Родители и деца

Хербалајф!

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Dali on 30.07.09 12:26

Имам мислење дека сите тие производи како хербалајф се само начин за заработка на пари, и се лаже народот. Имам многу и учено и читано за нутриционизам и за правилна исхрана. Значи ако некој има вишок на килограми значи има проблем со метаболизмот. Метаболизмот треба да се стимулира и забрза со правилна и редовна здрава исхрана богата со витамини, минерали и протеини.
ИСто така и физичката активност и спортот се важни во процесот на доведување на телото во добра форма. Значи сите тие билки и растенија луѓе ги имате многу во македонијава наша. Тука има многу убави чаеви, кои се лесно достапни и чисти и здрави за конзумирање. Избегнувајте вештачки преработени производи како хербалајф. Тоа не е решение. Тое не трајно решение. Тоа е моментално решение, за да некој друг се збогатува. Треба да се навикнете на дисциплиниран режим на исхрана и стил на живеење. Ако имате по некое прашање од овој тип Ви стојам на располагање. По професија не сум нутриционист, но сакав да учам тоа после дипломирањето на мојот факултет, затоа што имам љубов за таа наука а и занење самоуко. поздрав до сите
avatar
Dali
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 16945
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 30.07.09 12:29

Ajde da ne ja spamuvame temata otvori Dali nova pa da ni kazes nesto poveke za toa ...

Jas licno verojatno imam golem problem so metabolizmot na jagleno hidrati ,bidejki ne gi jadam vo golema kolicina ,sto se veli pazam sto i kako ke zemam od niv ,a posle sekoe zemanje custvuvam jako oteretuvanje i naduvenost ... pomos ..plss.. ?
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Layla on 30.07.09 12:33

Posle citanje na site postovi gotova bev i jas da poracam ama Mama Ane me pismani :(

Layla
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 16429
Registration date : 2009-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Vase on 30.07.09 12:37

Lana напиша:Ajde da ne ja spamuvame temata otvori Dali nova pa da ni kazes nesto poveke za toa ...

Jas licno verojatno imam golem problem so metabolizmot na jagleno hidrati ,bidejki ne gi jadam vo golema kolicina ,sto se veli pazam sto i kako ke zemam od niv ,a posle sekoe zemanje custvuvam jako oteretuvanje i naduvenost ... pomos ..plss.. ?

znaci taa hrana ne ti odgovara.da si proveris ishrana spored krvna grupa?
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18324
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Vase on 30.07.09 12:41

dali potpis za napisanoto.i mene mnogu me interesira taa tema.mnogu citam i ucam od net.pa primenuvam na nas pogotovo na decata.i ima odlicni rezultati,pogotovo po zdravjeto.

mislam ima tema zdrava ishrana.moze treba tamu da se piseme.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18324
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Dali on 30.07.09 12:57

ВАжи, тогаш ќе се пишеме таму, на здрава исхрана.
avatar
Dali
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 16945
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот