Родители и деца

Максилофацијална хирургија

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by sneze on 31.03.09 9:00

Таци само така и сега во нови походи. Како сте сега , Цицате ли , ? Се се заборава одпосле, а детенцето па ич нема да се сеќава. Уживај те си сега.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Simona's mom on 31.03.09 20:40

Многу ми е мило што се е во ред taci,кога треба да одите на контрола?Бакнежи за малото пуфче..
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18048
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by taci on 31.03.09 23:23

Денес бевме на контрола и докторот ни рече дека е добро и можеме да продолжиме со цицање, раната скроз му заздраве на местото каде што беа конците се излупи и сега се познава мало белегче. Инаку до денес го хранев со лажичка, т.е со лажичка му давав млеко, сокче и вода тоа ни беше малку проблем, и многу се нервивраше кога ке требаше да пие млеко или сокче, инаку јас се измолзував за цело време и од тоа млеко му давав, ама од денес продолжуваме со цицање. На контрола треба да се јавиме после три месеци.
Инаку Ангелче е добар сега, повторно се врати во форма и сега е повторно весел, а особено денес дека почна пак да си цица.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by fibimk on 01.04.09 12:19

Super taci...bas mi e milo sto sve si e OK!Samo napred...a i luznata ke iscezne so tek na vreme!Bitno Angelce e Ok!Toa e vazno! flower
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18289
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by jasmina,mina on 01.04.09 17:28

taci напиша:Денес бевме на контрола и докторот ни рече дека е добро и можеме да продолжиме со цицање, раната скроз му заздраве на местото каде што беа конците се излупи и сега се познава мало белегче. Инаку до денес го хранев со лажичка, т.е со лажичка му давав млеко, сокче и вода тоа ни беше малку проблем, и многу се нервивраше кога ке требаше да пие млеко или сокче, инаку јас се измолзував за цело време и од тоа млеко му давав, ама од денес продолжуваме со цицање. На контрола треба да се јавиме после три месеци.
Инаку Ангелче е добар сега, повторно се врати во форма и сега е повторно весел, а особено денес дека почна пак да си цица.
bravo Taci!prekrasna majka si !zrtva,sekoja cest sto ne si go odbila i uporno si se izmolzuvala.

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19344
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by taci on 01.04.09 17:42

Навистина фала ви на убавите зборови! Прекрасни сте сите! Инаку да продолжив да го дојам не го одбив никако, жал ми е малецок е Филип го доев до 2 години, и ептен ми беше жал да го одбијам Ангелче, барем до 1 годинка да цица, искуството со Филип ми покажа дека навистина мајчиното млеко е незаменливо затоа бев мноооооогу упорна со Ангелче колку и да ми беше тешко сепак издржавме и јас и тој.
Поздрав ве сакаме мнооооооооогу! flower
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by mama X on 01.04.09 18:03

Поздрав до малиот јунак Ангелче. Браво за херојски издржаните денови. Мило ми е што се се завршило добро, а за лузната сигурно за некој период и ќе ја нема, а најбитно е што бебето воопшто нема да се сеќава на оваа траума, иако жално е што толку малецок морал да се справува со тоа.
Бакнежи и гушкање за малиот Ангелче од Даниел и мамаХ.
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 17385
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Damjana on 01.04.09 19:43

Sonce malecko. Bravo za Angelce i za mama.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18204
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Ana Ashovska on 22.05.09 17:17

Anika напиша:Што поточно е тоа?
Mi treba estetska hirurgija za noktite na nozete,dali bi mozel nekoj da mi pomogne da najdam broj od nekoja klinika koja bi mozela da mi pomogne .

Ana Ashovska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 30
Локација : Tetovo
Поени : 16571
Registration date : 2009-05-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Ilince on 01.08.09 22:59

Eve da ne otvaram nova tema ke si pisam ovde....eve nekolku dena go cuvstvuvam jazikot kako otrpnat ama aj ne pridavam nekoe znacenje mislam izgoren mi e negde....celata strana na liceto ,levata mi e kako otrpnata...ama aj si velam umorna sum....koga snosti zabelezuvam deka ne mozam da zamizam silno so levoto oko...se mi bese jasno....pareza na facijalniot nerv...ne znam dali ste slusnale....Facijalis...ili narodski kazano iskrivena ustata...Smile...e sega mene voopsto ne mi e iskrivena no imam nekoe zateganje na okoto,obrazot,kraevite od usnite...bev na lekar mi kaza deka e toa...:(...utre ke odam najverojatno da mi stavaat blokadi...inekcii vo liceto...cekam vasi iskustva...i iskreno mn mi e strav...vikaat se javuva od promaja ,od klima ured,vozenje so otvoren prozorec...a ne sum bila nikade ...nemame klima,ne sedev na promaja ne znam kaj me najde ...:(
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18633
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Mama Vase on 01.08.09 23:43

da odis odma utre nemoj da cekas.

pred 9 god. mm go fati na liceto od pretpostavuvame ledno-toplo,nagli promeni.zaglavivme na mavrovo 9h.edna nova godina i vlezi -izlezi od kola cel den.naredniot den nemozam da ti opisam koklku loso izgledase.
ama nie deca,pojma nemame sto mu e,po tel se konsultiravme so eden lekar i tuka zgresivme.lekarot rece topli oblogi i dr. raboti a kapak na se so cel pamet skijavme.
posle bese lele majko.cela zima nemozese da se sredi,primase blokadi vo kozle,terapija na lice,masazi i vezbi.
pa odese na akupunktura i sto ne proba.
i den denes koga ke se nasmee se primetva malku.ednata strana ne e ista so drugata.
drugi luge nemozat da go primetat,ama najcesto zabelezuvaat na slika.
znaci greskata bese sto ne se reagirase odma tuku posle 10 dena.
lekariite vikaa da se pocnalo so terapija odma,se ke se sredelo do kraj.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18174
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Ilince on 01.08.09 23:47

Fala ti Mama Vase i jas od pusto strav abe ne mozev da dosedam doma...abe ajde mi vika mazot mi kaj moze da te fati tebe na 25 god...i od sto? samo pravis od glusec-slon...a jas si mislam vo sebe e kolku mu e ubavo na lugevo koga ne gi znaat rabotite...
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18633
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Mama Vase on 02.08.09 0:02

taka e najlesno,nisto neznam.
inaku i bebinja gi faka isto taka.ne mora da si star ili vozrasen.
bebence na drugarka,na poroduvanje a mnogu tezok porogaj,dobi facijalis paraliza.
toa e vsusnost povreda na nerv na liceto.moze da bide od mnogu raboti a ne samo od promaja.zatoa i nemozes grimasi da pravis,nervot e osteten.kako botoks da ti stavile.
ajde pisi kako ke pomines,dobro stom vednas si bila.
ako treba nesto prasvaj,eve i mm vika ke ti pomogne so sovet,jas imam podzaboraveno.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18174
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Ilince on 02.08.09 0:07

Lele fala ti mnogu srce si...aj ke pisam utre ...mnogu bolat blokadite od niv najmnogu me faka strav...ama izgleda samo toa ke moram nisto drugo preku usta ne mozam da pijam deka ja dojam Ivona...fala ti najmnogu...pijam samo B-complex...vo konsultacija so majka mi Smile taa e fizijatar
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18633
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Mama Vase on 02.08.09 0:18

stom e fizijatar taa ke te masira.ke ti gi kazat vezbite na lekar.pozz
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18174
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Ilince on 04.08.09 22:57

Bolkadive mnogu me bolat ...koga mi se sobra se ..veke grrrrrrrrrr ......aman pa nikakvo apce ne mozam da se napijam
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18633
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Максилофацијална хирургија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот