Родители и деца

Мајки - студенти

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Мајки - студенти

Пишување by Eni on 11.12.08 22:57

Еве една тема која мене лично ме засега, студент сум - за слушање имам до јануар па после уште 7 испити до дипломирање, па иако Дариа е мала ( само 40 дена) редовна сум на факултет ама и покрај целата организација дома немам време а ни волја да седнам да цртам( заборавив да кажам дека студирам архитектура) па ако има и други во слична ситуација пишете како сте се огранизирале за да стигнете и дома и на факултет и никој да не се осети запоставен?
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by мама on 12.12.08 12:45

Ени, јас не студирам, но посетувам вечерно сколо... покрај тоа што работам и 100% како технички специалист.... лесно, не е ! но е прашање на организациата.... сепак Дариа ти е само 40 дена, мене мојата ми е 4 години.... сепак разбира многу рабти и објаснувам, дека мама мора итн.... учам преку ручек тука на работа,во воѕот до работа и ретко дома...само пред испити... имам 100% поддршка од мажот ми...да така се е малце полесно

мама
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 37
Локација : само дома
Поени : 18025
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by tanjaaa on 12.12.08 13:37

i jas se pridruzuvam vo klubot jas bremena sum 8 mesec termin mi e na 29 januar a apsolvent sum na visokata medicinska skola vo skopje sega seuste nemam p[roblem okolu toa no se plasam sto otkako ke se porodam a imam uste cel semaestar pred mene
a nema koj da mi pomogne so bebeto i mnogu sum isplasena
eni aj belki ke pomine se vo najdobar red pa ke diplomirame
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Eni on 12.12.08 23:42

Абе за дипломирање сигурно, само кога, и како да се стигне побрзо до тоа? Мене некако најлесно ми доаѓа откако ќе ја легнам Дариа да спие ( а спие од 12 до 6 ) тогаш да седнам и да сработам нешто за факс. ама така си кратам од сон па наредниот ден сум за никаде.
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by macush88 on 12.12.08 23:48

еве и јас да се пишам во мајки студенти. лани се запишав прва година на биотехнички факултет, ама сега некако потешко ми оди. пишав инаку квадрат оти не мжам редовно да одам. Лина ми е 6 месеци и три недели. оваа година пауза а од другата некако во градинка или жена ќе се зема за да можам редовно на факултет да продолжам да одам. инаку не ми е опција да се запишам вондредно бидејќи примам семејна пензија додека сум редовен студент, па затоа и пишав квадрат. инаку мило ми е што не сум сама и што гледам дека и други мајќи па и идни мајќи се трудат да завршат факултет. само блазе си ви при крај сте јас туку што почнав со учење. ама ќе биди некако. размислувајте за дадилки или градинка, за да имате малку слободно време за учење. поззз
avatar
macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 18543
Registration date : 2008-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by jana_aerodrom on 12.12.08 23:57

kerka mi e 11 meseci skoro zapisav vtora sega bev na seminar (inaku sum na visokata vo bt)edvaj so nea spiev vo hotel tie tri dena maltretiranje nevideno i sega trebase da polagam kolokviumi ama nema sansi da fatam kniga prekyu den mnogu malku spie a navecer koga ke legne i jas sum mnogu umorna pa si legnuvam kako ke bide za februarska sesija neznam ama mi e zal za ratata sto ja plativ ako ne otidam zdravje
avatar
jana_aerodrom
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 109
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : sekogas pozitivna
Поени : 18063
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Damjana on 13.12.08 0:05

Eni напиша:Еве една тема која мене лично ме засега, студент сум - за слушање имам до јануар па после уште 7 испити до дипломирање, па иако Дариа е мала ( само 40 дена) редовна сум на факултет ама и покрај целата организација дома немам време а ни волја да седнам да цртам( заборавив да кажам дека студирам архитектура) па ако има и други во слична ситуација пишете како сте се огранизирале за да стигнете и дома и на факултет и никој да не се осети запоставен?
Eni kako uspevas da si redovna? Ne dois?
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18819
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Eni on 13.12.08 0:33

Дојам ,ама жива среќа што мајка ми живее позади факултет па Дариа ме чека таму, во случај да се расплаче па трчам таму, баш денес имавме таков случај, јас на вежби , башка презентација на еден проект кога мене ми ѕвони моб. и кај и така ме фаќа трема кога имаме презентации пред проф. уште и тел. ѕвони =ужассс мене ми се плетка јазикот, среќа проф. знае каква ми е целата ситуација па ми вика оди наранете се па ќе се вратиш, и така ..
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by marina_m on 13.12.08 19:33

dobro e sto ima spodrska od profesorite jas ovaa godina sum apsolovent ima uste nekolku ispiti ama nikako da sednam da ucam a znma deka sega mi e sansata fevruarska sesija bidejki vo juni nema da mozam bidejki treba da se porodam vo maj.samo edno ke vi kazam dodeka ste redovni i dodek aodite na fakl odte polagajte gi kolokviumite oti potoa tesko e
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18659
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by tanjaaa on 15.12.08 0:10

bravo z aprofesorite a mene na edna prof. i kazuvam deka sum brmena deka moram da doagam so bus a veke sum golemka 8 mesec i deka nema da mozam da doagam sekoj den i ona mi vika trebase da mislis koga si go pravela taka da odluci si so e povazno i odberi si
i so e najtragicno doktorka e na ginekologija vo drzavna doktorka akuserka
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by vecki on 15.12.08 0:12

pa taa e skros luda kako moze da kaze takvo nesto
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by tanjaaa on 15.12.08 0:14

LUDA E MAL ZBOR
a mora da ja znaete kao ste se poragale vo drzavna dr- popovska
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Jovana's mom on 17.12.08 15:55

Уф, ја знам Славјанка Поповска и имам мн. лошо искуство со неа како пациент! Уште еднаш нема да ми текне да одам кај неа!
А за студент-мајка, золва ми ја има родено ќерката како студент и многу се има жртвувано за да заврши! Сите и помагале, и ја чувале малата, па таа сега има грижа на совест оти девојчето е мн. разгалено и не ја слуша ништо! За второ вели дека нема шанси да дозволи друг да и го воспитува, па макар нека е и мајка и!
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18900
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Kinky on 17.12.08 16:10

Mene me operirase Slavjanka pred nekolku godini, nemav loso iskustvo so nea, bas naprotiv... Ama znae da bide malku... cudnikava:).
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19714
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by tanjaaa on 17.12.08 23:27

neznam ali so mene bese taka pri sto mnogu bev iznenadena zaso toa mi go kaza zena cija sto profesija e tokmu ginekolog ocekuvav poveke razbiranje ali veke odluciv so i da bide so fak najbitno mi e bebto pa toa moze i da priceka
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Maci*** on 24.12.08 17:18

Eve me i mene i jas sum student ama za sreka apsolvent imam uste tri ispiti do diplomiranje a sum veke vo 24 nedela od bremenosta sega doagaat praznici pa ne se uci a vremeto si vrvi ne znam kako ke se snajdam da bidam majka i da ucam navistina me faka panika no sepak se soglasuvam deka bebeto mi e povazno a faxot moze da poceka pa i uste malku e taka se tesam
avatar
Maci***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 56
Age : 33
Локација : Bitola
Расположение : sega odlicnoo
Поени : 17950
Registration date : 2008-12-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Eni on 24.12.08 21:45

Еј супер си ти Maci , уште 3 испити не се ништо , се ќе биде ама полека ,гледај си се сега ти , одмарај си и не се нервирај а за учење ќе се најде време :napred devojko
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by macush88 on 26.12.08 23:23

Maci sogragjankje blaze si ti! ushte tri ispiti. Mene fakultetot mi izgleda kako da e cela vechnost. eee edvaj chekam da sitgnam do kaj so si ti sega. ama se razbira Kjerka mi mi e najvazna i e na vrvot od listata na prioriteti, kako i kaj sekoj. ajde ne se sekiraj trachunaj kako vekje da si diplomirala! pozzz
avatar
macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 18543
Registration date : 2008-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by tanjaaa on 26.12.08 23:53

da da i jas mislam fakultetot moze i da poceka pa mladi sme dosta i ima vreme za se a baska decata ni se najvazni
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Misticia on 27.12.08 0:01

Eni напиша:Еве една тема која мене лично ме засега, студент сум - за слушање имам до јануар па после уште 7 испити до дипломирање, па иако Дариа е мала ( само 40 дена) редовна сум на факултет ама и покрај целата организација дома немам време а ни волја да седнам да цртам( заборавив да кажам дека студирам архитектура) па ако има и други во слична ситуација пишете како сте се огранизирале за да стигнете и дома и на факултет и никој да не се осети запоставен?

еве ме мене
студирам патен сообраќај во битола
сега се вратив со години немав пари за тоа
а сега сум мајка - за разлика од тебе вонреден ама цртањето не ми бега
се трудам ќерка ми да не ја запоставам и мм да му обратам малку внимание
другите ќе мора да ми се лутат кој ме сака ќе ме разбере Smile

од сабајле таа спие јас учам после со неа после спие нешто ќе средам по дома или учам после на работа после со вас сум
утре исто
така се организирам

правев колачи ги изгорев и заклучив дека некои работи не се за некој што сака да биде и мајка и инжинер и на работа и што уште не па од сега готвам само ручек благо нека си купат
бедно се организирам
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Eni on 27.12.08 19:49

Јас да ви кажам иако ближи јануарска сесија решив целосно да се посветам на семејството барем овие празнични денови, па денес од рано рано на пазарење па се размесив пити и колачи да ми бидат спремни, а сега спремам вечера за кумовите и да ви кажам баш уживам!!! da ziveeme
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18086
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by mamicka211 on 05.01.09 14:52

и јас сум одамна во клубот на мајки -студенти,почекав малку да порасне Георгина да не цица и да кажува за мочкање,па од лани се вратив на факс.и сега за сега сум супер,искрено помош немам од никој,со мм двајцата студираме,тој е скопје ,јас сум битола ,одам и на факс.редовно и ја носам во градинка и успевам да учам,ја научив од мала со цртани и имам снимано некаде околу 30 цедиња и и пуштам цртани а јас учам,се надевам оваа година ке завршам што побргу,оти ми недостига семејството да им посветам повеке внимание

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19055
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by sneze on 05.01.09 15:00

Можам само да Ви кажам алал да Ви е . Браво за таков потег, само напред.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18909
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Anjuska08 on 05.01.09 15:11

Bidejki veke potporasna pocnav da rabotam na magistersiot trud...tesko e, treba da citam, da istrazuvam, a sakam i poveke da bidam so nea, a plus i ke pocnam na rabota, no ke pomine...
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 18250
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Berta on 05.01.09 15:43

tanjaaa напиша:bravo z aprofesorite a mene na edna prof. i kazuvam deka sum brmena deka moram da doagam so bus a veke sum golemka 8 mesec i deka nema da mozam da doagam sekoj den i ona mi vika trebase da mislis koga si go pravela taka da odluci si so e povazno i odberi si
i so e najtragicno doktorka e na ginekologija vo drzavna doktorka akuserka

ova e dobra informacija sto ja davas,sega dragi nasi forumdziki gledajte do kade stigna rabotata.EDEN DOKTOR KAKO SE ODNESUVA KAKO PROFESOR,a koga ke im vlezete vo ordinacija sigurno od ligavenje ne znaat sto da pravat.sramota
zaklucok:da i se odzeme titulata sto ja poseduva silent
tanjaaa gledaj si go zivotot i bebceto,se ke si dojde na mesto.....a so fakultetot da si prodolzis,neka i e na cest na profesorkata za komentarot..
avatar
Berta
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 168
Age : 51
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 18301
Registration date : 2008-10-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мајки - студенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот