со мајка ми се уходавме добро па и јас задоволна а и сите околу мене, останаа уште 3 за септември па дипломска сега веќе го гледам крајот.
Не се откажувајте и само позитивно се ќе биде , има време за се
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Biljana on 09.08.09 20:59

na mene mi bese mnogu tesko da bidam majka-student a mislev deka ke mi bide polesno bidejki ne go doev deteto tuku bese na vestacko mleko probav bev odev nekolku pati dadov nekoj ispit i pocnav so onesvestuvanja so problemi plus nemase koja da ja cuva se slucuvase maz mi na rabota jas na ispit i kade ke odam. pocnaa kazni, gubenje godina i site rokovi me pregazija edvaj se izvlekov zatoa ne preporacuvam bebe doma i majka student treba malku da porasne bebeto pa togas da se dovrsuva studiranjeto
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18023
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by maci on 14.08.09 21:47

da zosto da ne koga se saka se se moze
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 31
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 18231
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by kalinche70 on 27.09.09 11:08

Се запишав на факултет кога ќерката ми беше 3 години,редовно одев,полагав,завршив и сега седам домче...дали се може-се може,а дека е тешко и напорно (особено јас бев и без помош од стари)тешко е ,ама убаво е чувството кога ја земаш дипломата...затоа за сите мајки-студенти САМО НАПРЕД!

kalinche70
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 534
Age : 48
Локација : sk
Поени : 17039
Registration date : 2009-09-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Anica82 on 27.09.09 11:14

Jas se` ushte ne sum majka...a vece sum apsolvent na fax (t.e. imam samo uste nekolku ispiti) ...i sega si vikam, koga ke ostanam bremena ke sedam doma i ke ucam za da go otkacam faxot pred da se porodam. Pa ke vidam dali ke mi izleze se` po planot:) Ako ne...ke si bidam majka - student i ke si go zavrsam. Kako i da e...ne se otkazuvam!!!
avatar
Anica82
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 36
Локација : Kumanovo
Расположение : конфјузед
Поени : 16805
Registration date : 2009-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by adi on 06.10.09 0:10

Ova e mojata bolna tema-fax.
Imam uste eden ispit i diplomskata i neznam koga ke gi polozam????????? Si go razvlekov faxot sega za 1 mesec ke se porodam,si go nosam kako planiana na grb i mislam deka nikogas nema da diplomiram.
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17036
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Ves on 06.10.09 14:19

Јас чекам да потпорасне пиленцево ( да ми кажува што му дале да јаде кога го чува друг hihi ) palacinki па после турбо и работа и студии за да се почувствувам комплетна .Се се може ,секако кога се сака но дефинитивно со многу помош и поддршка .
Едно големо браво за мојата братучеда што навреме се справи со сите испити , истовремено организирајќи се дома и одгледувајќи прекрасна ќеркичка како самохрана мајка!

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19277
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by kaci on 11.10.09 13:35

jas sum vas nov clen,sum student ama na postdiplomski studii na policiska akademija,prviot semestar go islusav i poloziv tri ispiti mi ostana uste eden,imam detence-klara ,ima 2 i 5 meseci ,cesto se razboluva odi vo gradinka,ama za ucenje se snaogam,znaci koga se ima volja se se moze.

kaci
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 34
Локација : skopje
Поени : 16488
Registration date : 2009-10-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by sminkerica on 22.10.09 23:11

Lele kolku mnogu studentki majki A jas samo se obvinuvav sto ne go zafrsiv fakultetot pred da se porodam Sega imam uste 9 ispiti i mnogu mi e tesko da sednam i da ucam zosto odam i na rabota. Ama ne se otkazuvam eve sega povtorno zapisav godina za da mozam da polagam
Tuku kaj go najdov ovoj Forum pa nonstop sum zakacena namesto da ucam
avatar
sminkerica
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 32
Age : 38
Локација : Demir Kapija
Расположение : super
Поени : 16445
Registration date : 2009-10-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by kemadono on 03.11.09 1:51

а еве на пример ме интересира како прифатија вашите родители? мене ми е страв ако излезам бремена дека страшно ке се разочараат од мене... со дечко ми ја направивме бељата и сега сум во исчекување уште 1 недела и ке знам дали сум бремена. а моментално сум 2 година на факс и што е најлошо нема вонредно кај нас на факултет и плус сум од друг град. не можам ни да замислам што се ке се случи...
avatar
kemadono
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 28
Локација : strumica
Поени : 16422
Registration date : 2009-10-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by M A M I on 03.11.09 13:34

jas ostanav bremena na krajot na pred poslednata god od faks,mi bese mn strav i stram kako da im kazam na moite roditeli,,a i kako ponatamu ke odam na faks so stomakot do usta,,,koga im kazav na moite roditeli,izreagiraa najnormalno,bidejki so deckoto(sega mazot)bevme zaedno 7 god,taka da nemase nikakov problem,i se se zavrsi vo najdobar red.jas go doslusav fakultetot,dodusa malce mi bese naporno,so bebuso,diplomirav na vreme i se se zavrsi kako treba,,malku se ponamaciv ama se se zaborava.....taka da ako se saka se se mozi...ke go zavrsis i fakultetot,i bebuso ke rasti pararelno,,i
avatar
M A M I
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 376
Age : 39
Локација : doma
Поени : 16533
Registration date : 2009-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Len4e on 16.11.09 12:15

Jovana's mom напиша:Уф, ја знам Славјанка Поповска и имам мн. лошо искуство со неа како пациент! Уште еднаш нема да ми текне да одам кај неа!
А за студент-мајка, золва ми ја има родено ќерката како студент и многу се има жртвувано за да заврши! Сите и помагале, и ја чувале малата, па таа сега има грижа на совест оти девојчето е мн. разгалено и не ја слуша ништо! За второ вели дека нема шанси да дозволи друг да и го воспитува, па макар нека е и мајка и!
e bas i jas bev vo takva situacija,ostanav bremena 3 god dodeka bevna ekonomskiot vo sk pa polagav redovno i bremene i od koga se porordiv,se iznamaciv veruvajte a maloto go cuvase majka mi pa sega na 2 g ne tepa site po red mora da bide po negovo

Len4e
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 6
Age : 32
Локација : kavadarci
Поени : 17002
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Janicka on 04.12.09 22:51

Jas imav uste 5 ispiti koga se porodiv so kerka mi. Tesko mi bese bidejki bea najteskite ispiti ama pomina i toa, koga naplni 2 godinki jas veke bev diplomirana. Ako se saka se moze da se postigne samo so dobra organizacija, a i ako se ima poddrska od domasnite. Malata koga prestana da cica, zaspivase so mazot mi dodeka jas ucev.

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 18138
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот