Родители и деца

Хербалајф!

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 04.02.09 18:08

Rezultati ima treba covek da e uporen samo! Ajde uspesno slabeenje
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 17988
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 04.02.09 18:10

Јана, а вистина е дека можат да го пијат и доилки, нели?!
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 04.02.09 18:11

da vistina e vo nego ima sekakvi vitamini i minerali duri i podobro e moze da e od toa sto go jademe!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 17988
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 05.02.09 9:46

Како вкусот на шејкот Мама Ане? Ќе ни кажеш после дали си гладна до ручекот , дали те држи сита шејкот? Ајде со тебе сме.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 05.02.09 9:50

Како нормален шејк од Мек доналдас Smile од чоколадо. Сега за сега немам некоја потреба за храна, уште не ме фатила криза за благо. Сега ќе ужинам една чаша јогурт а после ќе си ручам нормално. Се измерив во струк, колкови, гради, лев-десен бут Smile, лева десна надлактица и лев-десен лист Smile. За 3 дена треба пак да се мерам. живи смешки со метрото бев.. леле ептен се надевам на резултати, само да не се разочарам
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 05.02.09 9:57

Мислам дека нема да се разочараш зошто до сега сум слушнала само позитивни работи за шејкот мислам на резултати , Па затоа е и скапичок . Уживај ќе видиш резултати.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by delfinka on 05.02.09 13:51

nema raszocaruvanje!jas imav poveke od odlicni rezultatai!!!!!!!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18166
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 05.02.09 14:05

Mama Ane
како си сега? те фаќа ли криза за јадење?
Прочитав во составот на шејкот скоро се е од соја плус вит. и мин.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 05.02.09 14:10

не се уште. Дали на психичка база или незнам ама се подув вода пиење на секои 15 минути по 5 голтки Smile Јадев и една банана. Да полн е со витамини и за чудо не ми се јаде благо до сега а обавезно мавав по едно чоколадо Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 05.02.09 14:13

Супер . Ај да видам како стојам со пари да одвојам 3000 да земам и јас,ама после свадба и роденден сега за викендов , тешко.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by tanja_simon on 08.02.09 13:23

e daj kazete od kade da nabavam i jas.......

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17608
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 08.02.09 13:27

Na mojot Herbalife ,pisuva deka ne e za doilki i za bremeni zeni ...bez razlika na site vitamini i minerali ...
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19018
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by tanja_simon on 08.02.09 13:32

a kade moze da se kupi Lana?pisi mi

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17608
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 08.02.09 13:45

Tanja ja go zimav od Belgrad tuka .. ama sega na sestra mi treba da i poracam (poeftin e ) od Sk ... ke imam broj vo ponedelnik pa ke ti javam obavezno .. Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19018
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by tanja_simon on 08.02.09 13:52

ok fala ti lana.ke se dogovorime da zemes i za mene.fala ti odnapred

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17608
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.02.09 10:20

tanja_simon напиша:e daj kazete od kade da nabavam i jas.......
Може да го купиш само од представници ако сакаш прашај ја Мама Ане како дошла до шејкот. Инаку е околу 2800 ден. за дваесет дена мислам дека е но се зависи колку си тешка па може ќе ти дадат и таблетки незнам ;Провери на нивната веб. страна .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Ance-J on 09.02.09 11:00

aj nekoj neka ja pise aderesata na web stranicata
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18108
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.02.09 11:02

Мама Ане како со шејкот. Се измери ли , има ли резултати?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 09.02.09 11:03

Во килажа не ама во обем даааа.. Е сега само упорност па ќе видимеее
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.02.09 11:03

www.wellnessmk.com , За шејкот па види си.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.02.09 11:05

Mama Ane напиша:Во килажа не ама во обем даааа.. Е сега само упорност па ќе видимеее

Да бе чудо е , и јас прво слабеам во обем па после во кг. . Како може тоа незнам, каде оди обемот и се намалува а не си изгубил кг. како да сме полнети со воздух . хахахахахаха. Чим тргнало ќе биде.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 22.02.09 20:27

Синојка бевме на гости кај еден другар на мм, и се изненадив кога го видов колку ослабнал за еден месец и он и неговата девојка го пијат од хербалајф шејкот и плус пијат едни капсули не знам сега точно како им беше името само знам дека беше нешто како Fiber, исто така од хербалајф. Веке еден месец како го пијат шејкот и капсулите (инаку тоа се капсули за топење на маснотиите), и неверојатно колку голем резултат имаат. Навистина многу се изненадив и сега се спремам и јас да го купам, зошто може да го пијат доилки, само да помине роденденот на Филип, здравје и обавезно го купувам.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17515
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by avanturistka on 22.02.09 20:44

mama ane kako odi so sejkot....pisi dali imas rezultati.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18410
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 23.02.09 8:36

Имам имам, некако споро ама сигурно. Спомнав и претходно дека многу убаво се чуствувам откако го пијам. Уште малку имам
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 23.02.09 10:42

ja sum slusnala za ovoj proizvod od moi prijateli go koristat i slabeat ama mora mnogu da se vnimava koga se pie sejkot, nautro i navecer zamenuva dorucek i vecera sto znaci ne treba nisto dr da se jade zasto vo sprotivno se zgolemuvaat kg vo sejkot gi ima site hranlivi dejstva i zatoa imas sila kako da sijaden znaci samo sej i nisto dr eventualno ako te faka kriza neko jogurtce i tolku a za rucek se normalno a i blago obavezno isfrlanje. Essega ako planirate da odite na gosti navecer i da kasnete nesto tamu ne nikako ne smee da se pie sejkot za vecera poubavo ne rucajte i napijte se sejk odnosno rucekot zamenetego so vecerata(ova vo isklucitelni slucai) znaci sejk + hrana= popravanje vaka pijat tie sto sakaat da ja zgolemat tezinata pozdrav se nadevam bev jasna
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17481
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот