Родители и деца

Хербалајф!

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 23.02.09 15:14

Кој сакаше контакт за Хербалајф нека ми се јави на ПП да ви дадам број Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 23.02.09 15:52

Napomena : Kapsulite ne se za topenje na masnotiite tuku se od rastitelni vlakna koj pomagaat za pravilna rabota na metabolizmot! Herbalife e super!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 23.02.09 16:00

epa 50 evra cini ama so nego zamenuvas 2 obroka znaci skoro 1 mesec nema da davas pari za drugo jadenje! Mnogu ti se cini od ednas da go dades parite a koga ke vidis za jadenje davas mnogu mnogu poveke od koe samo se debelis Smile
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 23.02.09 16:15

Janaxxxx напиша:epa 50 evra cini ama so nego zamenuvas 2 obroka znaci skoro 1 mesec nema da davas pari za drugo jadenje! Mnogu ti se cini od ednas da go dades parite a koga ke vidis za jadenje davas mnogu mnogu poveke od koe samo se debelis Smile

Bas taka Smile kaj nas nekako zalihite mnogu slabo se trosea .. hahha .. i toa samo radi mene ,zamisli :shame:
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 23.02.09 16:17

taci напиша:Синојка бевме на гости кај еден другар на мм, и се изненадив кога го видов колку ослабнал за еден месец и он и неговата девојка го пијат од хербалајф шејкот и плус пијат едни капсули не знам сега точно како им беше името само знам дека беше нешто како Fiber, исто така од хербалајф. Веке еден месец како го пијат шејкот и капсулите (инаку тоа се капсули за топење на маснотиите), и неверојатно колку голем резултат имаат. Навистина многу се изненадив и сега се спремам и јас да го купам, зошто може да го пијат доилки, само да помине роденденот на Филип, здравје и обавезно го купувам.
Сигурно ли е ова дека можат да го пијат доилки а?
Ако е сигурно и јас сакаааааааам
Многу сум дебела луѓеееее, незнам што да се прави 😢
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 23.02.09 16:19

И друго сакав да прашам!
Вкусен е шејкот или не баш?
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 23.02.09 16:21

bella ,jas rekov i pogore deka na mojot pisuva deka ne e za doilki i bremeni ... ,a za vkusen, vkusen e mnogu ,zavisi sto vkus sakas ima poveke ...
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 23.02.09 16:28

Taa sto mi e mne sponzorka ima malo bebe i e doilka i bas ona vikase deka mozat doilki slobodno da go pijat ama ne bremeni! e sea drugo neznam
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by jasmina,mina on 23.02.09 16:29

bella* напиша:
taci напиша:Синојка бевме на гости кај еден другар на мм, и се изненадив кога го видов колку ослабнал за еден месец и он и неговата девојка го пијат од хербалајф шејкот и плус пијат едни капсули не знам сега точно како им беше името само знам дека беше нешто како Fiber, исто така од хербалајф. Веке еден месец како го пијат шејкот и капсулите (инаку тоа се капсули за топење на маснотиите), и неверојатно колку голем резултат имаат. Навистина многу се изненадив и сега се спремам и јас да го купам, зошто може да го пијат доилки, само да помине роденденот на Филип, здравје и обавезно го купувам.
Сигурно ли е ова дека можат да го пијат доилки а?
Ако е сигурно и јас сакаааааааам
Многу сум дебела луѓеееее, незнам што да се прави 😢
ostaj i jas se popraviv mnogu.pas denes na rabota mi donesoa katalog od herbalive.bella kolku kila si?

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19479
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 23.02.09 16:34

abe taka e za parite samo da se resi covek ama samo sejkot se pie ili ja ko so znam i tie nekoj apcinja za slabeenje plus a toa se zaedno okolu 4500
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17616
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 23.02.09 18:32

jasmina,mina напиша:
bella* напиша:
Сигурно ли е ова дека можат да го пијат доилки а?
Ако е сигурно и јас сакаааааааам
Многу сум дебела луѓеееее, незнам што да се прави 😢
ostaj i jas se popraviv mnogu.pas denes na rabota mi donesoa katalog od herbalive.bella kolku kila si?
77 кила сум, а висока 174 ne znam
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 23.02.09 19:55

Lele toa ne e ic mnogu sto ti e tebe uzivaj ajde! Lele hihi me nasmea
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 23.02.09 20:37

Точно така Јана и мене ми рекоа дека можат доилки да го пијат. На мм другарот братучетка му е зачленета има мало бебе и она го пиела и го доела бебето истовремено многу мнооооооогу е ослабната дури и не се забележува дека родила дете, а и бебето одлично си напредува и покрај тоа што она го пие шејкот. А овие двајцава дечково и девојката ги пијат и шејкот и капсулите, девојката имала претходно многу проблеми со метаболизмот вика сега никакви проблеми немала. Тоа било нешто неверојатно.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by delfinka on 23.02.09 20:43

jas vi kazav na pocetok
imav pieno mnogu dietetski proizvodi i edinstveno od herbalajf imav nenormalno dobri rezultati
luge sto me vidoa po 10dena se cudea
a za parite skapo e ama mora da se zrtvuva
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18301
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 23.02.09 20:50

готовооо, ме убедивте
А од каде можам да си го купам?прочитав дека претставништвото им било кај стара железница, а можам ли јас директно од таму да си го купам, или може од некој дистрибутер(ако не се лажам Јанаxxxx e).
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 23.02.09 20:51

Еве овие другариве наши си пресметале колку дневно трошат на јадење, грицки, сокчиња и сл. и испаднало дека за ова еднаш месечно даваш пари ама затоа па ефект има и тоа голем. А и многу било здраво. Здравје само да помине на Филип роденденот го купувам ич не му се мислам и шејкот и капсулите ОБАВЕЗНО.
А кога ке се сетам колку диети сум држела, па чаеви па што ти не, и на крај само крвта ослабната, разултат нула.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 23.02.09 21:05

a dali dava cuvstvo na sitost? da ne bidat djabe frleni pari
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17616
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 23.02.09 21:48

Да дава чувство на ситост, овој дечково работи физичка работа и вика дека воопшто не чувствува глад, абе ептен ефикасно јас многу се изненадив. Многу безброј диети сум држела и кога ке се сетам на последиците паника ме фака, ама Хербалајф било ептен ДОБРО!!!!!!!! Никако нема да бидат џабе фрлени парите биди сигурна јас се уверив во тоа што го видов. Е сега уште да применам на себе! Smile
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 23.02.09 21:52

А јас ќе се потрудам неделава да го купам, и ќе ве известувам за евентуалните успеси или неуспеси
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 23.02.09 21:57

Јас многу се здебелив откако останав бремена уште со Филип значи пред 4 години, 30 кг сум здебелена МНООООООООООГУ!!!! И навистина ми е проблем тоа, во јули сум на свадба кај прва братучетка и уште од сега ме фаќа паника и страв што ке облечам, а најголем кошмар ми е кога ке излезам да купувам нешто за себе. Се она што ми се допаѓа или не ме собира или нема логика да го облечам, кога има решение зошто да не се проба.
Обавезно да пишеш Бела за резултатите, ама сигурна сум дека нема да се разочараш ке видиш, сите викаат така.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by jasmina,mina on 23.02.09 22:00

taci напиша:Јас многу се здебелив откако останав бремена уште со Филип значи пред 4 години, 30 кг сум здебелена МНООООООООООГУ!!!! И навистина ми е проблем тоа, во јули сум на свадба кај прва братучетка и уште од сега ме фаќа паника и страв што ке облечам, а најголем кошмар ми е кога ке излезам да купувам нешто за себе. Се она што ми се допаѓа или не ме собира или нема логика да го облечам, кога има решение зошто да не се проба.
Обавезно да пишеш Бела за резултатите, ама сигурна сум дека нема да се разочараш ке видиш, сите викаат така.
taci samo dietata UN nisto drugo!veruvaj mi sum probala se i sesto!od Bozen kozmetiks do jabolkovi kapsuli herbafast herbalife!se!25 kila samo od ovaa dieta nisto drugo!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19479
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 23.02.09 22:03

А Хербалајф не ти помогна Мина :( ме замисли сега.......
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 23.02.09 22:04

И мене ме замисли :hmm
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by jasmina,mina on 23.02.09 22:07

taci напиша:А Хербалајф не ти помогна Мина :( ме замисли сега.......
najiskreno??ne,voopsto!a i cini dosta pari

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19479
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 23.02.09 23:05

aj vidi sea pomaga ili ne ne bas eftino za samo da se proba neli?
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17616
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот